Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66853 jautājumi, 283319 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       
 • 6

  Atbildes

 • 1 balss
 • 458 skatījumi

Taisos iegādāties savu pirmo auto, nepieciešams padoms

Auto un transports » Pirkšana un pārdošana

Lai gan
tikpat kā neko par auto nezinu, budžets ir 1200 Eur, domas iet uz Nissan Primera 1999, vai toyota avensis, kādas ir šo mašīnu uzturēšanas izmaksas - un cik labas tās ir? Vēl kas, gribu sedanu, domas sākumā gāja uz bmw, bet ieraudzīju ka degvielas patēriņš milzīgs, varbūt ir kāds bmw kas nav tik neekonomisks?

Pirms 5 gadiem

 

Atbildes (6)

 
Labākā atbilde
 • 2

  balsis

Ingus Zīverts

+1350

 
Viennozīmīgi ka toyota avensis ir labāks pēc kvalitātes utt.,bet...cena 1200€ ir šo modeļu apakšējā robeža,tā ka bez laba speciālista līdzi pērkot neiesaku.

pirms 5 gadiem  

Marts Rozens, pirms 5 gadiem :

Pie apskates obligāti kāds jāņem līdzi, Rumbulā pirkt nedrīkst!

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Marts Rozens

+3456

 
Abas no šīm mašīnām ir iesakāmas, tomēr Avensis ir izturīgāks un ekonomiskāks. No Golfiņa mūc kā no STS. Bembis būs neekonomiskāks, bet pirkt tik vecu dīzeli ir neprāts, bez tam, lielāka iespēja, ka bembis būs nojāts.
Avensis ir atrodams ar 1,6 litru benzīna motoru, kurš ir bezproblēmu agregāts un ir ļoti ekonomisks. Ir vēl D-4D dīzeļi, kas praksē sevi parādījuši kā izturīgi, taču 1,6 benzīns būs tikai nedaudz neekonomiskāks, tāpēc labāk pirkt to. Primera būs krietni neekonomiskāka un viņas dīzeļi nav tik labi.

pirms 5 gadiem  

Jānis Priedis, pirms 5 gadiem :

smieklīgi lasīt - " no golfa mūc" , " bembis nojāts" ! pa 1200 eiro JEBKURA mašīna būs nojāta.
" ekonomisks - neekonomiska".. Kāpēc jaukt cilvēkam galvu? Viņš teica, ka pirmo mašīnu taisās pirkt. Ja Marts tāds " speciālists", tad lai uzraksta, par to ekonomiju ciparos. 2 litri vai 1.5 litri ekonomija ir 20 centi uz 100 km

Marts Rozens, pirms 5 gadiem :

Nopērc golf 3, tad redzēsim vai Tev nāks smiekli. Par to, ka par 1200 eiro nenojātu mašīnu nenopirkt, piekrītu, bet, diemžēl, naudas ir tik cik ir un braukt gribās, tāpēc, no visiem ļaunumiem jāizvēlas mazākais. Ekonomija sanāk apmēram 1,3 eiro uz 100 km.

Jānis Priedis, pirms 5 gadiem :

Nepareizi rēķini, kungs. Parēķini visu pārējo. Jāsāk jau ar to, ka dīzeļi ir dārgāki. Tu jau pērkot dīzeli pārmaksā par to, ka nedaudz ekonomēsi. Ja daudz braukā, tad tas atmaksājas, bet ja maz, tad ne tik. + jāņem vērā arī ekspluatācijas izmaksas dīzelim un benzīnam. Benzīnam tās būs lētākas.
Un vēl tāds sīkums - braukšanas komforts. Benzīns klusāks, patīkamāka braukšana.

