Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66864 jautājumi, 283340 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

Aicis

+1054

 
 • 3

  Atbildes

 • 1 balss
 • 546 skatījumi

Vai muita drīkst pieprasīt bankas maksājuma izdruku, lai itkā noteiktu pakas vērtību, ja tās vērtība jau ir norādīta uz pasta pakas

Bizness un finanses » Nodokļi

Saņēmu no vietējās pasta nodaļas izziņu par to, ka sūtījums ir pienācis, bet nevar to izsniegt, jo muita vēlas precizēt sūtījuma vērtību. Muita lūdz nosūtīt viņiem uz E-pastu maksājuma uzdevuma izdruku PDF formātā. Vai man izdruka obligāti jāsūta, ņemot vērā to ka pārdevējs uz pakas jau ir norādijis tās vērtību ?

Pirms 3 gadiem

 

Atbildes (3)

 
Labākā atbilde
 • 2

  balsis

Aivis Svirskis™

+138715

 
Jā, drīkst. Ja nesūtīsiet, tad aprēķinās vērtību pēc līdzīgas preces vērtības. Internetu prot lietot arī muitas ierēdņi. Ja esat atradis labu cenu, tad jūsu pašu interesēs ir norādīt īsto cenu, citādi dabūsiet maksāt vairāk nekā jums pienākas maksāt. Muitas ierēdņi nav muļķi, visas shēmas ir zināmas, zināmi ir gan piegādātāji, kas regulāri krāpjas, gan adreses un vārdi, uzvārdi, kas regulāri pasūta preces un nav reģistrējuši nekādu uzņēmējdarbību.

pirms 3 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 2

  balsis

Māris Raugulis

+166435

 
Protams.
Nevienam taču nav noslēpums, ka diezgan tipiskā gadījumā pārdevējs, iztopot pircējam, palīdz tam krāpties un tam ciparam uz pakas nav nekāda sakara ar preces patieso vērtību vai samaksāto par to

pirms 3 gadiem  

Māris Raugulis, pirms 3 gadiem :

Bet obligāti jāsūta nav - vienkārši sūtījumu nedabūsi

Aicis, pirms 3 gadiem :

Bet ja sūtījums ir dāvana, tad par to nav jāmaksā.
Protams, dāvanas arī nekrīt no gaisa un kāds nebūt par to ir maksājis naudu. Bet tādā gadījumā maksājuma izdruku dabūt nav iespējams.

Aicis, pirms 3 gadiem :

Arī likumsargi bieži darbojas ne tikai likuma ietvaros un nopelna uz to cilvēku rēķina, kas nezina savas tiesības. Tāpēc man vairāk interesēja skats no likuma puses.
Un ko tad nozīmē tas cipars uz pakas ? Tā taču nav kaut kāda sūtījuma apdrošināšanas summa vai kaut kas tamlīdzīgs ?

JanKa, pirms 3 gadiem :

"Bet ja sūtījums ir dāvana, tad par to nav jāmaksā." Nē, tikai dāvanām vērtībā līdz 45EUR nekas nav jāmaksā un par dāvanu neuzskata jebkuru sūtījumu, kuram uz pakas uzķeksēts "gift".

JanKa, pirms 3 gadiem :

Likuma normās apmaldīsies, VID piedāvā kopsavilkumu https://www.vid.gov.lv/lv/nekomerciali-sutijumi
bet tā kā skaidrs, ka tas ir komerciāls sūtījums, tad lasīt šo
https://www.vid.gov.lv/lv/komerciali-sutijumi

Aicis, pirms 3 gadiem :

JanKa, paldies par informāciju.
Sūtījumā ir dāvana bērnam (mantiņa) . Ņemot vērā mantas gabarītus, iepakojums varētu būt paliels un laikam jau, tikai šī iemesla pēc, ierēdnis to var uzskatīt par komerciālu sūtījumu.

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Dace Rozefelde

+2076

 
vari sūtīt, pa galvu jau nesitīs

pirms 3 gadiem  

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.