Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66838 jautājumi, 283266 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

Priekšnieks

+81380

 
 • 4

  Atbildes

 • 1 balss
 • 1702 skatījumi

Par mājaslapu adresēm.

Datori un internets » Internets

kāpēc dažām adresēm internetā pietiek ja uzraksta tikai adresi bez www priekšā, taču citām obligāti vajag rakstīt arī www? Piemēram - pajauta.lv aiziet gan ar gan bez www priekšā. Taču ropazi.lv obligāti vajag, lai priekšā būtu uzrakstīts www...? Kapēc tā un kas to nosaka?

Pirms 9 gadiem

 

Atbildes (4)

 
Labākā atbilde
 • 4

  balsis

JanKa

+79709

 
www ir subdomēns, kas vēsturiski tiek lietots priekšā gandrīz visām adresēm. Tas nav ne pareizi ne nepareizi. Piemēram, uz http://www.tvnet.lv teorētiski var atrasties pavisam kas cits kā uz http://tvnet.lv, līdzīgi kā http://m.tvnet.lv vai http://pasts.tvnet.lv Tomēr visbiežāk serveri tiek konfigurēti tā, lai adrese gan bez, gan ar www aizvest uz vienu un to pašu vietni, kā tas ir tvnet, pajauta un vēl miljoniem citu vietņu gadījumā.
Tas ir atkarīgs tikai un vienīgi no konkrētā servera konfigurācijas, bet kā jau minēju komentējot Āra atbildi, daži pārlūki automātiski un lietotājam nemanot mēģina atvieglot (sabeigt) dzīvi atverot nekorekti (nepilnīgi) ievadītas adreses, pievienojot klāt gan www gan .com .lv, vai pat izmantojot google, lai atrastu iespējamo variantu.

pirms 9 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Āris Seisums

+39680

 
Kaut kur tavā ceļā nav sakonfigurēts DNS. No Lattelecom ropazi.lv iet arī bez WWW. To nosaka DNS servera ieraksti. To, kur un kā notiks redirecti, nosaka tieši DNS konfigurācija.

pirms 9 gadiem  

JanKa, pirms 9 gadiem :

DNS nedrīkst tā konfigurēt, neticu, ka Lattelcom ir tādi auni. Vienkārši daži pārlūki automātiski mēģina atvērt adresi ar www. priekšā ja neizdevās bez.

Jevģēnijs Lugovskis, pirms 9 gadiem :

Man reiz uztaisīja saitu, bija šī problēma, pateicu programmētājam, lai sataisa, tad vēra vaļā ar www un bez.

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Tas atkarīgs no lapas īpašnieka, viņš savas lapas iestatījumos uzliek vai vērs lapu ar www vai nē.

pirms 9 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Uldis Segliņš

+103547

 
Pielieku Jankam plusu, jo pagaidām vislabāk apskaidrojis. Tikai manuprāt jāprecizē, ka ar www vai bez nevis konfigurējas uz servera, bet reģistrējas uz DNS.
Pamatoju. Bija kādreiz man kāda aizraušanās uz www.ofpec.com, kuram vienu brīdi pienāca problēma, ka lietotāji netika iekšā un sūdzējās par kaut kādu falšo lapu. Tas bija ofpec.com bez www (vai arī otrādi, īsti neatceros, tagad viņi dabūjuši abas) - pavisam kas cits ar pavisam citām tēmām lapā. Un izrādījās, bija kāda cita persona uz DNS serveriem reģistrējusi otru lapu.

pirms 9 gadiem  

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.