Marts Rozens, pirms 5 gadiem :

Es minēju ekonomiju starp 1,5 benzīnu un 2,0 benzīnu.
Paskatoties sludinājumos redzams, ka avensis benzīns un dīzelis maksā vienādi. Skaidrs, ka ja nobrūk dīzelis remonta cenas ir neaptveramas, bet toyota d-4d ir izslavēti ar savu ilgmūžību un uzticamību. Komforta ziņā jāpiekrīt dīzelis ir skaļāks, vairāk vibrē utt.

Marts Rozens, pirms 5 gadiem :

Ja salīdzina degvielas izmaksas 2.0 benzīns un 2.0 dīzelis, tad tie būs 2,5 eiro uz 100 km. Saku no pieredzes.

Jānis Priedis, pirms 5 gadiem :

Nevajag jokot. Tu minot tos 1.3 eiro minēji salīdzinot dīzeli ar benzīnu.
Benzīna rādītāji:
1.6 l higway 6.1 2l higway 6.6 tas ir 0.5 litri tas ir 50 centi
1.6l combine 7.8l 2l combine 8.3 tas it puslitrs - arī 50 centi
1.6l city 10.8 litri, bet 2.0 litri city 11.3 tas arī ir 0.5 litri jeb 50 centi
Ekonomija uz 100 km sanāk 0.5 eiro uz 100 km. Cik mēnesī taisies braukt? Cik tur sanāks tā ekonomija?
Pirmajā gadījumā uzrāviens no 0-100km/h būs 11.7 sekundes, otrajā - 9.3 sekundes....

Jānis Priedis, pirms 5 gadiem :

.... apdzīšana ar 2.0 litru motoru būs ātrāka, drošāka un radīs mazāk avārijas situāciju. Tāpat, arī dzinēja resurss būs lielāks kas ietekmē gan eļļas patēriņu u.c.
Braucot pa lielceļu virs 100 ( ir tādas vietas) domāju, ka lielo motora apgrieziena dēļ 1.6 inieks rīs gan benzīnu gan eļļu vairāk nekā 2.0.
>>>Man vienmēr krīrt uz nerviem tās vāvuļošanas kad salīdzina modeļu dzinējus un spriež par " ekonomiju". Ja mēnesī taisies braukt 10000 km, tad tas ir savarīgi, bet tāpat...

Jānis Priedis, pirms 5 gadiem :

... saprastu, ja salīdzina 1.0 litru motoru ar 3.5, vai 2.0 ar 5.0.
..........................
Atceries Raimond, vienu lietu: LŪZĪS VISAS MAŠĪNAS.
Lietotas mašīnas stāvoklis ir atkarīgs no 2 lietām: 1) Kā ir kopta mašīna pirms tevis, 2) Kā ir cilvēkas braucis pirms tevis
bet TU TO NEKAD ( !!!!!!!!!!!!!!!) neuzzināsi. 95% gadījumu mašīnas pārdod tad, kad rodas ar to kādas problēmas. Tev pārdevējs mēģinās pastāstīt kādas pasaciņas, - " ka pārdodu tāpēc, ka lielāku vajag, vai ka jaunāku",

Jānis Priedis, pirms 5 gadiem :

bet tās visas ir pupu mizas. Kad mašīna sāk " čakarēt" smadzenes to pārdod. ( tas ir ne vienmēr, bet par gadījumiem 95 no 100 esmu pārliecināts).
Jebkura lietota auto pirkšana ir loterija. Kādu konkrētu modeli ieteikt ir stulbi, jo tā ir gaumes lieta. Tas ir jālemj tev pašam, kura patīk, to pērc.
Par to degvielas patēriņu - aizmirsti. Ja ir izvēle 1.0 litri vai 2.0 tad var vēl padomāt, bet starp 1.x līdz 2.x starpība būs maza.

Jānis Priedis, pirms 5 gadiem :

Par ekspluatācijas izmaksām.
Vieniem modeļiem lūzt tas, citiem kas cits. Cenas visiem ir gandrīz vienādas. Arī neklausies " pasaciņas". Uzturēšana būs dārgāka retām mašīnām. Piemēram SAAB, Alfa romeo utt..

