Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66803 jautājumi, 283209 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       
 • 3

  Atbildes

 • 0 balsis
 • 504 skatījumi

Vai var izveidot tādu domēnu, lai nosaukumā būtu garumzīme?

Datori un internets » Datortīkli

Vai, piemēram, mīkstinājuma zīme. Vai tas vispār iespējams un vai kādam jau tā ir?

Pirms 5 gadiem

 

Atbildes (3)

 
Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Kopš 01.03.2004 NIC.LV ir uzsācis latvisko domēna vārdu reģistrāciju, un tagad ikviens, kas to vēlas, var piereģistrēt domēna vārdu arī latviešu valodā, izmantojot burtus ar diakritiskajām zīmēm.

pirms 5 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Aivis Svirskis™

+138715

 
Izmantot mīkstinājuma un garumzīmes domain name(os), ja vien šīs mājas lapas nav paredzētas tikai latviešu valodā un tikai Latvijas tirgum, ir negudri, jo no ārzemēm šiem domain name(iem) piekļūt nav vienkārši, ir nepieciešams instalēt datorā īpašu programmu, ko loģiski, ka neviens nedarīs. Tādēļ ekonomiskais izdevīgums latviešu domain name(iem) ir zems, turklāt mūsdienās jebkuram pusaudzim ir skaidrs, ka lapa ir dzīva, kamēr tā tiek apmeklēta, un jo lielāks ir apmeklētāju skaits, jo augstāks reitings, labāka vieta meklētāju rezultātos, utt. Latviešu domain name(us) google roboti indeksē nelabprāt, un pat, ja tas tiks darīts, lapa tāpat atradīsies 5 vai 7 google meklēšanas rezultātu lapā, un jebkurš vidējais statistiskais lietotājs vairāk par 2 meklēšanas rezultātu lapām neapskata. Tā ka velti tērēts laiks.

pirms 5 gadiem  

JanKa, pirms 5 gadiem :

Īpašu programmu? Latviešu valodas klaviatūras izkārtojumi ir pieejami jebkurā modernā ierīcē. Un ja atrodoties sapņu zemēs ir tāda saistība ar LV, lai apmeklētu šejienes lapas, tad visticamāk, LV izkārtojums būs uzlikts ātri pieejamā veidā.
Esi veicis SEO eksperimentus ar IDN, ka tik pārliecinoši apgalvotu? Skaidrs, ka neesi, jo apgalvojums "jo lielāks ir apmeklētāju skaits, jo augstāks reitings" ir nepareizs, cilvēks ar SEO pieredzi nerakstītu tā ;)

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

NIC.LV var reģistrēt domēnus ar garumzīmēm un mīkstinājuma zīmēm. Šādi latviskotie domēni būs pat lētāki par parastajiem :)

pirms 5 gadiem  

Maksims Kitajevs, pirms 5 gadiem :

Paldies.
Bet piemēram, ja reģistrēt domēnu ar "ābols.lv", vai ārzemnieki varēs atrast mājaslapu, ievadot nevis ar garo "ā", bet vienkārši "abols.lv" ?? Paldies jau iepriekš :)

Eduards, pirms 5 gadiem :

tad tev vajag divus domēnus.. tur jau tā problēma ar garumzīmēm.. no ārzemēm neviens nenāks

JanKa, pirms 5 gadiem :

Ko jūs par tiem ārzemniekiem? Cik ārzemnieku būs dzirdējuši reklāmu radio/tv/no drauga un mēģinās uzrakstīt, piemēram, žņaudzējčūska.lv ? Laist reklāmas kampaņu Ķīnā ar šādu domeina vārdu, protams, būtu bezjēdzīgi, bet, ja lapā ir saturs kuru meklēs ķīnieties, tad viņš uz šo lapu nonāks caur meklētāju un viņam vienalga kāds ir domeins.

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.