Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66771 jautājumi, 283128 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       
 • 4

  Atbildes

 • 3 balsis
 • 1878 skatījumi

Vai denaturētu etilspirtu var atgriest atpakaļ, lai varētu lietot...

Ēdieni un dzērieni » Alus, vīns un stiprie alkoholiskie dzērieni

Vai denaturētu etilspirtu var atgriezt atpakaļ, lai varētu lietot, piemēram izdzenot caur kandžas aparātu... nedomāju, ka ar to kādreiz ķēpātos, bet baigi ieinteresēja, vai arī tur ir stāsts par to, ka ar vienu darvas karoti var veselu mucu medu sabojāt

Pirms 8 gadiem

 

Atbildes (4)

 
Labākā atbilde
 • 2

  balsis

Uldis Segliņš

+103547

 
Atgriezt atpakaļ var, bet tas ir ļoti neizdevīgi. Tieši tāpēc tas tiek tā denaturēts, citiem vārdiem samaitāts, lai to nevarētu iekšķīgi izmantot un tad uz to neattiektos akcīze. Tieši tur tā doma par darvas karoti. Šie piemaisījumi ļoti labi šķīst spirtā un atdalīt pietiekoši tīru ir tik ļoti darbietilpīgs process, ka enerģijas un naudas ieguldījums ir krietni lielāks, nekā nopirkt ar visu akcīzi dzeramu spirtu.
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CONSLEG:1993R3199:20051216:LV:HTML

pirms 8 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 2

  balsis

Āris

+22646

 
Padomju laikos denaturātu izmantoja ļoti plaši,piemēram lielajās radiorūpnīcās ar to mazgāja montāžas plates un citas detaļas.Apmēram puse tika izmantota kā šķidrā valūta ko cehu priekšnieki piešķīra strādniekiem par blakus darbiem.Tur bija arī padomju ražojums gumijnieks ,ko tauta sauca par galošu.Dzēra visi un visur,daži gan aiz stūriem arī vēma.Astoņdesmitajos gados lai tautu galīgi neiznīdētu denaturātu sāka ievest no Itālijas un to sauca RIKA DONNA.Tas bija gaiši zilā krāsā un tauta bija sajūsmā.Atceros vienā sapulcē dzelzceļa depo priekšnieks krievu valodā bļāva:Ņegoģaji uže vtoruju bočku zakončiļi!!!Tādi lūk dīvaini laiki un paradumi bija.

pirms 8 gadiem  

Āris, pirms 8 gadiem :

Aizmirsu piebilst ka denaturātu uzņēmumiem piegādāja 200litru mucās.To pašu RIKA DONNA piegādāja zilās mucās ar uzrakstu ka tas ir indīgs.Bet atjautīgā tauta ātri atšifrēja ka tā ir manta kas padomju tautai nu nepavisam nav indīga.

Jānis Pētersons, pirms 8 gadiem :

par "galošu" kaut ko atceros..., jāpajautā fāterim viņš vefā strādāja, un tad jau to kas ir mūsdienu denaturāts, arī bomžiki kapā iekšā?

500

Labākā atbilde
 • 2

  balsis

Raimonds Silanžs

+47601

 
Var, ja to destilē caur rektifikācijas kolonnu. Kandžas aparāts tam būtu pas švaku un kvalitāte diez ko neuzlabotos. Vienīgais izņēmums būtu atbrīvošana no piemaisījumiem,neskaitot ūdeni, kas ar spirtu veido azeotropu maisījumu. Tad gan būs vajadzīga specifiska iepriekšēja ķīmiska apstrāde pirms rektifikācijas.

pirms 8 gadiem  

Māris Rudzītis, pirms 8 gadiem :

Varbūt zini, kas par denaturātam par piemaisījumiem? Esmu dzirdējis par attīrīšanu centrifugējot.

Raimonds Silanžs, pirms 8 gadiem :

Ar centrifugēšanu tur nebūs līdzēts, rezultāta nebūs tik un tā, jo viss ir šķīdumā.

Raimonds Silanžs, pirms 8 gadiem :

Tie piemaisījumi ir atkarīgi no spirta ražotājvalsts un katrā tie ir dažādi.
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CONSLEG:1993R3199:20051216:LV:PDF

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Āris

+22646

 
Teikšu atklāti kā bijušais padomju cilvēks ar kaut kādām zināšanām par šo lietu,nemēģini pat eksperimentēt nekas labs nesanāks.Vienkārši mērķis neattaisnos līdzekļus jo beigās iznāks tas pats mēsls tikai par 10% itkā labāks.

pirms 8 gadiem  

Jānis Pētersons, pirms 8 gadiem :

es nezināju ka padomju laikos arī bija denaturēts spirts, kur tad viņu izmantoja? par tavām zināšanām nešaubos! Kā jau teicu neķēpāšos bet interesē var vai nevar?

Chuck Norris, pirms 8 gadiem :

tas ir labi ,ka tu nezināji, jo tad tu jautājumus te neuzdotu gan jau.
un nē, nevar.

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.