Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66839 jautājumi, 283270 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       
 • 4

  Atbildes

 • 2 balsis
 • 651 skatījumi

Bez kā, ikdienā var iztikt vairāk- cukura vai sāls?! Kāpēc?

Veselība » Cits

Pirms 5 gadiem

 

Atbildes (4)

 
Labākā atbilde
 • 0

  balsis

JanKa

+79709

 
Cilvēka organismam sāls ir vitāli nepieciešams, tā klātesamība nodrošina svarīgus fizioloģiskos procesus!
Cukurs ir ogļhidrāts, jeb enerģijas avots, bez kura var dzīvot.
Cienījamiem kungi, kuri bez sāls varot iztikt, nomirtu tikpat ātri kā pārējie.
Pavisam cits jautājums ir tas, ka mēs sāli uzņemam pietiekamā daudzumā no uztura un tā papildus pievienošana parasti nozīmē pārmērīgu sāls uzņemšanu, kas izraisa dažādas veslības problēmas.
Cukurs nav vitāli nepieciešams, tomēr tas palīdz ātri atjaunot enerģiju, savukārt pārmērīga lietošana izraisa aptaukošanos un var radīt citas veselības problēmas.

pirms 5 gadiem  

Aivis Svirskis™, pirms 5 gadiem :

Nu gan iebrauci auzās! Cilvēki bez sāls lietošanas uzturā var pilnīgi iztikt. Turklāt, ja mēs paskatāmies vēsturiski, tad sāli cilvēki sāka pievienot ēdienam pavisam nesen, pirms komentāra rakstīšanas būtu jāuzdod sev jautājums, vai tu esi redzējis govi, kas pasāla zāli pirms ēšanas, vai savvaļā mītošs briedis piemaisa zālei sāli un cukuru, vai putni pirms ogu notiesāšanas tās pamērcē cukurā vai aplej ar ketčupu? Droši vien, ka nē. Cilvēki sāka sālīt ēdienu un patērēt cukuru neapzinoties sekas.

Aivis Svirskis™, pirms 5 gadiem :

Sāls vai nātrijs ir ārpusšūnu minerālis, kas nozīmē to, ka tas uzglabājas ārpusšūnu šķidrumā, nevis šūnas iekšienē, savukārt kālijs atrodas šūnas iekšienē. Pārmērīgs nātrija daudzums ap šūnām dehidrē šūnas, rezultātā šūnas tiek kairinātas un tiek sabojāts šūnu metabolisms, tā kā šūnu ārpusē ir vairāk ūdens nekā iekšpusē, ārpusšūnu šķidrums izraisa šķidruma atteci, un, lai atbrīvotos no šīs edēmas sirdij un nierēm ir papildus slodze, kas savukārt izraisa augstu asinsspiedienu un nieru mazspēju,

Aivis Svirskis™, pirms 5 gadiem :

sirdstrieku un var beigties ar nāvi.

JanKa, pirms 5 gadiem :

Ja tev būtu zināšanas par šūnu līmeni, tad necenstos apgalvot, ka bez sāls var iztikt.
Izlasi kā darbojas osmoze, kā notiek kustība no kādas koncentrācijas uz kādu un kādu lomu tur spēlē sāls. Paintersējies kā šūnu līmenī strāda pozitīvi lādētā Na, ko dara negatīvā Cl. Noskaidro kāpēc slimnīcas dod fizioloģisko škidrumu jeb sālsūdeni.
Ja izpratīsi kaut daļu no tā, tad nemurgosi pekstiņus par govīm, kas arī nav patiesi, jo viņām arī dod laizīt sāli ;)

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Aivis Svirskis™

+138715

 
Veselīgs nav nedz viens, nedz otrs, un vislabāk uzturā tos nelietot. Es, piemēram, bez sāls varu pilnībā dzīvot un iztikt, un man tikpat labi garšo ēdiens bez sāls, kā ar sāli, bet daudzi cilvēki ēdienu bez sāls uzskatīs par pilnīgi nebaudāmi. Tas pats attiecas uz cukuru, vienmēr būs cilvēki, kas nevar dzīvot bez saldumiem, un cukura, un tādi, kam saldumi vispār negaršo.

pirms 5 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

- Var iztikt vairaak bez saals , jo tas nav tik looti nepiecieshams organismam . ; ))

pirms 5 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • -2

  balsis

Bez sāls.

pirms 5 gadiem  

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.