Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66843 jautājumi, 283280 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       
 • 2

  Atbildes

 • 0 balsis
 • 200 skatījumi

Mazda 6 2.0 TDI starteris negriež

Auto un transports » Remonts

Problēma ir sekojoša, kura jau divas nedēļas atpakaļ atgadījās..
Mašīnīte gāja kā nākas, taču uznāca pirmais mīnuss naktī. Nākošajā rītā uzsildīju kvēlsveces un startēju.. grieza grūti. Pārtraucu darbināt.. nodomāju varbūt vēl kvēlsveces uzsildīt. Taču nākošreiz vairāk starteris negrieza.. tagad vienmēr pagriežot aizdedzes atslēgu viss kas notiek ir tikšķis no startera releja. Viens tikšķis un vairāk nekā. Domāju ka miris akumulators jo tam bija tukša banka.. aizņēmos naudu un paņēmu citu.. problēma nemainījās.. lasīju ka vajagot pasist pa starteri varbūt ieķēries vai kontakta nav.. baudīju vadus.. itkā kārtībā. Bet nu gudrāks nepalieku. Tiešām būs beigts starteris? Šis ir mans pirmais auto tāpēc ar dzinējiem neesmu īpaši gudrs.. Ar stumšanu lec un brauc..

Pirms 8 mēnešiem

 

Atbildes (2)

 
Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Egils Dālmanis

+79330

 
Ja vaina parādījās pie mīnus grādiem, tad varētu būt , ka starterim padilušas bukses un pie mīnus grādiem no rīta kondensāts varētu veidot ledus kārtiņu uz startera iekšējām virsmām.Spraudziņa starp rotoru un statoru ir minimāla.Pietiek nedaudz nosarmot iekšpusē, lai tas apgrūtinātu griešanos, jo pie izdilušām buksēm rotoru magnetiskais lauks pievelk pie statora un traucē griezties. Varētu būt , ka saprātīga paklapēšana palīdz uz to brīdi starterim izkustēties, bet tas nav risinājums.
Tā pat nav izslēgts ,ka apdeguši lielie kontakti, kurus savieno elektromagneta spole pie startera sāniem.Saskares virsma kontaktiem samazinās un nepietiek savienojuma škersgriezuma , lai nodrošinātu strāvu starterim.
Es pie reizes ar lampiļu pārbaudītu kvēlsveces - vai visas ir veselas, jo tas ļoti apgrūtina dīzeļa motora iedarbināšanu aukstā laikā un ziemā it sevišķi.

pirms 8 mēnešiem  

Egils Dālmanis, pirms 8 mēnešiem :

Kvēsveces var pārbaudīt ļoti vienkārši. Vajadzīgs tik garš vads ,lai varētu aizsniegties līdz akumulātora + klemmei. Paņeman 12v auto lampiņu / piem. stop vai gabaritu / un ap metāla pamatni aptinam no izolācījas notīrītu vada galu un satinam, lai tas turas. No kvēlsveču galiem pa vienam noņemam kontaktu un pie tā pieliekam vada brīvo galu. lampiņasm apakšējo kontaktu pieliekam pie akumulātora + klemmes. Ja lampiņa iedegas - svece ir kārtībā , ja nē - jāmaina. Mainīt gan vajadzētu servisā.

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

JanKa

+79709

 
Ja nav nekotanakts vai problēma vads, tad būs startera vaina. Starteri gan parasti var saremontēt.

pirms 8 mēnešiem  

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.