Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66788 jautājumi, 283181 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       
 • 6

  Atbildes

 • 3 balsis
 • 5211 skatījumi

Koka Kola pret rotavīrusu?

Veselība » Slimības un simptomi

Ārsts esot ieteicis bērnam (4 g.) dzert kolu, tas palīdzot pret rotavīrusu.

Pirms 7 gadiem

 

Atbildes (6)

 
Labākā atbilde
 • 2

  balsis

unknown

+3680

 
Varētu būt...
liels pārsteigums bija, kad uzzināju, ka gāzētos dzērienus dzer, ja kuņģis nestrādā.

pirms 7 gadiem  

unknown (Google), pirms 7 gadiem :

Gāzētus jā, bet ne jau kolu. Gāzēts ir ari minerālūdens, kurš tomēr ir daudz reižu labāks par kolu.

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Aivis Svirskis™

+138715

 
Pret rota vīrusu nepalīdz, bet palīdz apturēt vemšanu, kuru izraisa šis vīruss, tā ka ja bērniņam slikti strādā kuņģis neko nevar ieēst un visu laiku vemstās, tad padodiet iedzert coca-colu, tas noņems vemšanu.

pirms 7 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Uldis Segliņš

+103547

 
No savas pieredzes un trīs dažādu (arī Eiropā) ārstu neoficiāla apstiprinājuma - jā. Man Kola palīdzēja apturēt regulāru vemšanu ik pa pusstundai. Bez Kolas man tas būtu turpinājies vēl vismaz stundas sešas - ļoti slikti tai laikā panesu rota vīrusu.

pirms 7 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

latvis

+1561

 
Neklausi ārstu, lai gan coca cola sākotnēji bija aptieku plauktos kā medikaments, kas veicināja gremošanas sistēmas darbību, mūsdienu variants stipri atšķiras, tādēļ četrgadīgam bērnam dzert šo gāzēto dzērienu silti neiesaku... it sevišķi, ja ir kāda gremošanas sistēmas saslimšana.

pirms 7 gadiem  

Māris Rudzītis, pirms 7 gadiem :

zinu cilvēkus, kas nereti un sekmīgi lieto mūsdienu kolu pie vēdera kaitēm. Bet nevajadzētu to dot 4 -gadniekam, ja līdz šim nav to lietojis.

latvis, pirms 7 gadiem :

Coca Cola nelielās devās var veicināt gremošanas sistēmas darbību, tā nekādā gadījumā neiznīcina vīrusus, it sevišķi, ja iet runa par rota vīrusu - tā var vēl pasliktināt slimības gaitu, jo gāzēts ūdens pats par sevi veicina šķidru vēdera izeju, piedevām coca cola, kas satur ortofosforskābi var novest arī pie aizkuņģa dziedzera iekaisuma un kalcija trūkuma organismā. Šo "tautas metodi", ja to tā var nosaukt, var lietot vienīgi mazās devās aizcietējumu/neregulāras vielmaiņas gadījumos.

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Ieva D

+7100

 
Gāzēts dzēriens var palīdzēt, ja ir "apstājies kuņģis", bet rotavīrusa gadījumā kola diez vai līdzēs. Galvenais ir neļaut organismam atūdeņoties, tā ka teorētiski var uzņemt jebkādu šķidrumu, bet kolā tomēr ir kofeīns, kas mazajam organismam var radīt papildus stresu.
Es savam bērnam dotu ūdeni vai vieglu zāļu tēju.

pirms 7 gadiem  

krokijs, pirms 7 gadiem :

biežāk bulijonus

unknown (Google), pirms 7 gadiem :

Tieši kādas zāļu tējas būtu pret rotavīrusu? Varētu būt kautkas no vērmeļu tipa tējām?
Jā, es pats jau ari neatbalstu ideju dot tik mazam bērnam kolu, biju šokā, un vel vairāk par to ka berna māte viņam dod viņu "nu ne kau bieži, tikai reizi mēnesī". Bet es tur diemžēl neko nevaru padarīt, sazombētam cilvēkam ir praktiski neiespējami kaut ko pateikt kas ir pareizi un nepareizi. Var jau būt, ka īslaicīgi, vai nu tā gāze, vai kas cits no tā kolas ķīmiskā sastāva arī mazina simptomus. Varbūt.

unknown (Google), pirms 7 gadiem :

Taču tai pat laikā bojā un rada citas problēmas. Par šķidruma lietošanu jā, pilnīgi piekrītu, tāpēc ka vemjot organisms zaudē daudz šķidruma un tas ir jāatjauno, bet tur var palidzēt vienkārši tīrs ūdens.

Māris Rudzītis, pirms 7 gadiem :

pret vīrusu palīdz tikai vakcīna vai antivielu injekcijas. Tējas palīdz organismam izskalot toksīnus un cīnīties ar nelabumu. Var derēt arī minerālūdens ar vai bez gāzes. Vai sulas, varbūt, atšķaidītas.
Dažiem cilv., t.sk. bērniem ir īpaša jutība pret gāzētiem dzērieniem.

unknown (Google), pirms 7 gadiem :

iebāz sev to vakcīnu kaut kur dziļi.

500

Labākā atbilde
 • -1

  balsis

unknown (Google)

+7951

 
Ja domāts ka kola jādzer profilaksei pret rota vīrusu, tad tas ir vispār kaut kāds kolas lobijs un to ārstu vajag atlaist no darba.
Profilaksei nebūs nekas labāks kā ar ziepēm nomazgātas rokas un mute. Kā arī, ja ir tāda iespēja nevest bērnu uz bērnu dārzu.
Jā, ūdens būs vislabākāis, ja tomēr ir tas vīruss dabūts. Atceros, kamēr tika lietots tikai ūdens bija ok, kā tika ieēsts kaut kas tā bija visi gali vaļā.

pirms 7 gadiem  

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.