Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66843 jautājumi, 283280 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       
 • 5

  Atbildes

 • 1 balss
 • 582 skatījumi

Elektrības patēriņš

Sadzīves tehnika un elektronika » Cits

Nesaprotu daudz no elektrības, tādēļ jautāju šeit un ceru, ka kāds gudrāks spēs atbildēt.

Man vajadzētu zināt, cik daudz KW patēriņš pa dienu. Vēlos uzsākt savu nelielu biznesiņu un izmantot saules enerģijas paneļus. Nav latvijā, tādēļ saule ir katru dienu. Ir doma pieslēgties pie zemes sprieguma + ar saules enerģiju, ekonomijai.

Vēlos izmantot šādas ierīces:

Hot Dog grills - 220-240V/50Hz / power(KW) 0.7

Kafijas aparāts - Voltage (V): 220 / Power (W): 660

Blenderis - 220v 800w

Ledusskapis - 210l / power(W): 98

Pirms 4 gadiem

 

Atbildes (5)

 
Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Jānis Priedis

+4391

 
Vēl palasi cik tavai sistēmai ir garantija. Lai nesanāk, ka pirksi nākošo paneli, kad neatpelnīja iepriekšējais... Vēl nepieciešami akumulatori, lai uzglabātu enerģiju. Naktī saules nav, bet ledusskapi taču arī naktī izmantosi. Plus nepieciešams strāvas pārveidotājs. Turklāt ir vēl arī citas ierīces, kuras enerģiju izmanto. Man viens paziņa rēķināja, ka uz māju vajag vismaz 20 paneļus pa 100 watiem. Vismaz. Un pagaidām tas nav izdevīgi. Kāpēc pagaidām? Jo Latvijā nav likuma, kurš to regulētu. Ar mazajām hes ir tā, ka tu tažo elektrību, visu ko tu saražo, nāk kopējā tīklā un tu ,piemēram, saražo 100 kilovatus bet pats izmanto 70 par tiem 30 tu saņem naudu. Bet ar saules tā nav. Dienā tu saražo tik un tik kilovatus, bet praktiski tu viņus neizmanto, jo esi darbā. Un šo pārprodukciju tu "laid gaisā" naudu nesaņem. Bet vakarā kad esi mājās tev nepietiek, un sanāk tik un tā pirkt no tīkliem.
Tā ka, aizmirsti par savu "biznesu"

pirms 4 gadiem  

JanKa, pirms 4 gadiem :

Tas neesot LV un ta nav māja :>
Pasaki paziņam, ka, ja gribās hobijot ar saules enerģiju, tad izdevīgākais ir sildīt karsto ūdeni, to vienmēr vajag.

Jānis Priedis, pirms 4 gadiem :

Jā, es otru reizi izlasīju, un man pieleca, ka ne to sarakstīju. :D
Nu nekas, varbūt kādam citam tas noderēs.

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

JanKa

+79709

 
Raksti katra jaudu, cik ilgi darbināsi un rēķini http://www.rapidtables.com/calc/electric/energy-consumption-calculator.htm

pirms 4 gadiem  

JanKa, pirms 4 gadiem :

Pievērs uzmanību, ka grilam ir norādīta jauda KW 0.7, ka ir 700W. Ledusskapi vari rēķināt 24h, lai gan realitātē vajadzētu būt mazāk, kas atkarīgs no tā cik karsts telpā, cik bieži virina durvis, u.c. neparedzamiem apstākļiem.

Dāvids Dobenbergs, pirms 4 gadiem :

Lieta ir tāda, ka gribu izmantot saules enerģiju un tā sistēma maksā diezgan un jāzin kaut cik precīzi, cik varētu būt tas patēriņš. Visas ierīces netiks darbinātas 24h, pat ne ladusskapis. Piemēram blenderis tikai tad, kad vajadzīgs. Hot dogu grills arī, jo uzkarst ātri un var turēt izslēgtu vai arī ekonomiskajā režīmā.

JanKa, pirms 4 gadiem :

To tu vari izrēķināt iepriekš norādītājā vietnē.
Piemēram, grils 700W, darbināsi 1h, patēriņš dienā - 0.7kWh
Saules enerģijas pārvēršana elektrībā ir diezgan dārgs process, vienalga vai tu atrodies LV vai kur citur, man šķiet, ja nav papildus atbalsts no valsts tas neatmaksāsies.
Ja pateiktu cik vidēji stundā darbināsi katru ierīci un kāda ir elektrības cena par kWh, varētu tev izrēķināt cik tu gadā maksātu.

