Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66331 jautājumi, 281884 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       
 • 10

  Atbildes

 • 4 balsis
 • 3689 skatījumi

Bērns visu laiku ceļas pirkstgalos, ko darīt?

Grūtniecība un vecāki » Jaundzimušais

Meitiņai jau gadiņš, neizrāda ne mazākās stāvēšanas (neturoties) un patstāvīgas staigāšanas pazīmes.
Kā tik kājās, tā slienas uz pirkstgaliem un tos ļodza uz visām pusēm.... (īpaši vienai kājai) skats bēdīgs, bet nezinu kā palīdzēt.... pati nestāv stabili uz savām kājiņām, kā atlaiž vaļā, tā krīt gar zemi...
Vai kādam ir bijusi līdzīga problēma? vai tas pāriet pats no sevis vai to var koriģēt tikai kāds ārsts (kāds?)

Pirms 8 gadiem 

Atbildes (10)

 
Labākā atbilde
 • 4

  balsis

Dumais Lācis

+7356

 
Vaļā gan nelaid, kamēr nestāv stabili - it kā maziem bērniem ārsti ir bezmaksas - aizstaigā noteikti līdz dakterim - nebūs nekādu kreņķu - paldies Dieviņam, būs kādi - varbut laicīgi apzināsi.

pirms 8 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 3

  balsis

Aivis Svirskis™

+138333

 
Īpašam satraukumam nav pamata, jo daudzi mazuļi mācās staigāt tieši uz pirkstgaliem, kamēr iemācās noturēt līdzsvaru... Iesaku nopirkt kurpītes, kas saturētu kājiņu pie potītes ar zolīti. Tad mazulim dotu papildus stabilitāti mācoties staigāt! Tomēr, ja problēma 3 mēnešu laikā neizzūd, vajadzētu pakonsultēties ar savu ģimenes ārstu.

Bērniņu vajadzētu parādīt ģimenes ārstam, ja problēma 2-3 mēnešu laikā neizzūd.

pirms 8 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 2

  balsis

Viktorija Vitola

+5509

 
Labāk būtu aprunaties ar prātīgu pediatru. Ir lietas ,kuras vieglāk un lētāk novērst ,ja laicīgi griežās pie ārsta. Un pašai ap sirdi būs mierīgāk...

pirms 8 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 2

  balsis

Elīna Zeibote

+4495

 
Tikai gadins! Tas nav nekas tads, par ko butu jasatraucas, visi mazie tada veida sak staigat. Taa ir dala no macisanas procesa. Man viira maasas meita saaka pastaaviigi staigat tikai 1.5 gados, nestiepjoties pirkstgalos.

pirms 8 gadiem  

Laura Liepiņa, pirms 8 gadiem:

Ja jau viņa tikai pasniegtos pirkstgalos, kad grib kaut ko aizsniegt, tad nemas neuztrauktos, bet viņa to dara visu laiku. Stāv, kaut ko spēlējas - uz vienas kājas balstās, otru "ļurkā", škoba, izgriež vai uz otru pusi... Apaviņus velku, bet tie viņai īpaši nepatīk. varbūt jāpērk speciālie, ortopēdiskie? Bet nezinu kur tādus var nopirkt?

Elīna Zeibote, pirms 8 gadiem:

Viira maasas meita dariija tiesi taapat - visur uz pirkstu galiem tik staaveeja, kameer neiemaaciijaas kaa pareizi. Pati saprata. Var meginat pirkt specialos apavus (bernu apavu veikalos jabut) - piemeram Euroskor noteikti ir!
Bet tai meitenitei ar nepatika apavi, vina pati, pamazitem, pamazitem, kamer nostajas pati uz savam pekam (ap pusotru gadu). Ja lidz tam nekas nemainas, tad tik verts sakt uztraukties un domat par vesanu pie arsta. Pagaidam vel viss ir normas robezas :)

500

Labākā atbilde
 • 2

  balsis

Agris Akulovs

+10808

 
Mans puika sāka staigāt 1,5 gados , domāju ka nav problēma

pirms 8 gadiem  

Agris Akulovs, pirms 8 gadiem:

Vari vest pie masieriem , tad var gadīties ka noņems tonusu un sāks staigāt ....

