Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66803 jautājumi, 283208 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

Maira

+322

 
 • 6

  Atbildes

 • 3 balsis
 • 1237 skatījumi

Mitruma savācējs..

Sadzīves tehnika un elektronika » Cita elektronika

Ieejot mājā, jūtama tādš aromāts, it kā tā būtu kāda dušas telpa skolā, vai kādā vietā, kur ir vairākas dušas.. Logi pastāvīgi aizsvīduši, un uz palodzēm krājas ūdens peļķītes.. Uz sienām sāk augt pat pūkaini pelājuma punktiņi.. nesen nopirkām mīksto krēslu. Tajā pasēžot, mugura šķiet kļuvusi mikla.. Arī drēbes skapī miklas.. Un izmazgātās drēbes līdz galam nemaz neizžūst.. bija labi, kad ārā vēl bij saulīte.. tad, vismaz, veļu varēja kārt ārā.. Kamēr kurās krāsns, un radiatori karsti, logi no apakšas, lēnītēm atnāk vaļā, bet, tiklīdz atdziest, momentā atkal aizsvīst.. Mājā dzīvo divi mazi bērni.. Negribās, lai iedzīvojas elpceļu slimībās..
Ir doma iegādāties mitruma savācēju.. Bet tādiem nopietnākiem arī cena nav maza.. Kāda pierdeze ar šīm ierīcēm? Un kādi būtu labāki, ja liktu mājā ap 50 kv.m? Mājai pa vidu ir virtuve, un uz abām pusēm pa istabai.. Doma likt virtuvē, un durvis atstāt vaļā..

Pirms 6 gadiem

 

Atbildes (6)

 
Labākā atbilde
 • 4

  balsis

normālai ventilācijai nepieciešamas divas lietas:
1. gaisa pieplūde(parasti caur logiem ventilācijas režīmā)
2. ventilācijas kanāls gaisa aizvadīšanai(parasti virtuvē un sanitārajās telpās augšā pie griestiem)
ja ventilācijas kanāli aizauguši, aizbrukuši vai kāds tos aizlīmējis, varam logus kaut visu gadu turēt vaļā, komfortu tāpat neiegūsim... minimālai ventilācijas jaudai jāspēj nodrošināt trīskārtēju gaisa apmaiņu telpā stundas laikā...

pirms 6 gadiem  

Jānis Vilnis, pirms 6 gadiem :

Bišķi muļķības sarunāji-gribu redzēt,kuram no tiem,kas šo lasa ir trīskārtēja gaisa apmaiņa telpā,pie tam-stundas laikā!

nezināms (guglētājs), pirms 6 gadiem :

Jāni, 3x stundā bij jau padomju normatīvos. Mūsdienās, taupot enerģiju, projektē gaisa apmaiņu 0,5-2x stundā. Bet tik pie(ap)dzīvotā mājā 3x būs pašā laikā.

Jānis Vilnis, pirms 6 gadiem :

Pierunāji,tūlīt atvēršu logu un pirmo reizi šodien gaisu apmainīšu!

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Jānis Vilnis

+4330

 
Nekādi mitruma savācēji nepalīdzēs. Jāmeklē iemesls-no kurienes rodas mitrums. Iesaku parādīt telpas sertificētam būvinženierim,viņš arī par ventilāciju šo to pateiks!

pirms 6 gadiem  

nezināms (guglētājs), pirms 6 gadiem :

Iemesli par 90% ir acīmredzami bez sertifikāta:
-bērni, kas nozīmē biežu mazgāšanos, drēbju mazgāšanu, ēst gatavošanu.
-visticamāk blīvi logi, kuriem netiek lietots ventilācijas režīms
-iespējams taupības nolūkos ir aizvērtas visas ventilācijas šahtas un nav elementāru mehānisko nosūcēju pat vannaistabā
-ja vēl puķes un akvārijs...

Jā, nevar izslēgt nepareizu hidroizolāciju vai citus būvniecības brāķus, bet tas ir otrajā plānā.