Dāvids Dobenbergs, pirms 4 gadiem :

Nu kā, tām paneļu sistēmām tak ir elektrības pārveidotāji un uzglabāšanas akumulatori - tad kapēc, lai nevarētu darbināt visu laiku elektrību?

Es plānoju izmantot daļu no saules enerģijas un daļu enerģijas no valsts, jo lai darbinātu visas ierīces, ir vajadzīgs vismaz 4KW sistēma, kas maksā pāris tūkstošus $.

Ja es piem. izmantoju saules enerģiju mazai cafe, tad kādēļ, lai to nevarētu darīt? elektrība tak uzglabājās baterijās un tad kad vajadzēs, tad varēšu lietot.

Dainis Bērziņš, pirms 4 gadiem :

Lieto, tikai maksā par to pāris reizes dārgāk. Kāda tolka rēķināt, ja Tev nav žēl naudas. Met virsū 3fāžu 10kW sistēmu un sildi kaut grīdas.

Dāvids Dobenbergs, pirms 4 gadiem :

Tā 10KW sistēma arī maksā ap 5k$ +

Vai tad beigu beigās izmantojot saules enerģiju, neatmaksājās? ja nav jāmaksā katru mēnesi elektrības rēķini!

JanKa, pirms 4 gadiem :

Piemēram, Eiropā vidējā kWh cena uzņēmumiem bija 13 centi.
Ja ar pilnu jaudu darbināsi 4KW 5h ikdienā, kas, visticamāk, ir pārspīlēts, tad gada laikā par elektrību būtu jāmaksā apmēram tūkstotis eiro.

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Āris

+4725

 
Gribēju piebilst ka liela nozīme ir labam kontrolierim,akumulatoru uzlāde,spriegumu regulēšana un daudz citu funkciju.Ja ir mazliet saprašana lielu daļu mezglu var piemeklēt,uztaisīt pats.Man ir pievienoti speciāli releji kuri pārslēdz konkrētos patērētājus atpakaļ pie tīkla piemēram vakarā.Pie attiecīgas gaismas intensitātes automātiski pieslēdzas atkal mana elektrostacija.Jāņem vērā ka akumulatori ir speciāli priekš šīm sistēmām,tātad dārgi.Pagaidām esmu apmierināts ar savu veidojumu.Interesantākais bija tas ka Latvenergo pie pārrēķina painteresējās kāpēc man sanākot mazāks vidējais patēriņš?Pagājušo gadu maksāju 42 eiro,šogad sanāca 39 eiro.Nedaudz bet tomēr patīkami.Bet lai uzskaitītu savu zaļo enerģiju pievienoju pamatīgu padomjlaiku skaitītāju.Tas tā īsi,ja ir jautājumi atbildēšu.

pirms 4 gadiem  

Āris, pirms 4 gadiem :

Var jau rasties jautājums vai vispār šī lieta atmaksājas?Es uz to skatos no citas puses jo esmu jau mazliet neatkarīgs.Un kādreiz mūsu pusē bija diezgan bieži elektrības padeves traucējumi.Galvenokārt tas bija ar jauno kabeļu līniju izveidošanu.Vismaz man bija gaisma un sakari.Šīs pašas neatkarības dēļ izveidoju pamatīgu satelītu uztveršanas sistēmu ar vairākiem šķīvjiem un jau 12 gadus bez maksas skatos labākos Krievijas un Eiropas kanālus.Dārgi bet tas gan laikam ir jau atmaksājies.

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Āris

+4725

 
Mani arī šī lieta ieinteresēja un tā gadu atpakaļ savācu nelielu elektrostaciju.Man gan pagaidām ir tikai viens panelis,bet samērā jaudīgs.Latvijā to nepirku jo šeit viņi ir dārgi.Tātad panelis dod 38v un ap 8 ampēriem.Nepārtraukti varu darbināt datoru,vienu televizoru un dažas ekonomiskās spuldzes.Visdārgākākais bija akumulatori 24voltīgie,kontrolieris kuru pasūtīju no Anglijas,kā arī invertors kuru vajadzētu ņemt ar pareizo sīnusu.24v sistēma protams izmaksā dārgi bet ir daudz efektīgāka par 12v sistēmu.

