Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66932 jautājumi, 283530 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

Ilze Zundāne

+9134

 
 • 2

  Atbildes

 • 0 balsis
 • 699 skatījumi

 

Atbildes (2)

 
Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Māris Rudzītis

+36719

 
1 benzola gredzens. Niecīga koncentrācija, turklāt nestabila viela. Sadalās: gaļu ēdot, kuņģī obligāti, bet, varbūt, ka tik tālu pat nenokļūst - sabrūk jau termiski apstrādājot un gaļai uzglabājoties. Acīmredzot, tā nav problēma, un tāpēc par to datu nav. Kaujamo pārbijušos dzīvnieku gaļas vērtība mazinās hormona iedarbības dēļ - asinsvadi sašaurināti, asinis neīstās vietās utt.

pirms 4 gadiem  

Ilze Zundāne, pirms 4 gadiem :

Tāpēc jau laukos daži saimnieki ruksim vispirms iezveļ ar āmuru pa galvu. Gudri cilvēki.
Par to adrenalīnu vakar man viena gudrinieku grupa gribēja ko nebūt iestāstīt. Nesanāca. Man jau likās, ka savienojums ir ķīmiski nestabils.:)

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Dace Rozefelde

+2076

 
Bioloģiski aktīva viela, kas veidojas galvenokārt virsnieru dziedzerī.

pirms 4 gadiem  

Dace Rozefelde, pirms 4 gadiem :

Parasti tuvojoties kaušanas ceham, dzīvnieks jau no tālienes sajūt asiņu un nāves smaku. Šī baiļu sajūta satricina visu dzīvnieka hormonālo sistēmu un asinīs izdalās tik daudz adrenalīna un citu kaitīgu vielu, ka gaļa faktiski ir saindēta un, ja laicīgi nenolaiž asinis, tā nav lietojama pārtikā.

Ilze Zundāne, pirms 4 gadiem :

To visu es nzinu, bet jautājums bija par ko citu-proti, adrenalīnba ķīmisko sadalīšanos. Tur sastāvā ir benzola gredzeni. Nekāda inde tā nav. Adrenalīns ir hormons.:)

Dace Rozefelde, pirms 4 gadiem :

Monoamīnoksidāzes inhibitori (MAOI) ir ķīmisko vielu klase, ko izmanto kā antidepresantus depresijas ārstēšanā. MAOI kavē monoamīnoksidāzes fermentu aktivitāti, tādējādi kavējot monoamīna neiromediatoru (piemēram, serotonīna, adrenalīna, dopamīna, tiramīna) sadalīšanos un palielinot to iedarbību uz organismu.
Tas gan vairāk par cilvēkiem, varbūt arī dzīvniekiem.

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.