Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66932 jautājumi, 283530 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

Ludis

+1685

 
 • 4

  Atbildes

 • 2 balsis
 • 863 skatījumi

 

Atbildes (4)

 
Labākā atbilde
 • 4

  balsis

Dina Bašķe

+1350

 
Diez vai šāda statistika vispār ir. Kā mediķis varu teikt, ka, vakcinācijas kalendārā ir ietvertas bīstamākās saslimšanas, no kurām mūsdienās iespējams savus mazuļus pasargāt. Bailes no vakcīnām man šķiet paradoksālas, īpaši, ja ņem vērā, ko visu mūsdienu cilvēks apēd, ieelpo un uzziež sev virsū.
Esmu redzējusi ar poliomielītu smagi slimojošu bērnu un zinu, kādas sekas tas atstāj uz visu viņa mūžu. Protams, ka vecāki savu kļūdu saprata, bet, diemžēl par vēlu. Šādu piemēru ir pietiekami. Tomēr man nav zināms, ka tie būtu statistiski apkopoti. Izvēle paliek Jūsu ziņā.
Ja runājam par pieaugušiem cilvēkiem, vakcinācija ir vēlama cilvēkiem, kam konkrētā slimība un ar to saistītā medikamentu lietošana var izraisīt bīstamas sekas. Jāizvērtē iespējamie ieguvumi un zaudējumi. Tas arī viss. Vesels cilvēks var tikt galā ar daudz ko, ja zina, kā stiprināt organisma aizsargspējas, lai minimizētu saslimšanas iespēju.

pirms 8 gadiem  

Uldis Segliņš, pirms 8 gadiem :

Pilnīgi piekrītu. Blakņu varbūtība reizināta ar smagumu pret slimības varbūtību reizinātu ar smagumu mani nostāda vakcīnas pusē. Pie tam, organisms cīnoties apgūst jaunas prasmes aisargāties pret jauniem kaitētājiem. Gan dabiski gan mākslīgi saņemtiem. Ja organisms dzīvo sterilā vidē, tas pamazām zaudē dažādas aizsargspējas, tas gan nenotiek gada vai divu laikā.

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Oto

+10200

 
Te vari palasīt par vēsturē zināmiem gadījumiem par sekām uz populāciju, kad atsakās vakcinēties - http://en.wikipedia.org/wiki/Anti-vaccination#Events_following_reductions_in_vaccination

Vispār ar vakcinēšanos ir ta, ka lai tā būtu efektīva nepietiek, ka tikai retais vakcinējās, tāpēc arī vakcinēšanās ir savā mērā sabiedriski atbildīga.

pirms 8 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Māris Rudzītis

+36719

 
ja arī būs statistika, saslimšanas būs uz katru slimību, bet vienas kaites vakcīnām ir dažādas firmas, konkrēti ārsti, kas varbūt kļūdās ar vakcinācijas grafiku vai mililitriem vai vēl ko, derīguma termiņu, un pacienti, kas neievēro ārsta norādījumus. Un visi vainīgie centīsies vainu nogrūst uz pārējiem.

pirms 8 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Aivis Svirskis™

+138715

 
Statistiski mēs varam runāt par konkrētu vakcīnu blaknēm un nevakcinēšanas kaitējumu, šādi dati ir pieejami, jāsaka gan, ka pamatā angļu valodā. Bērnu vakcinācijas ieviešana ir praktiski izskaudusi daudzas slimības, ar kurām savulaik bija pārpildītas slimnīcas, un arī bērnu mirstība attīstītajās valstīs ir ievērojami samazinājusies, salīdzinājumam mēs varam aplūkot datus, kad vakcinācija nebija pieejama, vai arī PVO datus par Āfrikas valstīm, kur ne visiem bērniem ir pieejamas bezmaksas vakcīnas, un mirstība ir milzīga. Piemēram, ASV vien gada laikā apmēram 4 miljoni bērni saslima ar masalām, un 4000 bērniem šī saslimšanas beidzās ar nāvi, mana paaudze visi bērni lielā mērā tās ir pārslimojuši, mūsdienās, pateicoties vakcinācijai masalas ir praktiski izzudušas, un to gadījumu skaits ir ļoti niecīgs, tikai uz nevakcinēto cilvēku rēķina, kas lielākoties atgriežas ar infekciju no ārzemēm. Jo lielāks nevakcinēto cilvēku skaits valstī, jo lielāks risks, ka slimības atgriezīsies, un būs arī

pirms 8 gadiem  

Aivis Svirskis™, pirms 8 gadiem :

letāli gadījumi. Tā, ka noteikti nav tā vērts, lai riskētu ar savu vai savu bērnu veselību.

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.