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Toms

+5664

 
Manā skatījumā BMW ir ekonomisks, ja ņem vērā ka 3.0 dīzelis tērē tik pat cik citām mašīnām 2.5 dīzeļi , bet tas jau atkarīgs no kājas smaguma. Arī ar 1.6 motoriņu var dabūt patēriņu kā lielākiem motoriem.
Es kā savu pirmo paņēmu Audi 80 ar 1.8 mono šprici. Iet jau zvērā un patēriņš atkarīgs no kājas. Tā kā man patīk uzspiest man patēriņš ar 1.6 benzīnu ir ap 8 litri :D

pirms 5 gadiem  

Marts Rozens, pirms 5 gadiem :

Audi 80 nav ne vainas, lielākie plusi ir tādi, ka viņa nerūsē un daļas/remonti lēti, ja neskaita monoinžektora remontu. Vienīgi viņa ir pārāk novecojusi un cena ir neadekvāta.
Par 1200 eiro 3,0 dīzelis nesanāk.

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Labāk izvēlēties vācu auto, vai tas būtu BMW vai VW, Audi vai Mercedes. Šīs mašīnas Latvijā uzturēt būs letāk un izdevīgāk. Ar patēriņu vienkārši jāskatās kā kurai.

pirms 5 gadiem  

Marts Rozens, pirms 5 gadiem :

Vācu auto atpaliek no japāņu uzticamības ziņā, bez tam, to ritošajā daļā plaši tiek izmantots alumīnijs, tas samazina detaļu kalpošanas laiku un katastrofāli sadārdzina remontu.

Meitene Hostinger.lv, pirms 5 gadiem :

Tomēr vairums, ar ko esmu konsultējusies apgalvo pretējo. Japāņu auto detaļas ir dārgākas pie mums. Šobrīd pati esmu Japāņu auto īpašniece, un tam ar ritošo daļu ir vairāk problēmas nekā iepriekšējam vācu auto, kas pat bija vecāks.

Jānis Priedis, pirms 5 gadiem :

Jo jaunāks auto, jo dārgāks remonts. Meitene, ja tev būtu jaunāks vācu auto, tad tev būtu otrādāk - dārgākas būtu vācu auto detaļas, nekā japāņu.
Tas viss, ko tu sarakstīji, tas ir mīts. Vācu mašīnas ir dārgākas par japāņu, tas ir pa jau minētiem 1200 eiro nopirkt japāni būs vieglāk. Par uzturēšanu nevaru spriest, jo man japāņu nav bijis, bet, ja tā ir kā raksti, tad jāņem vērā, ka pat ja tu nopirki dārgāk, bet apkop par 2% lētāk, tad summa galā sanāks vienāda.

Marts Rozens, pirms 5 gadiem :

Nezinu kas tev par japāni, bet ritošā daļa viņiem ir ļoti izturīga, pašam ir bijušas 7 japāņu mašīnas - cepuri nost. Bet eiropas auto ritošā ir no Alumīnija!

Meitene Hostinger.lv, pirms 5 gadiem :

Es spiežu pēc sava 80to gadu Audi un 90to gadu Mitsubishi. Kādus Japāņu auto Jūs iesakat?

500

Labākā atbilde
 • -1

  balsis

Vilnis Ribozols

+914

 
Es , kā pirmo , pirktu Golfiņu !

pirms 5 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • -2

  balsis

Jānis Priedis

+4391

 
BMW ir aizmugures piedziņa. Tas ir gan kā pluss ( iemācīsies kontrolēt auto, labāk braukt, varēsi driftingus taisīt), bet ir årī mīnuss, sevišķi, ja pirmais auto - bīstami var samest - ja uzgāzēsi līkumā, ja slidens ceļš...
bet, kā jau rakstīju - tā ir gaumes lieta.

pirms 5 gadiem  

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.