Jānis Vilnis, pirms 6 gadiem :

Nepiekrītu! Logi no apakšas nevar aizrasot tikai tāpēc,ka telpā rada mitrumu. Iemesls jāmeklē tieši mājas hidroizolācijā,baidos-šajā gadījumā tādas vispār nav!

nezināms (guglētājs), pirms 6 gadiem :

Cik gramus ūdens izelpo cilvēks stundā zini?
Par drēbju žāvēšanu nerunājot. Tas ir vērā ņemams ūdens apjoms, kuram kapilārā mitruma kustība pamatos nevar stāvēt līdzi.

Jānis Vilnis, pirms 6 gadiem :

Nepārliecināji. Es bišķi vairāk par pusgadsimtu dzīvoju istabā kurai vispār nav ventilācijas,izņemot loga rāmja spraugas. Nekas nepel. Cita lieta-vannasistaba,tur gan nācās kalt lūku ventilācijai.

apnicis šis muļķu portāls, pirms 6 gadiem :

man prieks par Jāni, kas jau pus gadsimtu spēj dzīvot hermētiski noslēgtā telpā un elpošanai nepieciešamo gaisu iegūst tikai caur logu spraugām... stulbie būvnieki gan gadsimtiem ir rēķinājuši pat tādus sīkumus, kā koka un ķieģeļu sienu gaisa caurlaidību... sienu hidroizolācijai ir nozīme, bet bez hidroizolācijas ir mitras sienas pirmajā stāvā pie grīdas... šeit Maira ne par ko tādu nav sūdzējusies...

Jānis Vilnis, pirms 6 gadiem :

Man prieks par Armīnu,kurš jūt ķieģeļu sienai gaisa caurlaidību! Māju,kurā dzīvoju, būvēja mans tēvs-savām rokām,pirms tam rūpīgi izpētot visas āderes jaunbūves rajonā.

Oto , pirms 6 gadiem :

āderes pētīt ir tikpat jēdzīgi cik gaidīt īsto ziemassvētku vecīti

Maira, pirms 6 gadiem :

Njā, māja ir veca.. Apmēram 60 gadus veca.. Domāju, ka hidroizolācija nav nakāda.. Tā arī tika celta kā pagaidu māja, dzīvošanai, kamēr uzcels otru, riktīgo..
Nu un šeit ir ļoti augsts gruntsūdens līmenis..

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Tas nav normāli, jāsakārto ventilācija mājā, citādi atdosies galus(nejutīsieties komfortabli) ne tikai dēļ mitruma, bet arī gaisa trūkuma dēļ.

pirms 6 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Kur var nopirkt aero 360 mitruma rezerves tabletes?

pirms 3 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Arnis Rūķis

+4068

 
Lētie mazie mitruma savācēji neko nedos pie šāda mitruma apjoma. UN nemaz neskaties uz visiem tablešu brīnumiem tajā tabletēs iztērēsi nenormālu naudu. Ja nu ir kāds kondicionieris pie rokas ar žāvēšanas režīmu vai tad specializētie mitruma savācēji jāmeklē. Paskaties un pakonsultējies piemēram te: http://www.klimatapasaule.lv/index.php?route=product/category&path=59_64

pirms 6 gadiem  

Arnis Rūķis, pirms 6 gadiem :

Protams ir vērts papētīt kur rodas mitrums un uzlabot ventilāciju. UN intereses pēc nopirkt kādu hidrometru un paskatīties procentos cik ir mitrums telpā, lai pašam būtu skaidrs cik nopietna ir problēma.

Maira, pirms 6 gadiem :

Nemaz nedomāju par lētajiem, mazajiem.. Doma ir iegādāties MASTER DH 720"..

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Māris Rudzītis

+36659

 
kāda apkure? Pie darbīgas centrālapkures mēdz mitrums strauji mazināties.

pirms 6 gadiem  

Maira, pirms 6 gadiem :

Centrālapkure.. Apkures katls cietajam kurināmajam, no kura iet trubas ar radiatoriem..

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.