Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66932 jautājumi, 283530 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

Ilze Zundāne

+9134

 
 • 3

  Atbildes

 • 1 balss
 • 763 skatījumi

Kāpēc mūsu valstī nevar būt likums, kas paredzētu atbildību par nozarei izdarīto kaitējumu ar visu sev piederošo mantu?

Politika un valdība » Pilsoniskā līdzdalība

Pirmās brīvvalsts laikā, piemēram, Latvijas bankas vadītājam šāds dokuments par materiālo atbildību bija jāparaksta pirms stāšanās amatā.

Pirms 4 gadiem

 

Atbildes (3)

 
Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Nebūs tāds likums:D Kāmēr nemainīs pašu sistēmu tikmēr pastāvēs tas kangarāts kas pilns ar mēsliem,kuri trekni dzīvo uz parastās tautas rēķina.
Vai nu jāceļ Hitlers augšā no mirušajiem:D:D

pirms 4 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Aivis Svirskis™

+138715

 
Tādēļ, ka "brīvvalsts" laikā Latvijā valdīja diktatūra un populistiski lēmumi un skaļi paziņojumi bija ierasta prakse. Savukārt Latvijas valsts pirmsākumos vispār valdīja liels sajukums un demokrātija bija autiņu līmenī. Tiesiskā valstī katrs atbild ar savu personīgo mantu tikai par to, ko spēj ietekmēt, nozaru vadītāji tikai izpilda demokrātiski ievēlētas Saeimas likumus un MK saistošos noteikumus, līdz ar to viņi var būt materiāli atbildīgi tikai par tiem uzticēto līdzekļu izlietojumu, bet ne par mistisku kaitējumu, kura noteikšana ir subjektīva lieta. Tas, kas vienam "ekspertam" ir kaitējums, citam ir pozitīva lieta un sasniegums.
Gluži tāpat kā demokrātiskā deputāti nav atbildīgi par saviem pieņemtajiem lēmumiem un balsojumiem. Katra sasaukuma beigās tauta izvērtē katra deputāta sniegumu un atbildības pakāpi, un deputātu pārvēl vai viņa pilnvaras pārtrauc.
Turklāt nosakot materiālu atbildību par nozares darbību, valsts nevarētu šos nozaru speciālistus atļauties noalgot.

pirms 4 gadiem  

Ilze Zundāne, pirms 4 gadiem :

Bet ko tad nozīmē tukšie vārdi par "politiskās atbildības uzņemšanos" ? Tā ir atbildība pilnīgi ne par ko.

Aivis Svirskis™, pirms 4 gadiem :

Ne gluži, politiskā atbildība Latvijā parasti tiek brīvi interpretēta, jo nav attiecīga regulējuma, ko tā nozīmē. Citās valstīs politiskās atbildības uzņemšanās nozīmē to, ka politiķis atzīst savu vainu un no amata atkāpjas un jautājums ir slēgts.

Egils Dālmanis, pirms 4 gadiem :

Jā, tas mani kaitina visvairāk, valstī ,kur veicot uzņēmējdarbību tu gan riskē , gan atbildi par rezultātu un ,ja esi pielaidis kļudu ,to pats arī par saviem līdzekļiem labo, bet valsts administrāciju mēs algojam ar saviem nodokļiem un viņi eksperimentē ar mums ne par ko neatbildot. Nu , nesanāca - mēģinās vēlreiz... Manuprāt vajadzētu noteikt viņiem ilgāku darbības termiņu. Lai ne tikai paspēj "ievārīt ziepes" , bet arī tās izstrebt. Vai arī ,lai paspēj realizēt labas ieceres.

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Zemesardzei vajag tiem grēkāžiem konfiscēt īpašumus un uzlikt sodus visiem ģimenes locekļiem kamēr atmaksā.

pirms 4 gadiem  

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.