Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66843 jautājumi, 283286 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

artnau

+10

 
 • 2

  Atbildes

 • 1 balss
 • 654 skatījumi

Kā var cīnīties pret koku izciršanu? /jāraksta writing project/

Vide » Vides saglabāšana

Skolā jāraksta projekts par to un varbūt jūs varētu palīdzēt.
Mūsdienās bieži izcērt mežus lai uzsāktu jaunu projektu, bet kā par to cīnīties?
Mana nostāja ir tāda, ka mēs varam nojaukt vecā, pamestās ēkas vai tās ēkas kuras nav pabeigtas līdz galam, jo nepietika naudas un būvēt ko jaunu tur, bet kāds ir jūsu? Paldies.

Pirms 5 gadiem

 

Atbildes (2)

 
Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Jānis Priedis

+4391

 
Es saprotu, ka iet runa par koku izciršanu, nevis krūmu. Kokus pārsvarā cērt lai nopelnītu, nevis projektu veidošanas dēļ. Bieži to pēdējo rada speciāli lai būtu iemesls izcirst kādu mežiņa gabaliņu un kokus nodot uz Zviedriju vai gaterī. Ar to ir grūti cīnīties. Ja tev būtu mantojumā kāds meža gabals un hipotēkas kredīts mājoklim tu arī sāktu šaubīties,- vai tev tas mežiņš ir vajadzīgs... Tad labāk tos reālos un mītiskos projektus labāk pārbaudīt - maksāt drošības naudas, kā ķīlu.... utt tikai kā tas iespaidos godīgos saimniekus, kas grib kaut ko būvēt

pirms 5 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

JanKa

+79709

 
Latvijā būvniecību regulē dažādi likumi un noteikumi. Viens no pamatiem ir teritorijas plānojums, kuru izstrādē (ja tāds nav) var piedalīties jebkurš ar savu viedokli. Ja teritorijas plānojums atļauj ēku būvniecību, tad zemes īpašniekam ir tiesības būvēt ēkas, ievērojot vēl virkni likumus/noteikumus, un arī izcirst kokus ja to atļauj. Ja viss notiek saskaņā ar likumiem, tad nav nekāda pamata iejaukties/cīnīties, jo iespējamaā tiesas procesā koku "aizstāvis" zaudēs.
Ja vēlaties, lai ēkas mežā nevarētu būvēt ir jāmaina likumdošana, jāparskata teritoriju plānojumi utt.
Ko iesāksim ar autoceļiem, tos arī nedrīkst uzlabot izcērtot kokus?
Un kāpēc koncentrēšanās uz jauniem projektiem, ja daudz lielākas platībās kokus izcērt mežos? :)
Apdzīvotās vietās varētu cīnīties, lai pašvaldības neatļauj apbūvi ainaviskās vietās pie upē, ezeriem, augsvērtīgos mežos.

pirms 5 gadiem  

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.