Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66801 jautājumi, 283204 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

latvis

+1561

 
 • 5

  Atbildes

 • 3 balsis
 • 1920 skatījumi

[diskusija] Cik tad īsti ir kontinentu?

Vide » Cits

Skolā mācīja, ka ir 6 kontinenti: Eirāzija, Āfrika, Ziemeļamerika, Dienvidamerika, Austrālija un Antarktīda. Tomēr, kas īsti ir kontinents? Ja to apzīmē kā sauszemes masīvu, kuru no visām pusēm apskalo Jūra, tad sanāk tikai 4: Afroeirāzija(Āfrika, Eirāzija), Amerika(Dienvidamerika, Ziemeļamerika), Antarktīda un Austrālija. Ģeologi uzskata, ka kontinentus veido tektoniskās plātnes: Antarktīdas, Austrālijas, Āfrikas, Dienvidamerikas, Eirāzijas un Ziemeļamerikas plātne(kas iekļauj arī daļu Krievijas, Japānas un Īslanes)-kopā 6 plātnes, bet pagaidiet, ir vēl Klusā okeāna, Arābijas, Karību, Kokosu, Indijas, Huana de Fuka, Naskas, Filipīnu un Skotijas plātne, tātad kopā vajadzētu būt 15 kontinentiem? Populārzinātniskā teorija kontinentus iedala pēc pasaules daļu atšķirīgās kultūras, tātad Eiropu būtu jāatdala no Āzijas, kas veidotu 7 kontinentus. Bet! Ja tā, tad būtu jāatdala arī Indija, Tuvie austrumi, kas veidotu 9 kontinentus. Un kā Jūs domājiet, cik tad īsti ir kontinentu? - goo.gl/di3Nh

Pirms 7 gadiem

 

Atbildes (5)

 
Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Tev tas links uz video ir tāds neredzams un nespiežams, atļaušos ielikt spiežamu:
http://www.youtube.com/watch?v=3uBcq1x7P34

pirms 7 gadiem  

latvis, pirms 7 gadiem :

rakstzīmes pietrūka, lai pievienotu http://
Paldies :)

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Māris Rudzītis

+36659

 
Eiropa un Āzija ir 2 pasaules daļas vienā kontinentā.
Kanālu un tiltu esamība neiespaido dalījumu.
Svarīga ir litosfēras plātne ar kontinentālā tipa zemes garozu, tāpēc Atlantīda, pat ja tā ir būtu plaša cietzeme uz Atlantijas ok. vidusgrēdas, nav bijusi kontinents.

pirms 7 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

unknown

+3680

 
Kontinents nebūs sauszemes masīvs, kuru no visām pusēm apskalo jūra, bet gan okeāns. Ko apskalo jūra no visā pusēm drīzāk būs sala.

Kontinentu paskaidro kā lielu sauszemes masīvu, ko no visām vai gandrīz no visām pusēm apņem jūras un okeāni; šāds masīvs kopā ar tam piederīgām salām. (http://www.tezaurs.lv/sv/?w=kontinents)

Es palieku pie tā, ka 6, jo Āfriku ar Eirāziju kopā neliktu (šeit jau nu noteikti ir pārāk atšķirīgas kultūras un dzīvesveids). Eirāziju dalīt Eiropā un Āzijā nav īpaši vērts, starp tām nošķirt robežu ir grūti.
Ameriku var uzskatīt kā vienu veselu, bet kā pēc kartes tomēr labāk tās daļas atdalīt. Antarktīda, lai arī sastāv no salām, bet ledus apklāj visu kopā. Pārējās, tādas kā Arābijas, Karību, Kokosu utt. lai paliek kā salas manā skatījumā. Kontinentam tomēr jābūt kaut kam plašākam.

Tā kā pagaidām piekritīšu zinātniekiem, lai jau viņi paši izlemj.

pirms 7 gadiem  

latvis, pirms 7 gadiem :

Tad pareizāk būtu jūra un/vai okeāns, nevis tikai jūra vai tikai okeāns

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Ego

+79076

 
4-7 atkarībā no izvēlētās klsaifikācijas
http://en.wikipedia.org/wiki/Continent#Number_of_continents

Tas pats arī ar okeāniem
http://geography.about.com/library/faq/blqzoceans.htm

Samērā nesen arī Saules sistēmas planētu skaits samazinājās

pirms 7 gadiem  

Ego , pirms 7 gadiem :

Ne Suecās, ne Panamas kanāli joprojām nav aizbērti

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Man liekas, ka 5. Jo Āfrika ar Eirāziju nav savienotas. Agrāk bija bet pirms kāda laba laika tika izrakts grāvis, kas atdala Eirāziju un Āfriku.

pirms 7 gadiem  

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.