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Šajā gadījumā vispareizākais būtu konsultēties ar neirologu. Mani arī satrauca tas, ka mazā stāv uz pirkstgaliem. Viņai gan pašlaik ir 8 mēn. Devāmies pie neirologa. Ārste izskaidroja, ka šajā vecumā mums par stāvēšanu uz pirkstgaliem nav jāuztraucas. Jāļauj bērniem pēc iespējas vairāk rāpot (labi, ja ir plaša vieta), rāpošana vispār ir ļoti laba un arī ārstējoša. Ja ceļas kājās, lai ceļas, bet likt bērnu uz kājām nevajag.
Tādēļ iesaku aiziet pie neirologa uz konsultāciju, lai noskaidrotu, vai arī gada vecumā šī celšanās uz pirkstgaliem ir pieļaujama. Jo vēlākā vecumā tas jau ir nopietns jautājums. Nekādā gadījumā pareizs nav viedoklis, ka par to nav jāuztraucas. Te jau arī augstāk ir pareizi atbildēts, ka laba ir Bobata vingrošana, masāža.

pirms 8 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Šī nu nav lieta, ar ko vajadzētu jokot. Arī manam mazulim tā bija - nepievērsu īpašu uzmanību, jo likās - pārejoši. Gala rezultātā gājām uz bobata metodēm un vēl vajadzētu iet pie masiera, jo mums ir paaugstināts muskuļu tonuss. It kā liekas, ka tas nekas, bet - laika gaitā var izveidoties nepareiza gaita; no tā - nepareiza stāja un šķībs mugurkauls. Varbūt mazliet biedēju, tomēr - ir vērts pārbaudīties.

Lai veicas :))

pirms 8 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Ingūna Ogriņa

+1544

 
Jāapmeklē savs ģimenes ārsts, varbūt vajadzīga neirologa konsultācija, dažreiz mazajiem ir paaugstināts vai pazemināts muskuļu tonuss, tad var līdzēt speciālas masāžas un vingrojumi, var apmeklēt Bobata vingrošanas nodarbības, bet vispirms jāpakonsultējas ar savu ārstu.

pirms 8 gadiem  

Laura Liepiņa, pirms 8 gadiem:

Bijām pie ārstiem.... izskatās, ka neiroloģiska tā vaina, jo labajai kājiņai vairāk savilkti muskulīši kā kreisajai...
Te tev nu bija visi ieteikumi - tas ir normāli, visi bērni tā dara.... nedaudz dusmas uz ģimenes ārsti, ka jau 10 mēnešos nenosūtīja mūs pie neirologa, bet lika gaidīt...jo 10 mēnešos jau nav vēl jāstaigā... nav jau principiāli cik mēnešos sāk staigāt, bet svarīgi bija pamanīt un novērst problēmu jau 10 mēnešos!
Tā nu tagad jādzer zālītes, iesim masēties (par savu naudu)...

Ingūna Ogriņa, pirms 8 gadiem:

Jā, arī es esmu konstatējusi, ka ar ārstiem tā ir, viņi dara tikai to, ko mēs paši no viņiem prasām, un, tad arī ne vienmēr... Laikam jau jāņem un jāsāk lasīt medicīniska literatūra utml., lai vispār zinātu, ko pieprasīt.
Masāžas ir ļoti labas un efektīgas, žēl tikai, ka par savu naudu, jo summas nav tās mazākās.
Lai jums abām veicās:)

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Laura, varu plīdzēt ar fizioterapeites kontaktiem, kas tikko man stāstīja, kā šādu bērniņu "iemācījusi" un ievingrinājusi staigāt. :)

pirms 8 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Viņam ir kājiņām paaugstināts tonus kājiņām, Vajag iet pie masiera. viņš izmasēs kājiņas, muguriņu.

pirms 7 gadiem  

Baiba Saule - Vos., pirms 7 gadiem:

Masieris palīdzēs, jo manam auklējamam puikiņam arī tā bija viņš kad gribēja sākt staigāt uzreiz cēlās pirkstgalos...

Un pēc tam kad aizies pie masiera tas nebūs uzreiz bet varbūt arī uzreiz paliks labāk, vajag kad bērniņš grib staigāt labāk kājās uzvilkt kurpes nu tādas kurās ērta aizmugure.. un laba pēdiņa. :)
Būs okey!

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.