Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66843 jautājumi, 283287 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

Toms

+5664

 
 • 8

  Atbildes

 • 2 balsis
 • 1366 skatījumi

Kā atsaldēt aizsalušas ūdens caurules?

Māja un dārzs » Remonts

Lauku mājā pāris dienas nebija neviens mājās un netika kurināts. Rezultātā aizsalušas ūdens caurules no pirmā uz otro stāvu. Pirmajā stāvā ūdens ir. Ko varētu darīt, lai dabūtu vaļā tās caurules? Liet karstu ūdeni caurulēs? Vai varbūt kādu ledus atkausētāju?

Pirms 5 gadiem

 

Atbildes (8)

 
Labākā atbilde
 • 3

  balsis

Jānis Vilnis

+4330

 
Sāc ar to,ka aizņemies fēnus no vairākām pazīstamām sievietēm un mēģini sildīt aizsalušo. Lodlampu neiesaku lietot-efektīgi ir-bet-var sanākt iepazīties ar ugunsdzesējiem!

pirms 5 gadiem  

Toms, pirms 5 gadiem :

Caurules ir iekšā sienā, netieku klāt. Tieku tikai pie galiem

Jānis Vilnis, pirms 5 gadiem :

Tad sildi sienu! Ar elektrību gan uzmanīgi-ja siena ir mitra-pat kaimiņa kaķis uz jumta var dabūt elektrotraumu,nerunājot par eksperimentētāju!

500

Labākā atbilde
 • 2

  balsis

Jānis Priedis

+4391

 
Es savu kausēju ( kamēr nebija nosiltināta veranda, aizsala jau pie mīnus 20) daudz vienkāršāk:paņēmu kalorīferi ( sildītāju, kas pūš ( pūtēji labāki) ) pagriezu pret trubām uz pāris stundiņām, tad ieliku pagrabā ( tur arī caurules) . Atkusa kā vajag.
Ar tādām ekstrēmām atkausēšanām uzmanīgi - sevišķi ja tiks pie skaitītāja ( var stikls pārsprāgt)

pirms 5 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 2

  balsis

Egils Dālmanis

+79330

 
Ir kausēts arī ar elektro metināmo aparātu.Plusu pie viena gala - mīnusu pie otra un ja drošinātāji un aparāts jaudīgi ,tad atkūst ātri vien :) , bet to labāk darīt ,ja ir pieredze un metināmais aparāts ,protams.

pirms 5 gadiem  

JanKa, pirms 5 gadiem :

A ko darīt, ja caurules plastmasas? :)

Ardis Zviedris, pirms 5 gadiem :

Ar "burbulatoru". Paņem, piemēram 4 mm2 vai resnākas divas savītas cietā elektriskā kabeļa dzīslas (garums - c/v garums + pāris metri): vienā galā pievieno vadu ar štepseli līdz kontaktam, otru galu apstrādā sekojoši: vienu vadu par kādiem 30 cm atkailina un apvij atkailināto galu ap otru vadu (kādus 5 ciešus vijumus kā "bullīti") virzienā no gala uz iekšu, bet ar aprēķinu, ka kādi 0,5-1 cm no izolētā vada gala netiek aptīti . Otram vadam galu atkailina par 3-5 mm.

Ardis Zviedris, pirms 5 gadiem :

Tālāk šim sagatavotajam galam uzmauc polietilēna "šļauku" kā prezervatīvu (kādu pusmetru). Galvenais, lai abi vada gali nesaskartos un būtu neliela atstarpe. "Burbulators" darbojas uz tā paša principa kā divas žiletes starp diviem sērkociņiem. Kad izgatavots, izmēģina plastmasas spainī ar ūdeni: ieliek galu ūdenī un ieštepselē. Ja vada gals sāk dūkt un pēc neilga laika ūdens vārās, atstarpe starp vadiem ieregulēta pareizi. Atvienojam no kontakta, otru galu ievietojam aizsalušajā caurulē

Ardis Zviedris, pirms 5 gadiem :

Caurulē jau bišķiņ mitrums būs, ja nav, bišķi ielaiž ūdeni. Neaizmirstam par gumijas cimdiem. Viens pietur uzpariktes galu, otrs stāv ar štepseli pie kontakta. Slēdzam iekšā. Tikko ūdens uzvārās, izslēdzam un bīdam galu dziļāk līdz ledus sākumam. Atkal ieslēdzam. Uzvārījās - izslēdzam uun atkal pabīdam utt.

Egils Dālmanis, pirms 5 gadiem :

Interesants variants. It kā ideja skaidra , bet katram gadījumam derētu kāda skice ar visiem izmēriem vai foto.

