Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 0 jautājumi, 0 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       
 • 2

  Atbildes

 • 0 balsis
 • 1686 skatījumi

Vai publiskā vietā vaiiestādē var atskaņot nopirktu oficiālu disku?

Politika un valdība » Likums

Vai es drīkstu atskaņot nopirktu disku piemēram kafeinīcā, veikalā u.t.m.l.? Lūdzu atbildiet tie kuri zin likumus par autortiesībām

Pirms 8 gadiem

 

Atbildes (2)

 
Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Aivis Svirskis™

+138573

 
Jā, var, bet ir jāizņem licence un jāmaksā autortiesības. Autoratlīdzību par fona mūzikas atskaņošanu tirdzniecības zālēs, skaistumkopšanas salonos un līdzīgās vietās aprēķina, ņemot vērā telpu platību, kurās mūzika tiek atskaņota un atrašanās vietu (Rīgā, rajona centra pilsētā vai pagastā utt.). Tā autoratlīdzības maksājums veikalam par vienu kvadrātmetru Rīgā Centra rajonā ir 1,10 latu kalendārajā gadā, bet ja veikals atrodas pagastā - 40 santīmu gadā. Kafejnīcām tiek ņemta vērā ne tikai to platība un atrašanās vieta, bet arī tas, kā mūzika tiek atskaņota, piemēram, ar dažādu ierīču starpniecību vai arī to atskaņo izpildītājmākslinieki.

pirms 8 gadiem  

Aivis Svirskis™, pirms 8 gadiem :

Bez licences darbu izmantošana ir nelikumīga. Tas nozīmē, ka autortiesību pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās atbildības. Par autortiesību pārkāpumiem var piemērot administratīvo, civiltiesisko un pat kriminālatbildību. Saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par autortiesību objektu izmantošanu publiskā izpildījumā, ja nav saņemta likumā paredzētā licence, uzliek naudas sodu no 50 līdz 100 latiem.

Aivis Svirskis™, pirms 8 gadiem :

Par tādām pašām darbībām, ja tās atkārtoti izdarītas gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas, uzliek naudas sodu no 100 līdz 250 latiem. Jāpiebilst, ka administratīvā soda samaksāšana neatbrīvo uzņēmēju no pienākuma samaksāt autoratlīdzību. Par darbu izmantojumu bez licences autoratlīdzība tiek aprēķināta divkāršā apmērā. Taču jāielāgo, ka ir arī situācijas, kurās muzikālie darbi var tikt publiski izpildīti, neprasot atļauju autoram un par to nemaksājot.

Aivis Svirskis™, pirms 8 gadiem :

Tās ir valstiskas vai reliģiskas ceremonijas un darbu izmantojums izglītības iestādēs mācību procesa laikā. Bez autoratlīdzības maksāšanas publiski var atskaņot mūziku 70 gadus pēc autora nāves, piemēram, klasisko mūziku.

мαґ١s żְ, pirms 8 gadiem :

atbilde izsmeļoša, bet tikai neabilst jautājuma kontekstam manuprāt. ķipa džeks aiziet uz kafeni paēst, izvelk savu magnetolu, nospiež play un viņam atnāks kāds, lai prasītu licenci, ja? Neesmu redzējis, ka kāds čaļiem 3-svītru biksēs, kuri vilcienā klausās savas leijerkastes, visam vagonam paadarot zināmu savu bezgaumi, prasītu licenci, aprēķinot vagona platību kvadrātmetros :D

Elīna Zeibote, pirms 8 gadiem :

Pats savaa nodabaa var klausiities kas tik vien ienaak praataa. Runa ir par to, ka kafejniicai, lai vareetu atskanjot kaut kaadu muuziku, ir jaamaksaa autoratliidziiba un jaaiznjem licence. Kameer esmu privaatpersona un klausos legaalu CD, man neviens bumbas nevar piekarinaat. Bumbas sakarina par no nelegaaliem resursiem lejuplaadeetu muuziku, ko ieraksti savaa piraatiskajaa CD un klausies. Bet reaali - nevienam par to nepiesienaas. Taas tik runas.

Aivis Svirskis™, pirms 8 gadiem :

Nav jau runa par sava CD, tālrunī vai citā datu nesējā ierakstītas mūzikas klausīšanos, jo par to tiek samaksātas autortiesības jau iegādājoties jebkuru datu nesēju,ieskaitot mobilo tālruni, tukšu CD, DVD atskaņotāju, utt. - noteiktu summu pārdevējs pārskaita Autortiesību aģentūrai. Tā ka gribot vai negribot, zinot vai nezinot bet par jebko, uz kā un ar ko ir iespējams klausīties mūziku, skatīties filmas un ierakstīt video vai fotogrāfēt, mēs tik un tā maksājam autortiesības.

500

Labākā atbilde
 • -2

  balsis

мαґ١s żְ

+1750

 
Jā, vienīgais par ko tevi var savākt menti vai apsargi - tā ir sabiedriskā miera traucēšana ar savu oficiāli pirkto disku.. :D

pirms 8 gadiem  

Jānis Vērmanis, pirms 8 gadiem :

Bet cik esmu dzirdējis ka es nedrīkstu atskanot un itkā par atskanosanu jāmaksā! parādat lūdzu man likumu kur tas ir atļauts vai aizliegts ;)

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.