Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66924 jautājumi, 283541 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

Jānis Zieds

+204

 
 • 4

  Atbildes

 • 3 balsis
 • 814 skatījumi

 

Atbildes (4)

 
Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Dina Bašķe

+1350

 
Melnais pelējums ir kaitīgākais no visiem. Apstrādājot virsmu ar pretsēņu preparātiem un pēc tam to notīrot, jārīkojas ļoti uzmanīgi, lai neput, jāpadomā par personīgās aizsardzības ekipējumu un jāparūpējas par to, lai telpa tiek labi iztīrīta, izvēdināta un otrreiz dezinficēta. Protams iemesls jānovērš. Ieelpojot melnā pelējuma sēnes tiek nodarīts nopietns kaitējums veselībai. Tās ir kancerogēnas, izsēžas plaušās un parasti tur arī turpina savu tālāko eksistenci.

pirms 7 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Ego

+79116

 
Pelējums ne tikai bojā priekšmetu ārējo izskatu un konstrukciju izturību. Vēl sliktāka ir tā ietekme uz cilvēku veselību. Dažām sēnēm tā ir toksiska, citām – alerģiska, un ir sēnes, kuru ietekme ir pat kancerogēna. Toksiskā iedarbība izpaužas kā nespēks, viegla aizkaitināmība, ko nereti uzskata par noguruma sekām pēc darba dienas, taču beigās sekas var uzpausties pat kā aknu ciroze. Vēl toksiskās pelējuma sēņu iedarbības sekas var būt migrēna un sirds un asinsvadu sistēmas traucējumi. Alerģiskā iedarbība parādās kā ādas alerģiska reakcija, alerģiskās iesnas, acu asarošana, klepus un astma. Daži pelējumi izdala kancerogēnas vielas, izraisot plaušu, aknu vēzi.
http://calis.delfi.lv/saimnieciba/majoklis/praktiski-padomi/pelejums-uz-sienas-nav-joka-lieta/

pirms 7 gadiem  

Māris Rudzītis, pirms 7 gadiem :

Tātad - tas var būt Tev ļoti kaitīgs. Bet, var būt arī bez smagām sekām.

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Ilze Zundāne

+9149

 
Var iedzīvoties astmā un tā nebūt nav vienkārša saslimšana.
Noskaidro, kas ir pelējuma cēlonis. Visbiežāk tā ir slikta ventilācija. Varbūt iepriekšējie saimnieki vai Tu pats pie ārsienas bijāt novietojuši sekciju vai skapi. Pelējumu vislabāk likvidēt ar aptiekā nopērkamiem medicīnas vajadzībām lietotiem dezinfekcijas līdzekļiem.

pirms 7 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • -2

  balsis

Matiss

-100

 
Nu es dzīvoju kadus 5 gadus ar pelējumu. Plaušas parbaudiju nesen un viss kartībā

pirms 7 gadiem  

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.