Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66965 jautājumi, 283578 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

Gunis Raudoks

+41

 
 • 2

  Atbildes

 • 1 balss
 • 619 skatījumi

Vai alvu var dabūt no vecām elektroierīcēm?

Sadzīves tehnika un elektronika » Cits

Pirms 5 gadiem

 

Atbildes (2)

 
Labākā atbilde
 • 2

  balsis

Ardis Zviedris

+4819

 
Jā alvu var dabūt no vecām elektrotehniskajām un elektroniskajām ierīcēm, galvenokārt atlodējot ar lodāmuru un fēnu no montāžas platēm, kolektoriem u.c. detaļām. Taču alva nebūs ne tīra, ne viendabīga, jo atkarībā no lietojuma nozīmes, alva, ko izmanto lodēšanai var būt ar atšķirīgu sastāvu, no kā atkarīga kušanas temperatūra. Alvu uzreiz izmantot otrreiz lodēšanai nevarēs, jo tās struktūra būs ļoti graudaina. Lai to varētu normāli lietot, kad atlodētā alva izkausēta, tajā jāiemaisa kolofonijs. Vieglāk par pāris EUR nopirkt jebkurā normālā saimniecības preču veikalā alvas spolīti vai tīras alvas stienīti (ja gribas kādu cauru kannu aizlodēt)

pirms 5 gadiem  

Egils Dālmanis, pirms 5 gadiem :

Es jau par to pašu :) Ja tas ir tas , ko Gunis gribēja uzzināt.Dabūt tīru alvu no sakausējuma nez vai atmaksājas. Tad jau labāk sākt ar rūdu ;) Kausēt no veciem akumulātoriem svinu ir jēga , bet no elektro ierīcēm alvu ...Nez kas par ierīcēm domātas...?

500

Labākā atbilde
 • 2

  balsis

Egils Dālmanis

+80350

 
Lodalva nav tīra alva bet parasti sakausējums ar svinu.Tās sastāvā ir 65% alvas un 35% svina ,lai iegūtu materiālu ar zemāku kušanas temperatūru.
Tīrai alvai ~232C - lodalvai ~180C

pirms 5 gadiem  

Egils Dālmanis, pirms 5 gadiem :

Ja tā , tad var :)

Jons Blunds, pirms 5 gadiem :

Eitektika - 61% alvas, pārējais svins. Tagad svina, toksiska smagā metāla, lietošana elektronisku lietu lodēšanai ir liegta.

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.