Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66803 jautājumi, 283207 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

Jānis S.

+153

 
 • 2

  Atbildes

 • 0 balsis
 • 2337 skatījumi

Problēma ar autoklāvu (konservu sterilizatoru).

Ēdieni un dzērieni » Cits

Sveiki!
Nupat uztaisīju autoklāvu no gāzes balona. Tas tika skalots gan ar aukstu ūdeni, gan divas reizes izvārīts, bet tā smaciņa vienalga palika.
Izmēģināju sterilizēt kādu burciņu- dažas ar gaļu un viena ar pupiņām un speķi. Process- ūdens pieliets pāri burkām, iepumpēts priekšspiediens 1,5 atm un uzkarsēts līdz 120 C, stundu paturot, tad atdzesēts.
Pirmais nepatīkamais brīdis bija, kad, burkas izņemot, konstatēju, ka vāciņi ir kļuvuši diezgan pavaļīgi (baltie Depo pirktie). Autoklāva ūdens nebija taukains, tāpēc, domājams, ka nekāda apmaiņa ar burku saturu nav notikusi, arī burkās līmenis bija tāds pat kā sākumā. Taču šis ūdens arvien vēl bija pasmirdīgs.
Gaļu noprovējām vēl siltu- garša ne īpaši izcila, taču ēdama (garšvielu vaina), bet nekas diži aizdomīgs nelikās. Nākamā rītā atvēru pupiņas un konstatēju, ka tām ir ļoti nelabs aromāts un arī garša ne visai- stipri līdzīgi balona palikušajam smārdam.
Kā tas varēja notikt- vai tiešām smaka būtu difundējusi caur vāciņiem?

Paldies

Pirms 6 gadiem

 

Atbildes (2)

 
Labākā atbilde
 • 2

  balsis

Ivars Magone

+31577

 
Balona gāzes butāna atlikums ir viens no noturīgākajiem ar reti nepatīkamu smaku. Kā caur vāciņiem nezinu, bet šķidro daļu nedaudz iešaujot auto sildītāja radiatora - padarīsi auto nelietojamu, neviens salonā nevarēs nosēdēt. Nelīdz nekādi šampūni. Iekšpusē metāla virsējais slānis ir metāla oksīds piesūcies ar jau minēto butānu.Pamēģini ar kaustisko sodu ( ziepzāli) balonu izēdināt. Tikai atceries! Sargā acis un bez brillēm nestrādā.Protams e-ntās reizes pēc tam izskalo.

pirms 6 gadiem  

Ivars Magone, pirms 6 gadiem :

Ziepzāli var brīvi nopirkt Latvijas ķīmijas veikalā . Pārpalikums noderēs kanalizācijas tīrīšanai.

Jānis S., pirms 6 gadiem :

Paldies par viedokli!
Līdz Latvijas ķīmijas veikalam gan nesanāks tuvākajā laikā pietuvoties, bet, ja runa bija par sārmu, tad derēs arī nātrija karbonāts (kaustiskā soda), kuru reiz nopirku Latvijas ķīmijas Daugavpils veikaliņā.
Tikai nevar zināt, kā uz šo procedūru varētu reaģēt magnija anods, kuru ieliku autoklāvā, cerot uz ilgāku tā mūžu. Man domāt, ka magniju sārms noēdīs bez sāls. Bet būs vien jāpamēģina.

Ivars Magone, pirms 6 gadiem :

Ja nav pieejama ziepzāle, tad viņa ir kanalizācijas tīrītāju sastāvā (laikam kurmis). Ar to derētu izsmērēt balona iekšpusi un ļaut noēdināt oksīda slāni.Pēc tam ar kaustisko sodu varēsi neitralizēt, jo kanalizācijas tīrītājs slikti skalojas nost.

Māris Rudzītis, pirms 6 gadiem :

butāns (un propāns arī) parastam degunam nav saožami, smaka ir no klāt piešautā merkaptāna. Tas, atšķirībā no ogļūdeņražiem, ir indīgs, bet saožams jau niecīgā koncentrācijā. Bet pateikt, kādas ir difūzijas īpašības, nevaru. Ja vāki vienādi un blīve kārtībā, vajadzētu būt visām burkām vienlīdz hermētiskām.
Smaka varētu iziet arī smirdošos priekšmetus izliekot vējā.

Jānis S., pirms 6 gadiem :

Vāki, protams, tika likti jauni, turklāt paturēti karstā ūdenī, lai labāk piespiestos gumijas blīve. Taču vienalga praktiski visi bija pavaļīgi kļuvuši. Negribas gan ticēt, ka ūdens no balona būtu varējis iekļūt burkās, jo jau no paša sākuma autoklāvā tiek paaugstināts spiediens, kas vākus piespiež klāt.
Visticamāk, ka visas burkas arī bija vienlīdz hermētiskas, vienkārši burkās ar gaļu šī piesmaka nebija tik viegli atšķirama, lai gan, atceroties pupiņu aromātu, liekas, ka tas piemita arī gaļai.

Jānis S., pirms 6 gadiem :

Izkarsēju balonu ar krietnu Na2CO3 devu. Tagad paturēšu kādu stundu tīru ūdeni 125 grādos iekšā, varbūt pamazām uzņems visus draņķus sevī.

Nekad nebūtu padomājis, ka šitādi pekstiņi var atgadīties...

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Egils Dālmanis

+79130

 
Kā nojausu balon taisīts no dzelzs un oksīda kārtiņa ir rūsa.To brīnišķidi notīra skābeņskābes sķidums.Paliek vien gaiša purtiņa un metāls pelēks un tīrs.Tā rīkojas muzeju restaurātori attīrot stipri sarūsējušus dzelzs priekšmetus.

pirms 6 gadiem  

Jānis S., pirms 6 gadiem :

Diemžēl man nav arī skābeņskābes pa rokai.
Protams, ka kaut kāda oksīda kārtiņa varēja būt uz dzelzs virsmas, bet, kad tikko biju atskrūvējis krānu un paspīdinājis gaismu balonā iekšā (ar sērkociņu :D), tad no rūsas nebija ne mazāko pēdu- visa iekšpuse bija vienmērīgi pelēcīga un smuka. Rūsas pleķīši parādījās tikai pēc balona skalošanas ar ūdeni. Tā, ka šī smaka visticamāk ir iespiedusies pašā metālā.
Laikam tikai laiks un vēdināšana spēs ko vērst par labu.
Bet darbināt ta gribas jau tagad...

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.