Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66331 jautājumi, 281884 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

Jānis Blūms

+21

 
 • 3

  Atbildes

 • 0 balsis
 • 1236 skatījumi

Kā novērtēt to Saules starojuma enerģijas daudzumu, ko saņem slīpais mājas jumts gada laikā?

Vide » Alternatīvā enerģija

Ja es izveidoju plakanu virsmu, kas vērsta zināmā konstantā virzienā, zināmā pasaules vietā. Man ir nepieciešams novērtēt to Saules starojuma enerģijas maksimālo daudzumu, ko šī virsma spēs saņemt kādā konkrētā laika periodā.
Vai ir kāda programma vai algoritms, kas var veikt šo novērtējumu?

Aktuālā problēma.
Gribu noskaidrot, cik daudz enerģijas es varēšu iegūt gada laikā, ja noklāšu mājas slīpo jumtu vai nu ar Saules baterijām, vai nu ar Saules kolektoriem.

Vai ir kāds, kas var man kaut kā palīdzēt?

Paldies jums iepriekš.

Pirms 8 gadiem 

Atbildes (3)

 
Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Uldis Segliņš

+103509

 
Aprēķini ir plaši, atkarībā no pārāk daudz kā, lai te vietas pietiktu, bet divas grāmatas ir ļoti labas un tieši atbild uz taviem jautājumiem:
1. Mukund R. Patel, Wind and Solar Power Systems, http://www.crcpress.com/product/isbn/9780849315701
2. Ursula Eicker, Solar Technologies for Buildings, http://eu.wiley.com/WileyCDA/WileyTitle/productCd-047148637X,descCd-tableOfContents.html

Tur ir gan gada enerģija, atrašanās vieta, gan slīpums, metodes, problēmas utt.

pirms 8 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

DamagE

+26189

 
Uzskatu, ka to var noteikt tikai eksperimentāli: noperc to daarza lampinju un iznem saules baterijas paneliiti. novieto uz jumta un pievieno pie voltmetra un ik pa pusstundai nolasi rādījumus vai pievieno to caur rezistoru kardiogrāfam [pašrakstītājs kas zīmē līkni atkarībā no pievadīto voltu daudzuma] veicot tiešos mērījumus tikai pavasarī tos var attiecināt apmeram arī uz rudeni del saules augstuma, bet būtu nepieciesams arī merījums vasarā un ziemā.
laika trukuma gadijumā teoretiski vari meginat aprekinat izmantojot palūdzot datubāzi no tuvākās meteoroloģijas iestādes, cik gadā liela bijausi saules intensitaate, un sanemtos datus salīdzināt ar iegutajiem datiem no pieliktā saules panelīsa... piemeram jameteorologi saka ka saules intensitaate bijusi 10kandelas, un ieguuti 20volti no panela, tad attiecigi no datiem paarejam gada dienaam vari apreķināt iegūstamos voltus uz kaukuma vienību. saules paneliitis dārza lampās 70mmX70mm.

pirms 8 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Pterodaktils

+17174

 
Melna anodēta alumīnija plāksne, virs kuras nostiprināta stikla lode. Kaut kur mētājās no viņas bilde, redzēta Madeirā vai Dienvidfrancijā, brīžos, kad lielāka saules aktivitāte, nodeg anodētais materiāls, veidojot gada un diennakts saules aktivitātes karti. Reizi gadā nomaina plāksni un veic nākamos mērījumus.

pirms 8 gadiem  

Jānis Blūms, pirms 8 gadiem:

Šī plāksne tikai sniegs atbildi: vai ir Saule, vai nav. Bet vajadzīga kvantitāte: cik spēcīga ir Saule. Es zinu, ka var veikt eksperimentu gada laikā un noskaidrot, cik daudz tās enerģijas tiks savākts prakstiski. Bet man ir tikai pāris mēneši līdz maģistra darba nodošanai. Nekas cits neatliek, kā atrast kādu piemērotu teorētisku pieeju.

Pterodaktils, pirms 8 gadiem:

Muļķības. Tā plāksne ir perfekti izdedzināta ar spēcīgu sauli un vāji izdedzināta mākoņainā laikā. Pie tam katras dienas laikā var redzēt saules intensitātes izmaiņas. Diez vai tāds verķis būtu izgudrots un izgatavots, ja viņš nestrādātu. Bet tu jau zini protams labāk.

Jānis Blūms, pirms 8 gadiem:

Ja tā plāksne uzrādītu jaudu vatos vismaz ar 5% precizitāti, tad būtu labi. Šim eksperimentam būtu vajadzīgs vismaz 1/4 gada, bet man ir tikai 2mēneši laika, lai noteiktu. Vienīgais, kas šajā gadījumā būs noderīgs, tas ir kāds piemērots teorētisks modelis, kas man ir jāatrod. Protams, ka tās ir manas problēmas, bet varbūt kāds tomēr varēs norādīt kādu risinājumu. Paldies jums par jūsējo.

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.