Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66843 jautājumi, 283277 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

Valters

+11

 
 • 2

  Atbildes

 • 2 balsis
 • 1433 skatījumi

ko nozīmē "slidināt sajūgu"?

Auto un transports » Automašīnas

Pirms 6 gadiem

 

Atbildes (2)

 
Labākā atbilde
 • 3

  balsis

Uldis Segliņš

+103547

 
Tas nozīmē, sajūga pedāli turēt pusnospiestu ilgi. Ir, protams situācijas, kad bez tā nevar iztikt, bet parastam cilvēkam pārāk bieži rodas neapzināta vēlme slidināt. Ar sajūgu ir tā, jo tu mazāk to lieto, jo labāk, jo diski nodilst. Bet uzsākt bez sajūga nav īsti reāli. Tas ir jādara un no tā nav jābaidās. Toties stāvēt sastrēgumā pret kalnu nelietojot bremzes vai rokasbremzi tā vietā turot sajūgu, tā ir slidināšana un normāls vadītājs sēžot tev blakus sāks nervozēt. Darīt to var, bet ātri vien (nu mēnešos tā aptuveni rēķinot) jāremontē būs.

pirms 6 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 2

  balsis

Egils Dālmanis

+79330

 
Lai būtu labāk saprotams, aprakstīšu sajūga darbības principu.Pie motor ir spararats/ disks ar gludu slīdvirsmu / pie kura piestiprināts sajūgs.Tas sastāv no sajūga diska, kam no abām pusēm piekniedēti pret berzi izturīga materiāla diski un ar sajūga pedāli kustināma metāla diska, kas , atlaižot sajūga pedāli,piespiež sajūga disku pie spararata.
Sajūga disks ir tā detaļa caur kutu motora griešanās spēks tiek novadīts uz riteņiem.
Sajūga pedāļa nospiešanas brīdī metāla disks attālinās no spararata un atbrīvo sajūga disku.Kad sajūga pedālis tiek atlaists, sajūga metāla disks ar tādu pašu ātrumu kā pedāļa kustība tuvojas spararatam un pamazām saspiež sajūga disku ,kas sāk griezties līdz.Sajūga slidināšana ir tas moments ,kad sajūga disks vēl nav cieši saspiests starp abiem metāla diskiem, bet vēl spēj ar zināmu pretestību slīdēt un sāk jau griezt līdz arī riteņus.Pirms riteņiem tur ir vēl ātrumkārba un reduktors.

pirms 6 gadiem  

Egils Dālmanis, pirms 6 gadiem :

Lai vienmērīgi , bez rāviena izkustinātu mašīnu no vietas, ir jālaiž valā sajūga pedālis līdz vietai ,kur sākās sajūga diska saspiešana un tad kādu brīdi kājas kustība jāsamazina ,lai mašinu izkustinātu no mierasstāvokļa / tas ir sajūga slidināšanas moments / un ,kad mašina jau ir kustībā , sajūgu var atlaist straujāk.Pārslēdzot nākamos ātrumus, kad mašina jau brauc , sajūga atlaišanas kustība kļust straujāka.

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.