Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66843 jautājumi, 283279 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

 

Atbildes (2)

 
Labākā atbilde
  • 4

    balsis

rokam dziļāk par sasaluma zonu un nekādu problēmu nebūs, galvenā aizsalšanas vieta parasti ir tieši ievads caur pamatiem, bet tur parasti jau pie būvniecības var ielikt iekšā speciālu sildelementu, kuru pietiek ieslēgt tad, kad caurule jau ir aizrauta ciet... pats ūdens jau ir plusos, aizsalt var tikai tad, ja ilgāku laiku nav bijusi caurplūde un kā materiāls jau sen tiek izmantots politelēns, caurules tirgojas visdažādākajos diametros ruļļos un garākie ruļļi ir 100 metru...

pirms 7 gadiem  

500

Labākā atbilde
  • 1

    balsis

Egils Dālmanis

+79330

 
Lai ūdens neaizsaltu ,vajadzētu ierakt apmēram 1m dziļumā.Viss atkarīgs no grumts sastāva.Smilšainā vietā var rakt 70cm , bet ne seklāk.Mālainā 1m. Papildus aizsardzība pret aizsalšanu ir sniega kārta ziemā, bet ja cauruļvads iet zem vietas ,kura tiek regulāri tīrīta, ar ierakšanas dziļumu nevajadzētu skopoties.

pirms 7 gadiem  

nezināms (guglētājs), pirms 7 gadiem :

Taisnība, bet "apmēram 1m" ir ļoti knapi...
Būvnormatīvi nosaka, ka jārok 50cm zem sasaluma robežas, kas mālainās gruntīs reizi 10gados var būt 1.2m !!!
1m - minimums, 1.8m būs kā bankā ;)

Egils Dālmanis, pirms 7 gadiem :

Droši vien pēc normatīviem tā ir , bet man nav nācies piedzīvot 50cm dziļu sasasluma zonu.No otras puses esmu par kārtīgi un pareizi padarītu darbu, jo visvairāk nemīlu pārtaisīt reiz padarīto.

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.