Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66837 jautājumi, 283264 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

 

Atbildes (2)

 
Labākā atbilde
  • 1

    balsis

JanKa

+79709

 
Viss ir ļoti "vienkārši".
1. Jānoskaidro vai vietējās pašvaldības noteikumi atļauj šādu rīcību un kāda veida apkures ierīci ļauj izmantot. Piemēram, Rīgas centra daļā, ar malku kurināmu katlu nespīd ielikt.
2. Ja pašvaldības noteikumi ļauj, tad vajag VISU dzīvokļu īpašnieku piekrišanu.
3. Nobeigumā sīkumi - projekts un būvniecība.

pirms 3 mēnešiem  

500

Labākā atbilde
  • 1

    balsis

Ivars Magone

+31777

 
Visticamāk nekas nesanāks. Pārbūvei vajadzīgs projekts. Vai ir skurstenis, kas paredzēts apkurei. Un ja vēl patreizējā apkure iet cauri dzīvoklim, lai nodrošinātu kaimiņus.

pirms 3 mēnešiem  

Ivars Magone, pirms 3 mēnešiem :

Ko tādu varēja atļauties 90tajos gados. Tagad dzīvokli nevar apdrošināt, ja nav dūmu dektetors, ugunsdzēšamais aparāts un nu jau arī elektrības vadu pretesdtības mērījumi vadu. Un vēl individuālās apkures tiek apkarotas ar vien vairāk.

Egils Dālmanis, pirms 3 mēnešiem :

Arī es domāju ,ka nekas nesanāks. Nelegāli risinājumi ,ievadot dūmvadu ventilācijas kanālos, ir stingri aizliegti. Tagad nedrīkst ievadīt ventilācijas kanālos pat tvaika nosūcēju caurules, kur nu vēl krāsniņas dūmvadu.
Viens no risinājumiem varētu būt gaisa siltumsūkņi, bet arī to ierīkošana ir saistīta ar āra elementu montāžu pie ārsienām un maz ticams ka patreizējo apkures sistēmu var likvidēt vienā dzīvoklī netraucējot cirkulācijai visā mājā.

JanKa, pirms 3 mēnešiem :

Tas viss ir atrisināms un izbūvējams. Jā, nedrīkst ietekmēt pārējo dzīvokļu īpašumu apkures sistēmu.
Mēdz būt daudzdzīvokļu mājās, kurās ir normāli, apkurei piemēroti skursteņi un neko nevajag papildus izbūvēt. Skursteņslauķa akts un viss notiek.
Egil, drīkst ventilācijas kanālos laist tvaika nosūcējus. Nedrīkst noslēgt vienīgo dabīgās ventilācijas izeju ar nosūcēju, ja ir gāzes plīts.

JanKa, pirms 3 mēnešiem :

Nav zināms kāda ir māja, īpašnieki un apkure kopumā, var būt apstākļi, kad liekas sava apkure ir vienīgais risinājums.
Un individuālā apkure ir 90 gadu risinājums, šodien vajadzētu nākt visai mājai kopā, risināt problēmas, sakārtot siltumapgādi, ierīkot skaitītājus un maksāt pēc patērētā.

Egils Dālmanis, pirms 3 mēnešiem :

Var jau būt ,ka ir šāda nianse par tvaika nosūcēju pieslēgšanu ventilācijas kanāliem un tas tiešām ir attiecināms uz situācijām ,kad virtuvē ir gāzes plīts, bet tādā gadījumā dziedētā informācīja TV un citur ir stipri novienkāršota - nedrīkst un viss! Tā kā esmu interjēra dizainers un mēbeļu projektētājs, tad regulāri sastopos ar šo problēmu projektējot virtuves. Otrs arguments , kādēļ neļaujot ievadīt nosūcējus ventilācijā ir ēdiena smaku nokļušana citu stāvu dzīvokļos.

JanKa, pirms 3 mēnešiem :

Nav nācis tik neprecīzu informāciju redzēt. Likuma (ugunsdrošības noteikumu) burts saka "daudzdzīvokļu objektā dabīgās ventilācijas kanālam aizliegts pievienot mehāniskās ventilācijas iekārtu, ja telpā izvietots gāzes aparāts un nav ventilācijas, kas nodrošina pastāvīgu gaisa apmaiņu telpā un noplūdušās gāzes novadīšanu ārpus būves".
Tas ir tikai un vienīgi gāzes drošībai, ja nodziest liesma, lai gāze brīvi var izventilēties ārā neradot sprādzienam pietiekamu koncentrāciju.

JanKa, pirms 3 mēnešiem :

Par citiem dzīvokļiem, arī, diemžēl, tā mēdz būt, tomēr nereti iedzīvotāji paši ir pārlikuši ventilāciju uz citu kanālu, jo blakus kanāls aizbiris, vai vārna uztaisījusi ligzdu.

Egils Dālmanis, pirms 3 mēnešiem :

Tā nelaime ir ,ka pārsvarā visās daudzdzīvokļu mājās ir gāzes plītis, bet tā kā ,ēku celtniecības laikā, tvaika nosūcēji padomju savienībā bija samērā reta parādība, tad par to pievienošanu netika padomāts. Tagad gandrīz nav risinājumu, ja neskaita cauruma urbšanu ēkas ātsienā vai tvaika nosūcēju lietošana izmantojot filtrus un bez izvada ārtelpā. Protams paliek vēl elektriskās plīts virsmas,bet tad problēma ir pievadu škersgriezums utt. Ir gadījies pārvilkt arī uz 3 fāzēm ar visām saskaņošanām.

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.