Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66799 jautājumi, 283204 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

Mārtiņš

+716

 
 • 5

  Atbildes

 • 1 balss
 • 730 skatījumi

Kāda ir dzīves jēga? Kāds to vispār ir atklājis?

Zinātne » Cits

Katram tā noteikti ir sava, bet ir tak jābūt kam tādam, kas visiem (vai lielai daļai) cilvēkiem ir kopīgs (nu kāda no dzīves jēgas daļām). Kāda lieta, ko katrs dzīvē izdara..
Un.. tikai nejautājiet kpc uzdodu tik glupu jautājumu..lkm vienkārši esmu bezdarbības mākts..ārā līst, un galvā šaudas visādas domas.......oh god, kpc es vsp ko šādu rakstu...

Pirms 7 gadiem

 

Atbildes (5)

 
Labākā atbilde
 • 3

  balsis

Juris Maksis

+5885

 
Dzīves jēgas meklējums ir filozofiska rakstura, līdz ar to noteiktas līnijas novilkt nevar. 95% cilvēka veikto darbību vada zemapziņa un instinkti. Bez visa pārējos 5% ietilpst saprāts un tas tiecās uz garīgu attīstību un pilnību, uz iespēju pastāvēt bez fiziskā ķermeņa. Ar šīm lietām ir kā ar kāpšanu kalnā. Jo augstāk esi jo vairāk jauna un nezināma redzi. Jo gudrāki kļūstam, jo vairāk nezināmā ap mums.

pirms 7 gadiem  

Ieva D, pirms 7 gadiem :

Precizēšu: 96,28% un attiecīgi 3,72%.

Qustavs, pirms 7 gadiem :

Īstenībā, ja pavisam precīzi: 96,273% un attiecīgi 3,727%

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Ieva D

+7100

 
Piedzīvot un izjust visu, kas ar Tevi notiek.
No vienas puses, izjust senčus sevī, no otras - gūto pieredzi censties nodot nākamajai paaudzei.
Taisnība tam, kurš teica par sugas turpināšanu - arī uz to tiecas cilvēks. Katrā ziņā piedzīvot savu turpināšanos bērnā pagaidām ir ...wow.... dižākais, ko man ir laimējies izjust. Tāda bezgalības sajūta - lai gan esam dzīvnieciņi, tomēr piedzīvot paaudžu maiņu man nozīmē sajust Bezgalību.
var nodzīvot dažādi - epikūristi meklēs baudu, filozofiem būs vieglāk tikt galā ar dzīves sāpēm, hernhūtietis rukās, līdz kritīs.

pirms 7 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

unknown

+3680

 
Mans personīgais atklājums - esmu šeit cilvēku dēļ. Vai tie ir bērni, radi, vai draugi tam nav nozīmes. Vienkārši dēļ kāda. Es ar to nedomāju, ka kādam ļoti vajadzīga mana sabiedrība, vienkārši es citu jēgu sev neredzu. Īsāk sakot, cilvēks var pastāvēt tikai sabiedrībā, vienam pašam cilvēkam nekas nav vajadzīgs, viens viņš nav nekas.
Par jēgu vispār var saukt cilvēka esamību šeit kā saimnieku visam dzīvajam (tas vairāk no Bībeles), tad jau jāsāk domāt par citu dzīvo radību (kukaiņu, putnu utt.) jēgu :)
Dažkārt labi vienkārši nedomāt par šo jautājumu...ja jau esi šeit, tad tā vajag.

pirms 7 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Koļīt.

pirms 7 gadiem  

Mārtiņš, pirms 7 gadiem :

:D

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Ego

+79076

 
Sugas turpināšana

pirms 7 gadiem  

Mārtiņš, pirms 7 gadiem :

Un viss? Tik vienkārši? Tas izklausas tā, it kā dzīvei nebūtu nekādas jēgas, jo sugas turpināšana....tas izklausas kkā bezjēdzīgi. Bet tiešām, laikam katram dzīves jēga ir sava.

Ego , pirms 7 gadiem :

Tu prasīji - "jābūt kam tādam, kas visiem (vai lielai daļai) cilvēkiem ir kopīgs"
Individuālo meklē pats

Mārtiņš, pirms 7 gadiem :

Ah, nu jā, Tev taisnība ;)

Māris Rudzītis, pirms 7 gadiem :

tas visām sugām. Bet vai cilvēkam ir kas īpašs? Apziņa?

Ego , pirms 7 gadiem :

Kas sunim asti cels ... ;)

Oto , pirms 7 gadiem :

Apziņa dod vien pārsvaru par citām sugām, bet tai ir arī trūkumi - kā piemēram visur meklēt jēgu :D Jēga jāmeklē katram pašam, jo no cilvēces viedokļa vienīgā jēga ir turpināt sugu un laicīgi nomirt dodot vietu jauniem īpatņiem.

Māris Rudzītis, pirms 7 gadiem :

nu ja, apziņa un tās konstruētā tehnoloģija, kultūra, izglītība, laimes sajūta, pienākums utt. jau arī ietilpst sugas izdzīvošanas pričendāļos

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.