Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66843 jautājumi, 283277 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

 

Atbildes (3)

 
Labākā atbilde
  • 2

    balsis

Jānis Priedis

+4391

 
Radniecīgās profesijas:
JURISKONSULTS - ierēdņa amats uz noteiktu laiku.
ZVĒRINĀTS ADVOKĀTS – neatkarīgs un profesionāls jurists, kas sniedz juridisko palīdzību, aizstāvot un pārstāvot tiesā un pirmstiesas izmeklēšanā personu likumīgās intereses, sniedzot juridiskas konsultācijas, gatavojot juridiskus dokumentus un veicot citas juridiskas darbības.
PROKURORS - vada noziegumu izmeklēšanu, izlemj, vai ir jāuzsāk tiesvedība, un uzstājas kā prasītājs tiesā. Pamatā prokuroram ir tik pat neatkarīgs statuss kā tiesnesim, un tieši prokurors ir tas, kurš izlemj, piemēram, uzsākt tiesvedību vai nē.
ZVĒRINĀTS NOTĀRS - tiesu sistēmai piederīgas personas, kuras pastāv pie apgabaltiesām un pilda viņiem likumā noteiktos pienākumus.

pirms 4 gadiem  

500

Labākā atbilde
  • 0

    balsis

Īsumā. Jurists noķer klientu kam ir problēmas, un tad rūpējas lai tā problēma nepazustu, jo tā var ilgāk slaukt. Advokātiem ir pavisam labi, jo tie, kašķēdamies svešās lietās (spēlē teātri) var savā starpā sarunāt, un abi, bez gala stiept to gumiju... :)

pirms 4 gadiem  

500

Labākā atbilde
  • 0

    balsis

Jānis Priedis

+4391

 
Jurists piemēro un skaidro dažādus likumus, juridiskus noteikumus un lēmumus fiziskām personām un uzņēmumiem, informē klientus par izmaiņām likumdošanā, sniedz ieteikumus un vērtējumu par klienta darbības likumību. Jurists var strādāt, piemēram, par advokātu, prokuroru, notāru, juridisko konsultantu.

pirms 4 gadiem  

Jānis Priedis, pirms 4 gadiem :

Jurists var strādāt vairākās likumdošanas jomās, tomēr daudzi juristi specializējas vienā likumdošanas novirzienā, piemēram, lietu izskatīšana tiesā, testamenta izpildīšana, starptautiskā likumdošana. Juristi, kuri pārstāv, piemēram, komunālo pakalpojumu uzņēmumus, nodarbojas ar komunālo pakalpojumu maksas jautājumiem. Viņi izstrādā stratēģijas, pamatojumus, apliecinājumus, nodarbojas ar sūdzību izskatīšanu. Apdrošināšanas sabiedrībās juristi savukārt vērtē veikto apdrošināšanas darījumu likumību, seko, lai apdrošināšanas polises tiktu izrakstītas atbilstoši likumdošanas prasībām, pasargā šīs sabiedrības no nepamatotiem atlīdzības pieteikumiem, izskata pret sabiedrību iesniegtās prasības un pārstāv sabiedrības intereses tiesā.

Jānis Priedis, pirms 4 gadiem :

Iespējamais atalgojums: 200 - 10000 Ls
Atalgojums atkarīgs no jurista darba vietas un darbības veida (viņš strādā valsts iestādē, privātuzņēmumā vai kā pašnodarbināta persona), kā arī no darba pieredzes un profesionalitātes. Atverot privātu konsultāciju biroju, jurista atbildība un risks ir ievērojami lielāks, bet arī viņa ienākumu līmenis ir augstāks.

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.