Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66785 jautājumi, 283177 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

gavdfgd

-80

 
 • 3

  Atbildes

 • 0 balsis
 • 497 skatījumi

Vai ta drikst darit ?

Bizness un finanses » Kredīti un līzingi

Labdien.man jautajums tiesi par paradu piedzinejiem ?
Piemeram. Ja grafiks maksajums ir 30 eiro.bet ir dažadu apstaklu del.ka nevaru veikt 30 grafika maksajumu.bet ieskaitu visas l lietas pa 15 eiro.
bet katru.menesi ieskaitu summu. Vai es drikstu ta darit ? Es saprastu .ja es neko nemaksatu
bet censos ieskaitit cik varu.!!!

Pirms 2 gadiem

 

Atbildes (3)

 
Labākā atbilde
 • 2

  balsis

Aivis Svirskis™

+138715

 
Nē, tā darīt nedrīkst. Ja jūs nevarat nosegt visu parāda summu, tad ar jums tiek noslēgts līgums ar maksājuma grafiku, kas jums ir jāievēro, ja nevēlaties, lai maksājuma plāns tiktu atcelts un no jums piedzīta visa summa. Ja kādu iemeslu dēļ nevarat maksājuma grafiku pildīt, tad jums ir jāsazinās ar uzņēmumu un jānoslēdz jauns līgums par mazāku summu, bet garāku atmaksas termiņu, kas gala rezultātā jums izmaksās dārgāk un būsiet spiests atdod lielāku summu. Parādu piedzināji parasti pieskaita visādas administrācijas izmaksas pie katra maksājuma, tā ka jūsu interesēs ir parādu segt pēc iespējas ātrak, protams, ja parāds ir pamatots un likumīgs. Parādu piedziņu regulē Civillikums, kas nosaka to, ka idivi veidi, kā nebanku kredītdevējs par laikus nenokārtotām kredītsaistībām aprēķina soda naudu – līgumsods un nokavējuma procenti. Civillikuma 1716.pants paredz, ka līgumsods par saistības nokavējumu nevar pārsniegt 10% no parāda summas.

pirms 2 gadiem  

Aivis Svirskis™, pirms 2 gadiem :

Savukārt nokavējuma procentu rēķins apstājas, kad tie sasniedz 100% no pamatparāda summas.
Tātad, ja paņemti 300 eiro, tad arī nokavējuma procentu kopsumma nevar būt vairāk nekā 300 eiro. Savukārt līgumsodam tie maksimāli var būt 10% (jeb 30 eiro) no 300 eiro. Ja to matemātiski saskaita, tad, aizņemoties un neatdodot laikus 300 eiro, maksimālā summa, ko var no parādnieka piedzīt ir 630 eiro.

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Toms

+5664

 
Labāk piezvani un pajautā

pirms 2 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Jānis Kreicis

+846

 
Tas ir labāk kā nekas. Ja būs tiesa, varēsi teikt, ka esi centies.

pirms 2 gadiem  

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.