Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66839 jautājumi, 283266 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

Priekšnieks

+81380

 
 • 3

  Atbildes

 • 0 balsis
 • 1635 skatījumi

jautājums radioelektroniķiem

Zinātne » Fizika

vai varētu būt, ka dēļ lietus un neskaidra laika "radio 101" skan sliktāk nekā skaidrā un saulainā laikā? Vismaz ar mašīnas radio tādu štelli esmu novērojis...

Pirms 10 gadiem

 

Atbildes (3)

 
Labākā atbilde
 • 0

  balsis

JanKa

+79709

 
Kāpēc tikai 101 skan sliktāk? Jo radio 101 raidītājs neatrodas Rīgā, bet, gan Iecavā. Atrodies Rīgā un tās tuvumā, kur signāls jau tā ir tuvu uztveršanas robežai, škiet, ka traucējumi ir tikai 101. Savukārt, piemēram Bauskā būtu otrādāk, Radio 101 skanētu ka prieks, bet traucējumi pirmie parādītos tiem, kas pārraida no Rīgas.

pirms 10 gadiem  

JanKa, pirms 10 gadiem :

Lietus, kā jau minēja Uldis, vainīgs var būt tikai lokāli uztvērējā, jo FM viļņi ir pārāk gari, lai tos ietekmētu lietus, migla vai sniegs.

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Raimonds Silanžs

+47601

 
Es arī to esmu ievērojis, tikai ar parasto radio, pat ar 5 metru garo antenu dzelzsbetona mājā. Laikam nāksies vēl pagarināt antenu par pāris metriem.

pirms 10 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Uldis Segliņš

+103547

 
Teorētiski tas iespējams ne lietus dēļ, bet elektromagnētisko lauku traucējumu dēļ, piemēram dēļ pērkona. Bet FM viļņos tam nevajadzētu izpausties tik ļoti, ka manāms. Es teiktu, tavai mašīnai lietus laikā rodas papildus traucējumi. Vai nu antena slikti savienota un ūdens kaut kur piedalās ķēdē, vai drīzāk ģeneratora slēgumā slapjums tiek un trokšņus taisa.

pirms 10 gadiem  

Priekšnieks, pirms 10 gadiem :

o, paldies... par šito es nebiju iedomājies...
Bet paga... Tad jau neskanētu VISAS stacijas, ne tikai viena...

Uldis Segliņš, pirms 10 gadiem :

Traucējumi var izpausties kādā atsevišķā frekvencē vairāk nekā citās. Jebkurai elektronikai, kas kaut ko izstaro (un to dara jebkura ķēde) izstaro vairāk noteiktās frekvencēs, kuru dubultās un divreiz zemākās frekvencēs atkal ir starojums. Tas ir tas pats iemesls, kāpēc mobilos var dzirdēt pa radio, tikai tiem frekvenes ir mainīgas, līdz ar to jebkurā fm var dzirdēt.

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.