Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66839 jautājumi, 283266 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

Māris Tomiņš

+5194

 
 • 3

  Atbildes

 • 1 balss
 • 1090 skatījumi

zemes virskārtas temperatūra.

Māja un dārzs » Cits

izcēlās domu apmaiņa par temperatūrām augsnē,gruntsūdenī,pagrabā.kādā dziļumā tā ir konstanta un vai ar siltināšanu var panākt visu gadu vienādu?

Pirms 7 gadiem

 

Atbildes (3)

 
Labākā atbilde
 • 2

  balsis

Māris Rudzītis

+36699

 
visticamāk, t bišķi svārstīsies , max pa kādiem 5*C. Lai varētu paredzēt precīzāk, jāzina, no kurienes nāk tas ūdens, ja no pamatiežiem (devona), tad varētu arī būt visai stabilas temperatūras. Visticamāk, ka kvartāra, un tad, ja ūdens slānis papildinās netālu un no zemes virsas vai ezera, vasarā būs siltāks, vai, visticamāk, ar dažu mēnešu aizturi. Vari salīdzināt ar mērījumiem tuvākajās akās.
Vēl ir tie siltumsūkņi, kas, pazemi dzesēdami, māju uzsilda...

pirms 7 gadiem  

Māris Tomiņš, pirms 7 gadiem :

paldies.noderīga inf.

500

Labākā atbilde
 • 2

  balsis

Māris Rudzītis

+36699

 
Latvijā akās, pagrabos, alās, avotos mēdz būt ap 7*C, dziļās alās vasarā iesilst līdz kādiem 12*C

pirms 7 gadiem  

Māris Tomiņš, pirms 7 gadiem :

vai šīs temperatūras mainās atkarībā no gadalaika ?vai ir iespēja kur palasīt sīkāk.uzbūvēju pagrabu,kurā ir aka[gruntsūdens]akā ūdens 0,5m zem grīdas.patlaban ziemā testēju t.,bet nav temperatūras orientācijai.jebkurā gadījumā paldies.

500

Labākā atbilde
 • 2

  balsis

Atkarīgs no vietas(Liepāja..Daugavpils), grunts veida(smilts..māls), mitruma(drenāžas un gruntsūdeņu dziļuma- mitrums no vienas puses nozīmē aukstums, no otras gruntsūdeņi nesasals), ziemas (kailsals jau vairākus gadus nav bijis), bet vidējais sasaluma dziļums svārstās no 20-70cm, maksimālais 40-140cm pēc http://www.likumi.lv/doc.php?id=53424 līdz ar to var apgalvot, ka konstata temperatūra būs vēl krietni zem sasaluma robežas.
Siltināšana vienozīmīgi palielina iespēju noturēt konstatu temperatūru.
Ja ap pagrabu ir daudz brīvas zemes, tad ne tikai vertikālo siltumizolāciju taisa, bet noklāj plātnes arī horizontāli 1...1.5m ap pagrabu - tādā veidā atbīdot sasaluma zonu nost.

pirms 7 gadiem  

Egils Dālmanis, pirms 7 gadiem :

Man pie mājas ir 6m dziļa izmūrēta bedre ,kur atradās ūdenssūknis.Tur pa ziemu iemetot ledu,tas saglabājas gandrīz līdz vasarai,ja aukšgalu labi noizolē.
Visu laiku prātoju kā to varētu izmantot par pagrabu vīniem.

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.