Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66685 jautājumi, 282919 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       
 • 2

  Atbildes

 • 0 balsis
 • 296 skatījumi

Kabatas nazis.

Hobiji » Kolekcionēšana

Ir jāizjauc kabatas nazis. Saliekot atpakaļ ir jākniedē par jaunu. Vai varu izmantot vara un alumīnija drātis no elektrības vadiem?

Pirms gada

 

Atbildes (2)

 
Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Egils Dālmanis

+77907

 
Vai nazis arī sākotnēji bija sakniedēts ar vara kniedēm? Kabatas nažiem ir iespējami dažādi konstruktīvi risinājumi un ne visās savienojumu vietās vara kniede būs pietiekami cieta un izturīga. Ja nazis ir atverams ar otru roku pārvarot fiksējošās atsperes spēku ,kas atrodas naža spala slēgtajā daļā, tad domāju ,ka vara kniedes pēc ilgstošākas lietošanas varētu izļurkāties.No otras puses ,ja nazi nelieto bieži tās varētu nokalpot pietiekami ilgi, jo kniedējot no triecieniem varš deformēsies un kļūs cietāks. Būtiski ,lai kniedējamā materiāla diametrs būtu precīzi tāds pats kā urbums.Ceru ka zini kā pareizi kniedē un veido cepurīti. Šādam darbam būtu vajadzīgs ļoti mazs āmurītis ,lai kniedi nesalocītu ar pirmo sitienu .Pamazām jāveic riņķveida sitienus pa drāts galu vērstus pret tās kanti.Labāka cepurīte veidosies ,ja kniedes materiālu nozāģēs vai novīlēs taisnu , bet nevis izmantos nokniebtu.Interesanti būtu redzēt to nazi ,kas jārestaurē.Varētu dot precīzākus norādījumus.

pirms gada  

Egils Dālmanis, pirms gada :

Ja nav atrodamas piemērota izmēra kniedes, protams var izmantot jebkuru pietiekami mīkstu metāla stiepli vai stieni.Tas var būt gabaliņš no velosipēda spieķa /būs paciets / vai no vienreizlietojamā drēbju pakaramā ,ko izsniedz ķīmiskajā tīrītavā utl.
Urbumu var arī nedaudz, par kādām dažām desmidaļām mm pārurbt, lai jaunā kniede ciešāk pieguļ urbuma sieniņām. Jāmēra vismaz ar bīdmēru vai ar mikrometru.

Rolands Krupenko, pirms gada :

Kolekcionēju kabatas nažus. Ir daži padomju laika naži, kuri ir jārestaurē.

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Māris Raugulis

+166435

 
Ja ar to nazi neko nav paredzēs darīt, varbūt.

Varš ir samērā mīksts

pirms gada  

Rolands Krupenko, pirms gada :

Kur lai dabū speciālas kniedes?

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.