Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66873 jautājumi, 283360 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

Ronalds Sniedze

+1749

 
 • 3

  Atbildes

 • 0 balsis
 • 2129 skatījumi

Kāds fiskara cirvis ir labāks?

Māja un dārzs » Izdari pats

Sāku domāt par jauna cirvja iegādi.. Tātad zinu, ka plaši pazīstami un labi kvalitātē ir Fiskara cirvji.. Esmu nonācis pie šāda jautājuma - Kurš cirvis ir labāks? x15 vai x17? Varbūt tas ir saistīts ar skaldītāja augumu? Ja tā, tad esmu 1,77m garš.

Pirms 7 gadiem

 

Atbildes (3)

 
Labākā atbilde
 • 2

  balsis

Egils Dālmanis

+79450

 
Jau sen, izvēloties džādus darbarīkus un tl dodu priekšroku Fiskar produkcijai.Tā nekad nav likusi vilties.
Fiskar cirvis man ir jau gadus 10-15 un kalpo nevainojami.
Kādu izvēlēties būs vairāk atakrīgs no malkas ,kuru plānots skaldīt.Ja skaldāmie bluķīši ir samērā gari un zaraini, tad vajadzētu izvēlēties garāku kātu un jebkurā gadījumā cirvi ,kas domāts skaldīšanai, plēsšanai.
Jo garāks kāts un smagāks cirvis , jo lielāks cirvja ātrums un spēks ar kādu tas ietriecās malkā.Ja cirvis ir plāns tas neplēsīs , bet iestrēgs.
Tā kā mums pašiem ir mežs un bluķi diezgan pamatīgi, tad ar X17 bija par knapu, bet uz X27 iegādi noskopojos un nopirku iztekti ķīļveida cirvi ar garu piestas galu pa kuru vajadzības gadījumā var uzsist ar āmuru.Kāts ir 85cm garš.
http://liveshop.lv/index.php?l=1&c=923&p=174616 http://youtu.be/xYctGn8wm4I

pirms 7 gadiem  

Egils Dālmanis, pirms 7 gadiem :

Runājot par augumu - tam jāpieskaņo malkas cērtamā bluķīša augstums.Vajadzētu būt tā ,ka cirvja kāts ir horizontāli, kad cirvja asmenis saniedz skaldāmo virsmu vai zem horizontālās līnijas.

Ivars Magone, pirms 7 gadiem :

Un ko tad Egil ja viena kāja grāvī un otra uz kurmju rakuma?

Uldis Segliņš, pirms 7 gadiem :

Tad jāpērk Vipukirves par 200 eiro.

Egils Dālmanis, pirms 7 gadiem :

Apskatīju to Vipukirves - kaut kā nepārliecināja :(
Ja varbūt bērzu vēl var skaldīt, tad zarainu priedi vai egli tikai pabakstīt ;) Protams,jātrāpa serdē jebkurā gadījumā.
200.- neesmu ar mieru maksāt bez pārbaudīšanas.
Ivar, ja citas , līdzenāksa vietas skalīšanai nav - jāskalda vien būs tur pat ;)

Ronalds Sniedze, pirms 7 gadiem :

Egil, mājās paraksti skaldās bērzs, melnalksnis, alksnis, tādi koki. :) Jā, izlasīju, ka pats strādā ar x27 cirvi, bet manuprāt, tas būs pa garu un man nebūs ērts.. vai pietiktu ar x25 cirvi? :) Paldies Tev par šīm atbildēm. :)

Egils Dālmanis, pirms 7 gadiem :

Tā kā Tevis nosaukto koku pagales skaldās salīdzinoši vieglāk kā zaraina priede vai egle, tad domāju ,ka ar X25 noteikti vajadzētu pietikt.
Manā gadījumā tā skaldīšana ir diezgan ekstrēma un ar to garo 85cm kātu no sākuma bija pagrūti trāpīt bluķa vidū, bet nu jau esmu piešāvies un ,ja pagale mazāka un bez zariem, pārņemu turēšanu tuvāk asmenim un skaldu ar vienu roku.Labs treniņš visu dienu cilājot 2.5kg cirvi ;)

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Ivars Magone

+32217

 
Es ar ar lielu pacēlumu nopirku kārtīgu Fiskaru ar garo kātu. Liels bija pārsteigums, kad nācās skaldīt vecu liepu bluķus. Cirvis atlēca kā no gumijas bumbas. Nelīdzēja ne spēks , ne kārtīgs atvēziens. Gribu teikt, ka jāzin mērķis, kam pērc. Liepas pieveicām ar ķīļiem.

pirms 7 gadiem  

Egils Dālmanis, pirms 7 gadiem :

Vai tās liepas nebija slapjas / zaļas /?
Man vairāk darīšana ar egli, bērzu un priedi - lietoju to ķīļveida cirvi/ skat. linku manā atbildē / un bez problēmām.Alksnim pietiek ar "mazo" Fiskaru.
Egles man mēdz būt ap 80cm diametrā.

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Māris Rudzītis

+36699

 
Varētu vajadzēt vairākus cirvjus - skaldīšanai, plēšanai, ciršanai, namdara darbiem, arī kādu vieglāku līdz nēsāšanai utt. Pērc tādu, kas atšķiras no līdzšinējā.

pirms 7 gadiem  

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.