Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66843 jautājumi, 283287 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

Toms

+5664

 
 • 6

  Atbildes

 • 0 balsis
 • 1428 skatījumi

veikalā nepārdod alkoholu

Ēdieni un dzērieni » Alus, vīns un stiprie alkoholiskie dzērieni

Šodien sanāca tā, ka veikalā nepārdeva alkoholu. Es pārdevējai rādīju pasi un viņa neticēja ka man ir 18 gadi. Vai var nepārdot tikai uz aizdomau pamata?

Pirms 7 gadiem

Nekad tā nav bijis, vienmēr klubos un veikalos esmu gājis un viss ir bijis labi.

Toms, pirms 7 gadiem

Pārdevēja vēl teica ka bilde neatbilst, jo bildē man ir īsāki mati, nekā pašreiz dzīvē. Es protams sāku viņai protestēt.

Toms, pirms 7 gadiem

:D un vēl viens jautājums, vai drīkst prasīt liecinieku, kas var apliecināt par to ka man ir 18 gadi? :D

Toms, pirms 7 gadiem

 

Atbildes (6)

 
Labākā atbilde
 • 1

  balsis

krokijs

+18201

 
vajadzēja griesties pie veikala vadītāja

pirms 7 gadiem  

Toms, pirms 7 gadiem :

Es jau pārdevējai teicu kas tas par stulbumu? :D
Beigās jau pārdeva :D
Tas bija tāds miests :D bet vienkārši interesē ko pārdevēja drīkst un ko nedrīkst pieprasīt no pircēja

krokijs, pirms 7 gadiem :

ja pase bija, problēmu nedrīkst būt.....

Toms, pirms 7 gadiem :

Tur jau tā lieta, man vēl prasa lieciniekus kas var pierādīt ka man ir 18. Tad gandrīz sanāk tā, ka man jābrauc uz veikalu ar vecākiem, kas var pateikt ka man ir 18. Šitāds stulbums man ir pirmo reizi, tāpēc interesē citu domas

Māris Rudzītis, pirms 7 gadiem :

tie liecinieki arī varēja būt iepriekš sarunāti

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Aivis Svirskis™

+138715

 
Pārdevēji un veikali nedrīkst tirgot alkoholu personām, kas nav sasniegušas 18 gadu vecumu, to nosaka Alkoholisko dzērienu aprites likums, kas daudzu citu noteikumu starpā nosaka to, ka (2) Alkoholiskos dzērienus aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, un šīs personas nedrīkst tos iegādāties. Lai pārliecinātos par pircēja vecumu, mazumtirgotāja pienākums ir pieprasīt, lai pircējs uzrāda personu apliecinošu dokumentu. Pēc mazumtirgotāja vai uzraudzības un kontroles iestādes pieprasījuma pircēja pienākums ir apliecināt savu personu un vecumu, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

pirms 7 gadiem  

Aivis Svirskis™, pirms 7 gadiem :

Tā kā pārdevēju drīkst saukt pie administratīvās atbildības un sodīt ar līdz pat 500 latu naudas sodu, kas bieži vien ir vismaz divu pārdevējas mēneša algu apmērā, tad ir pavisam saprotamas pārdevējas šaubas par dokumentu īstumu, alkohols taču tika pārdots, tas, ka pārdevēja šaubījās par jūsu īsto vecumu un savas šaubas izteica skaļi, neko nenozīmē. Pusaudži ir ļoti izdomas bagāti, izdomās un piestāstīs nezin ko, noviltos dokumentus, lai nopirktu alus pudeli, paprasīs kādam pieaugušajam, utt.

Aivis Svirskis™, pirms 7 gadiem :

Veikalu kontroles iestādes parasti izmanto pusaudžus un bērnus, lai veiktu kontroles pirkumus, tā ir iekrituši daudzi veikali un pārdevējas.

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Sintija

+511

 
Man ir 27 un daudzi man veikalā nedod cigaretes bez pases, prasa, vai man gadiņi atļauj ... Kaitinoši jau ir, bat tas jāpiecieš .... Tas tāpēc, ka tagadējos laikos jaunatne vairs neizskatās atbilstoša savam vecumam- daudzi jaunie izskatās vecāki, un daudzi jau gados izskatās vēl jauni .... Piemēram mana māsa, kurai ir 13, izskatās tā itkā viņai jau sen būtu 18...
Runājot par pasi, ka netic-tāda dīvaina tā situācija sanāk;kā var neticēt, ka tā ir Tava pase?? Tak foto ir!!! Pats tak to pasi sev netaisiji, ne tā ??

pirms 7 gadiem  

Oto , pirms 7 gadiem :

Ja man būtu teikšana vispār pieņemtu likumu, ka visiem jāuzrāda dokumenti un miers, lai nevienu neaizvaino. Nekā muļķīga vai kaitinoša tur neredzu.

Sintija, pirms 7 gadiem :

Nu katram tā uztvere un domāšana ir savādāka ... Cits grib būt jaunāks, cits vecāks, cits atkal atbilstoši savam vecumam ... Man nepatīk, ka man dod mazāk gadus, nekā man ir patiesībā ...

Jāpiekrīt Tev, ka vajadzētu skatīt visiem dokumentus, tad tiešām nevienzs nevienu neaizvainos.

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

aina lindemane

+11518

 
Ja tu esi tas,kas šajā bildē redzams, tad man rodas stipras aizdomas,ka pasi biji no kāda aizņēmies, un pārdevēja šaubījās,vai esi dokumenta īstais īpašnieks. Ja pārdevējai tādas šaubas rodas, viņai protams ir tiesības apšaubīt tavu identitāti. Ja tas notika miestā, nebūtu brīnums,ja pārdevēja tevi pazina un zināja,ka dokuments nevar būt tavs. Tā ka nepietiek,ja pagrūž pārdevējai jebkādu pasi.

pirms 7 gadiem  

Toms, pirms 7 gadiem :

Pasi aizņēmies neesmu, tā ir mana īstā

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Ivars Magone

+31897

 
Tādi tagad likumi, gribi pirkt, uzrādi pasi. Līdz 25 gadiem, ejot pēc alkahola , pasei jābūt līdz. Citās valstīs pasi izvelk uzreiz, negaidot uzaicinājumu.

pirms 7 gadiem  

Oto , pirms 7 gadiem :

Tas likums par līdz 25 vēl nav pieņemts. Cerams, ka šādā debilā redakcijā to arī nepieņems, kāda starpība 25 gadi arī nav uz pieres rakstīti un atkal pārdevējām būs jātaisnojas, ka prasa 30gadniekam pasi.

500

Labākā atbilde
 • -4

  balsis

adolfs

+6756

 
dikti, jau nu glaimojošs pastāsts: "re cik es, tomērt, labi (jauns) izskatos"...

:))

pirms 7 gadiem  

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.