Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66836 jautājumi, 283263 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

DX FreeFM

+417

 
 • 4

  Atbildes

 • 1 balss
 • 751 skatījumi

 

Atbildes (4)

 
Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Dāvis Daubergs

+2700

 
Mikroviļņi nav jonizējošs starojums, tas neietekmē molekulu uzbūvi bet “berzē” molekulas vienu pret otru, no kā arī rodas siltums. Mikroviļņu krāsnī sildīts ēdiens pēc sildīšanas sastāva ziņā neatšķiras no ēdiena, kāds tas bija pirms sildīšanas (ja neskaita nelielu ūdens zudumu, kas no karstuma iztvaikojis). Mīti, ka starojums uzkrājas ēdienā, ka nedrīkst stāvēt pretim mikroviļņu krāsnij, kamēr tā darbojas, vai ka mikroviļņu krāsns ir kaitīga, vai kādā veidā ietekmē organismu ir tikai mīti, ko izgudrojuši cilvēki, kas neizprot, kā šis process notiek un baidās no visa jaunā.

Teorētiski mikroviļņos uzsildīt ēdienu ir tas pats, kas berzēt divas karbonādes vienu pret otru, līdz tās paliek siltas.

Pirms skaidrojat cilvēkiem savu versiju, Dace un viensdivitrīs - pārbaudiet faktus. Nepiemēslosim mūsu mazo sabiedrību ar traucējošiem mītiem.

pirms 3 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Aivis Svirskis™

+138715

 
Gluži otrādi mikroviļņu krāsnī pagatavots ēdiens ir veselīgāks, jo produkts tiek termiska apstrādāts īsāku laika periodu, līdz ar to tā vērtīgums saglabājas. Otrkārt, piemēram, vārot dārzeņus ūdenī, uzturvērtības pazūd ūdenī un tiek izlietas izlietnē. Mikroviļņu krāsnī apstrāde notiek termiska, ātri un ar minimālu ūdens daudzumu. Visveselīgākais ēdienu pagatavošanas veids ir to darīt maksimāli ātri, izmantojot pēc iespējas mazāk ūdens un tā, lai ēdiens tikt uzkarsēts visātrāk. Līdz ar to mikroviļņu krāsns visiem šiem kritērijiem atbilst ideāli. Taču runa ir par ēdiena gatavošanu, nevis jau uzvārīta ēdiena uzsildišanu, kad viss jau ir pazudis vārīšanas laikā.

pirms 3 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Protams

pirms 3 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • -1

  balsis

Dace Rozefelde

+2076

 
esmu dzirdējusi, ka mikrovilnis ir neveselīgs

pirms 3 gadiem  

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.