Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66790 jautājumi, 283182 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

Alise Eidone

+20

 
 • 3

  Atbildes

 • 1 balss
 • 350 skatījumi

Kur var mācīties par grāmatu ilostratoru?

Māksla un kultura » Vizuālā māksla

Pirms gada

 

Atbildes (3)

 
Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Jānis

+5272

 
Man tādas aizdomas ka to var iemācīties tikai pašapmācīšanās ceļā! Izvēlaties kādu īsu bērnu pasaciņu un mēģiniet ilustrēt ....youtube ir it kā daudz video pamācību kā ilustrēt manga stilā komiksus kas laikam arī varētu noderēt kā pieredze !Te var pavērot kā ilustrē bērnu grāmatu https://youtu.be/c-pYsgbYdL8 jeb te kā komiksus https://youtu.be/A7olKdIEtNQ

pirms gada  

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Egils Dālmanis

+79010

 
It kā tuvākā profesīja būtu grafiķis, ko ,kā jau JanKa teica var apgūt Latvijas Mākslas akadēmijā, bet lielā mērā tas ir atkarīgs no konkrētā cilvēka talanta. Grāmatu izlustrēšanai ir sava specifika un pat ja beigsi grafikas nodaļu, nav teikts ,ka būsi grāmatu izlustrātors, bet visticamāk ,ja gribēsi , varēsi to paveikt.
Tāpat pieļauju ka ir kolēģi ,kas beiguši citas nodaļas vai arī tikai Rozentāla mākslas vidusskolu, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola, bet kuriem padodas grāmatu ilustrēšana un viņi to dara.
Daļa manu kursabiedru no interjēra nodaļas ir aizrāvušies ar glezniecību. Izcilais keramiķis P.Martinsons bija ar arhitekta izglītību. Starp citu arī viņš ir ilustrējis grāmatas.
Lai iegūtu profesionalitāti, tomēr derētu mācīties kādā mākslas skolā , jo tādas lietas kā kompozīcijas pamati, koloristika u.c. ir jāzin ,lai zīmējumi nebūtu diletantiski.

pirms gada  

Alise Eidone, pirms gada :

Paldies par atbildi. Mākslas skola ir pabeigta jau sen , tad jau vēl jāapstājas apkārt... :)

Egils Dālmanis, pirms gada :

Tad jau tikai jāsāk ilustrēt, ja paši škiet ,ka tas padodas. Faktiski Mākslas akadēmijā dod uzdevumus un vērtē rezultātu.Faktiski tā ir strādāšana pieredzējušu pedagogu klātbūtnē. Trenēšanās un spēju pilnveidošana.Es nerunāju par teorētiskajiem priekšmetiem.
Neviens Tavā vietā Tavas rokas veiklību un smadzeņu darbību neuzlabos.
Lai veicas!

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

JanKa

+79629

 
Man šķiet, ka Latvijā, tik konkrētu profesiju nav iespējams apgūt.
Pāris mākslas skolās ir ilustratora mācību programmas pēc 9. un 12.klases.
Ja vidējā izglītība iegūta, variants ir Latvijas Mākslas akadēmija.

pirms gada  

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.