Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66788 jautājumi, 283180 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       
  • 1

    Atbilde

  • 0 balsis
  • 1217 skatījumi

Defektīvs skaļrunis tumbai. Kas par figņu?

Sadzīves tehnika un elektronika » Mūzika un mūzikas atskaņotāji

Kad pastiprinātājs ir izslēgts, ar diviem pirkstiem no katras puses spiežot virsū skaļruņiem, tie brīvi staigā iekšā un ārā bez jebkādām blakusskaņām. Līdz ko ieslēdz pastiprinātāju (kaut vai tur nekas neskan un skaļums nogriezts uz 0), tad vienai tumbai, kustinot to skaļruni, ir tāda jocīga, šņācoša skaņa. Bet šķiet, ka nekur nekas neķeras. Tā skaņa vairāk līdzinās tādai, kas ir, kad vadi saskaras kopā un čarkst/šņāc. Vairāk pat šņāc, nekā čarkst (tā skaņa nav tāda asa un skaļa).

Pati tā tumba skan normāli, bet pie ļoti zemām frekvencēm (40-55 Hz) viņa tā kā pirž (netā tas aprakstīts kā «fart sound»).

Nesaprotu, kas par sviestu. Pēc idejas viņa skan normāli kopumā, bet vot pie izteikti zemiem basiem pirž. Ja tumba ir izbliezta, tad jau parasti arī izslēgtā veidā tie skaļruņi ķeras, kad viņus kustina.

Kas tas varētu būt? Un vai tas varētu nozīmēt, ka tas skaļrunis drīz nomirs pavisam?

Pirms 8 gadiem

Vot, izdomāju, kā to šņācošo skaņu aprakstīt! Karoč pavecākiem pastiprinātājiem, kad izžūst tie potenciometri un, regulējot skaļumu, šņāc. Vot tieši tāda pati skaņa, kad to tumbu spiež uz iekšu.

    Frīdrihs Nīče, pirms 8 gadiem

 

Atbildes (1)

 
Labākā atbilde
  • 2

    balsis

Āris

+22646

 
Ļoti iespējams ka atbrīvojušies tinumi uz skaļruņa spoles.Ja nav iemaņu tad būs pagrūti novērst.Jaudīgu un dārgu skaļruni protams ir vērts remontēt.Ir jāizņem difuzors,ar speciālu līmi,kādreiz tā bija BF-2 noklāj vijumus.Izžāvē,ar nelielu maiņstrāvas spriegumu iecentrē un tūlīt pielīmē pa ārējo diametru.LATGALĪTĒ arī bija,varbūt ir arī vēl tagad speči kas ņēma remontā šādus skaļruņus.Bet vispirms pārliecināties vai tiešām vijumi ir atbrīvojušies.Lai veicas!

pirms 8 gadiem  

    Frīdrihs Nīče, pirms 8 gadiem :

Ja pie vainas ir tas, ko tu saki, tad tāds parasts vidusmēra audio/video tehnikas meistars varētu salabot? Vai tas ir kaut kas relatīvi sarežģīts? Vienkārši es Saldū dzīvoju. Man te, kā jau tādos pilsētlaukos, sevišķa uzticība nav tiem meistariem. Nezinu, cik viņi kompetenti. Rīgā jau droši vien citādāk.

Āris, pirms 8 gadiem :

Šādu darbiņu vidusmēra meistariņš nepaveiks un arī neuzņemsies jo tas varbūt kopumā nav sarežģīti,bet tā ir specifika kurā jāiedziļinās.Pats pašlaik dzīvoju arī patālu no Rīgas un sen ar to nenodarbojos citādi jau varētu palīdzēt.Pamēģini tomēr kādreiz tikt līdz Latgalītei,varbūt paveicas.

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.