pirms 4 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Egils Dālmanis

+79330

 
Es arī esmu nedaudz pētījis iespējas izmantot saules enerģiju, bet nonācis pie secinājuma ,ka ražot elektrību neatmaksājas un vienīgais ,kas varētu ar laiku atmaksāties , varbūt, ir ūdens sildīšana ar saules kolektoru.
Pārējās iespējas samazināt izmaksas ir LED spuldzes, snsori , lai gaismas nedegtu bez vajadības un racionāla komerciālā darbība, lai varētu pēc iespējas vairāk nopelnīt un samaksāt rēķinus.
Ne vienmēr ir izdevīgi ieguldīt lielu naudu un pūliņus , kuru pēc tam jācenšas atpelnīt - varbūt labāk ir izmantot visus zināmos lielumus un uz tiem balstīt savu biznesu.Tā vai tā Hot Dog cenā tiks iekļautas visas tā izmaksas un nav būtiski vai segmentā - elektrības patēriņš - būs iekļauta samaksa par valsts elektrību vai daļa no izmaksām par uzstādītajiem saules paneļiem - vienalga Hot Dog no tā lētāks nepaliks.

pirms 4 gadiem  

Egils Dālmanis, pirms 4 gadiem :

Viena lieta ir saules paneļu cena , bet vēl tīe ir jāuzstāda un tiem būs vajadzīga arī kaut kāda apkope.nav nekādas garantījas , ka viss strādās nevainojami. Tāpat iepriekš Jāņa Prieža pieminētās saules paneļu garantījas...saule spīdēs +/- mūžigi , bet saules paneļiem šī īpašiba nepiemīt un visnepiemērotākajā brīdī tie var iziet no ierindas.Domāju ,nav vērts mēģināt konkurēt ar valsts ražotās elektrības cenu

JanKa, pirms 4 gadiem :

Saules panelim pašam par sevi nekas nevar izbeigties, kamēr to fiziski nesabojā, jāņem gan vērā, ka gadu gaitā tā efektivitāte samazinās.
Starp citu, ūdeni var sildīt arī ar saules paneļiem, tikai tādā gadījumā nevajag pirkt rūpniecisko inverteri pa bargu naudu, bet to sameistarot pašam, atkrīt problēmas ar cauruļu vilkšanu līdz kolektoram, raizes par aizsalšanu un pārkāršanu, paneļi ir vieglāki u.c. plusi.

Egils Dālmanis, pirms 4 gadiem :

Būs jāpadomā par to , jo pie saules kolektoriem man visvairāk uztrauca glikola izmaksas un pārkaršanas iespēja bez automātiskās vadības , kas ir dārga.

Dāvids Dobenbergs, pirms 4 gadiem :

Mans komentārs:

Ir iespēja nopirkt veselu sistēmu kas saražo 4KW dienā, tas nozīmē, ka var izvilkt apmēram vienu dienu ar tādu daudzumu, ja iet runa par pludmales kafe. Tas ko es gribu darīt, ir neliela kafe ar kafijas automātu, grillu, blenderi, sulas spiedi, ledusskapi. Ierīces nedarbojas nepārtraukti, izņemot ledusskapi, bet tas tik daudz nerij.

Ar 4KW varētu izvilkt vienu dienu, un tā sistēma ko esmu noskatijis, tādu daudzumu arī saražo un glabā akumulatoros.

Dāvids Dobenbergs, pirms 4 gadiem :

var nopirkt jau gatavu visu, un pats var uzstādīt, ja galva ir uz pleciem.

Tad man jautājums tāds, kā var neatmaksāties, ja Tu vienkārši nemaksā par elektrību mēneša maksājumus? Tu tak pats sev saražo un lieto to.

JanKa, pirms 4 gadiem :

Dāvid, tev ir zināms, vismaz aptuveni aplēšams, iespējamais elektrības patēriņš dienas, mēneša un gada laikā, ir zināma elektrības cena no kā var izrēķināt, cik būtu jāmaksā par elektrību. Tie būs, piemēram, 500$ gadā. Saules sistēma maksās tūkstošus, tātad nopērkot sistēmu tu samaksāsi par elektrību X gadus uz priekšu.
Cik līdzīgiem biznesiem ir saules sistēma uz jumta papētīji?

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.