Ardis Zviedris, pirms 5 gadiem :

Varu vienu mazākas jaudas piemēru nosūtīt, bet uz kuru adresi?

Jānis Vilnis, pirms 5 gadiem :

Ardim-lūdzu atsūti to piemēru! vilnis.j@inbox.lv

Egils Dālmanis, pirms 5 gadiem :

Ardi, ja nav grūti, tad arī uz manu adresi egils.dalmanis@inbox.lv
Kas zin' var dzīvē noderēt :)
Paldies jau iepriekš.

Ardis Zviedris, pirms 5 gadiem :

Lab...., "jaunekļi", esmu onlainā un nosūtīšu 10 min laikā

Ardis Zviedris, pirms 5 gadiem :

Ideja nosūtīta, mazjaudas idejai "prezervatīvs" galam un ik pa pusmetram skočs nav nepieciešams, tikai rēķinieties, ka vads ātri locīsies un šinī izpildījumā absolūti nav piemērots tērauda trubām

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

JanKa

+79709

 
Rēķinies ka sals jau var būt pārplēsis cauruli un pēc atkausēšanas var nākties glābties no plūdiem. Pie šādiem mīnusiem var visādas mācības gūt... Gan tualetes poda kaste var sasalt, gan pats pods pārsalt - jāsūknē ūdens ārā vai jāber paciņa sāls :)
Sola siltāku, tad jau visas bēdas aizmirsīsies un varēsim dzīvot kā dzīvojuši.

pirms 5 gadiem  

Toms, pirms 5 gadiem :

Nekas cits nav aizsalis. Ne poda kaste, ne pats pods. Bet kaut kur starp pirmo un otro stāvu. Arī citus gadus tā ir bijis. Līdz šim nekas nav plīsis, par laimi. Skaidrs, ka vajag kaut ko darīt lietas labā, bet vasarā nesanāk laika plēst nost sienu, lai nosiltinātu trubas

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Ardis Zviedris

+4819

 
Karsts ūdens pats par sevi nepalīdzēs, tikai pakausēs pāris centimetrus un viss. Pēc tam to sasalušo ūdeni būs ar klizmu jāsūc ārā un atkal karsts jālej iekšā.
Labs un uz ātru roku pieejams paņēmiens būtu ieliet cauruļvadā karstu koncentrētu sālsūdens šķīdumu (izšķīdināt aptuveni 300 g uz litru ūdens ). Caurulē iekšā vajadzētu liet caur mazāka diametra plastmasas šļauku (caur trekteri), kas pietīta pie tērauda drāts un tā pakāpeniski bīdīt šļauku tālāk aizsalušajā caurulē. Pie aizsalušās caurules gala apakšā vajadzētu palikt bļodu vai spaini, kur atkusušajam maisījumam izlīt ārā.

pirms 5 gadiem  

Ardis Zviedris, pirms 5 gadiem :

Piemirsu: kausēšanu sākam no augšas.

Toms, pirms 5 gadiem :

Paldies, rīt būs jāpamēģina.

Ardis Zviedris, pirms 5 gadiem :

No augšas, ja ūdensvads, no apakšas, ja kanalizācija

Jānis Priedis, pirms 5 gadiem :

Ja blakus skaitītājs, pārsprāgs stikls. Iebāz bļodu ledusskapī, tad karstā ūdenī. Pēc viena skaitītāja nomaiņas, kausēju tikai ar gaisu.

Ardis Zviedris, pirms 5 gadiem :

Kāds skaitītājs... Izlasi tekstā "lauku māja". pilsētnieks...

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Ja ir iespējams tad nopērkam apsildes kabeli, ka nav daudz līkumu bāzam to caurulē iekšā un sildam, ja to nav iespējams paveikt tad caurli silda no arpuses, ja caurule ir metāla tad ar karstā gaisa fēnu vajdzētu sanākt, bet zinu kad ja aizsalis tad būs krietni janonemas lai dabūtu vaļā

Šeit būs info par to kā aizsaldēt caurli, ja nepieciešams nomainīt to, ko nevar paveikt savādāk - http://www.varupats.lv/caurulu-saldesanas-iekarta-cik-tas-ir-efektivi/

pirms 4 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Ardis Zviedris

+4819

 
Var arī elektrisko "burbulatoru" uztaisīt no paresna šķērsgriezuma kapara vada, bet tērauda caurulēm un ja pieslēgts sūknis, tas ir bīstami gan pašam, gan tehnikai. Ja plastmasas caurules, tad jā.

pirms 5 gadiem  

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.