Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66802 jautājumi, 283206 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       
 • 2

  Atbildes

 • 0 balsis
 • 375 skatījumi

Akustiskās ģitāras problēma

Izklaide un mūzika » Mūzika

Pirms 3 dienām tika nopirkta 3/4 akustiskā ģitāra (jauna, bet no privātpersonas, bez ''papīriem'' u.t.t.) Un jau pirmajā dienā sapratu, ka tai ir defekts - zemā Mi stīga starp ''tukšu stīgu'' un pirmo ladu veido nevis pustoni, bet toni.

Pirmais padoms, ko saņēmu bija ''jānoskaņo''. Tas, protams, tika izdarīts tūlīt pēc izņemšanas no kastes, tā kā tas variants atkrīt. Bez tam, tik daudz es tomēr zinu, ka neatkarīgi no tā, uz kādas nots noskaņota stīga, starp ladām jāveidojas pustoņiem, nevis toņiem.

Otrais padoms bija - tiltiņi jāmaina. Pilnīgi jaunai ģitārai?

Trešais padoms, ko saņēmu - jānomaina stīga. To teica arī pats pārdevējs. Tā mēdzot gadīties un vienkārši jāmaina stīga.

Vai tā varētu būt? Negribētos izmest vējā naudu par jaunu stīgu, ja problēma saglabāsies.

Tūlīt pēc nopirkšanas šāda problēma bija tikai zemajai Mi stīgai. Šodien pamanīju, ka tas pats nu ir noticis arī ar nākamo - La stīgu, kas sākumā nebija.

Pirms 6 gadiem

 

Atbildes (2)

 
Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Māris Rudzītis

+36659

 
aprakstītā situācija ir neprecīza vai arī pretrunā ar fizikas likumiem. Domāju, ka stīgu spiežot uz 1.ladas, tā faktiski spiežas uz otrās - vai nu 2. lada ir augstāka, izlīdusi ārā, vai 1. par zemu, vai tiltiņš (grifa galā) par augstu. Vai stīga neieguļ gropē gana dziļi, vai grifs savērpies. Paeksperimentā, paskaties. Izlīdušās ladas jāiespiež atpakaļ, iespējams, kaut kas jāpavīlē zemāk vai jāpaceļ augstāk, pagaidu variantā zem stīgas pabāžot stieplīti. Ja regulē grifu, tad stīgas jāpalaiž vaļīgāk.

pirms 6 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Ir līdzīga problēma. Ar stīgām , tad kad nopirku pat dažas/2 stīgas bija samainītas vietām.

pirms 6 gadiem  

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.