Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66803 jautājumi, 283209 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       
 • 3

  Atbildes

 • 0 balsis
 • 725 skatījumi

HIV

Ģimene un attiecības » Cits

Tikko lasiju diskusiju par bernu kurs ir inficets ar HIV, vai skolas vadibai vecakiem berniem ir jazina par to, kad jusu klase macas HIV inficetais. UN lasot komentarus tiesam sausmas, no vienas puses visi saka kad jazina no otras puses visi saka kad nevajaga zinat. Bet ko jus par to domajat, kad kopa ar jusu bernu macas vai iet kopa bernudarza berns kurs ir inficets ar HIV?

Pirms 7 gadiem

 

Atbildes (3)

 
Labākā atbilde
 • 2

  balsis

Ego

+79076

 
Tāpat nekad to neuzzināsi - iet vai neiet:
"Saskaņā ar Latvijas normatīvajiem aktiem, HIV inficētiem bērniem ir tiesības mācīties jebkurā mācību iestādē. Nav normatīvu, kas noteiktu, ka mācību iestādes vadība vai skolotāji jāinformē par to, ka skolu apmeklē inficēts bērns."
http://www.spkc.gov.lv/hiv-aids-profilakse/

bet 99% gadījumu gan ar kādu narkomānu kopā būs jāmācas

pirms 7 gadiem  

Gulbe Zaiga Valda meita, pirms 7 gadiem :

Ja vins infice manu bernu, kas par to tad atbildetu?

Ego , pirms 7 gadiem :

Droši vien jau pati:
".. sadzīves kontaktu ceļā HIV nevar pārnest no vienas personas otrai, tādēļ HIV inficēta bērna atrašanās mācību iestādē citus bērnus neapdraud."
bet gadījuma seksuāli sakari vai duršanās ar kopīgu adatu, kā rezultātā tas būtu iespējams, jau ir audzināšanas jautājums

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Aivis Svirskis™

+138715

 
Nē, nav jāzina, lai šādus bērnus lieki nediskriminētu un neizstumtu no sabiedrības. HIV inficētas vai ar AIDS slimojošas personas nav bīstamas sabiedrībai, infekcijas pārnese notiek tikai dzimumsakaru veidā un lietojot šļirces, kuras ir izmantojusi inficēta persona. Tā kā mūsdienās Latvijā un ES tiek izmantoti tikai vienreizējas lietošanas šļirces, tad šādas personas nerada draudus nevienam. Un par to, ka jūsu bērns rotaļāsies ar inficētu bērnu, un slaucīs muti vienā dvielī un ēdīs no viena šķīvja vai vienu bulciņu, jums nav jāuztraucas. Tas viss ir droši un nekādus draudus nerada.

pirms 7 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Māris Rudzītis

+36659

 
daudzi cilvēki, ko sastopam, var būt inficēti. Gan ar HIV, gan Hepatīta B vīrusu, kas ir daudz infekciozāks, gan ar daudz ko citu. Piesardzība ir tikums.

pirms 7 gadiem  

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.