Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66787 jautājumi, 283180 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       
 • 2

  Atbildes

 • 1 balss
 • 3929 skatījumi

Vēlējos uzināt zinoša cilvēka viedokli par gāzes ģenerācijas katliem

Māja un dārzs » Remonts

Gāzes ģenerācijas katla plusi un mīnusi, es šobrīd kurinu māju ar "viadrus" katlu, bet cik zinu daudz siltuma aiziet gaisā, bez tam cik saprotu gāzes ģenerācijas katls kuras ļoti ilgi, tas ir ja no rīta iekurinu vakarā būs vēl silts mājās, jo negribu likt siltuma akumulatorus. Vēlos saņemt atbildi no speciālista vai cilvēka kuram pašam tāds ir, nevis sūtīt man mājaslapu adreses.
Paldies!

Pirms 9 gadiem

 

Atbildes (2)

 
Labākā atbilde
 • 2

  balsis

Āris Seisums

+39680

 
Man nav, bet tas nenozīmē, ka nezinu. Arī bija izvēle pirms vairākiem gadiem starp gāzģeneratoru un siltumsūkni. Izvēlējos parastu malkas. Kā reizi Viadrus ;) Bet tagad top jau duālas sistēma ar siltumsūkni.

Gāzģenerators efektīgs ir tikai ar sausu malku. Sausa malka ir ~3 gadus žāvēta. Piegādātāji nekad nevar garantēt sausas maklas piegādi, tāpēc vēlams 2 gadus pašam pažāvēt. Tas nozīmē, ka ir jābūt iespējai tādu daudzumu sakraut. Pats katls ir tieši atkarīgs no elektrības. Jābūt arī labi izstrādātai loku sistēmai. Atpakaļgaitas temperatūra nedrīks nokrist zemāk par "rasas punktu", tātad arī tur vajadzētu elektroniku uz trīsgaitas vārsta. Katlam ir liela inerce. Ja pazūd elektrība, tas nenodziest, tāpēc ir iespējama pārkaršana un arī krātuves aidegšanās. Ja es liktu, es padomātu par nepārtrauktas elektrības nodrošināsanu elektronikai un cirkulācijas sūkņiem.

Ja visu to var nodrošināt, tad komforts noteikti ir augstāks par parastu malkas katlu.

pirms 9 gadiem  

Āris Seisums, pirms 9 gadiem :

Siltuma akumulators ir daudz lētāks un vienkāršāks, bet arī labi jāizstrādā loku sistēma un vadība. Aizņem daudz vietas.

Jānis Pētersons, pirms 9 gadiem :

kas ir rasas punkts tā īsti nesapratu paskatījos skaidrojumus, bet, nu labi vairāk gribētu uzzināt par malkas ekonomiju, cik saprotu mazāk siltuma aiziet skurstenī vairāk paliek pašam, un par elektrību es saprotu, ka nedrīkst būt pārrāvumi, ja man ir ģenerators, tad viss kārtībā? Vai varbūt kaut, kas vairāk jādarbina kā tikai tas ventilators?

Āris Seisums, pirms 9 gadiem :

Rasas punkts ir temperatūra pie kuras veidojas kondensāts. Šiem katliem tā ir no 60-65C atpakaļgaitā (tas, kas nak atpakaļ no apkures sistēmas). Ja rodas kondensāts, tad deggāzu rašanās būtiski samazinās un sākas gruzdēšana. Tapēc ir trīsgaitas vārsts, kas atpakaļnākošajam ūdenim piejauc daļu turpejošā ūdens, tādējādi paaugstinot temparatūru. Jādarbina gaisa padeves ventilators, cirkulācijas sūkņi un, ja ir, tad vadības elektronika.

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Mēs arī kurinam ar malkas katlu, ko jau pirms 2 gadiem pasūtījām no http://www.commodus.lv/lat/malkas-apkures-katli/ jau bija domas par tiem gāzģenerācijas katliem, bet pēc kārtīgiem aprēķiniem izrādījās, ka nemaz daudz lētāk nesanāk, pietam visas tās uzstādīšanas maksā kārtīgu ciparu.

pirms 5 gadiem  

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.