Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66839 jautājumi, 283268 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       
 • 3

  Atbildes

 • 2 balsis
 • 624 skatījumi

Ka var ar pašu rokām uztaisīt strauta ūdens savāceju?

Māja un dārzs » Izdari pats

Laukos ir doma uztaisīt paštaisītu ūdens savācēju, no kura varētu smelties strauta ūdeni. Kā to izdarīt?

Pirms 3 gadiem

 

Atbildes (3)

 
Labākā atbilde
 • 2

  balsis

JanKa

+79709

 
Ja apvidum relfejs, tad ūdens pārvietošanai var padomāt par tādu sentēvu ierīci kā triece.

pirms 3 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Māris Rudzītis

+36699

 
bildēs strautiņš izskatās visai apšaubāmas tīrības - knapi tekošs, un tek pa dūņainām, vismaz ar organiskajām vielām bagātām nogulām, ne baltām smiltīm vai granti. Vai nav nelaba smaka, vidē, šķiet, ir skābekļa trūkums? Kas notiks vasarā? Izžūs, aizaugs ar augāju? Un lietus laikā - vai nepārvēršas par stāvošu peļķi ar odu kāpuriem? Vai tekot pats attīrās? Vajag saprast, kas tur notiek. Ja labāks nepaliek, vari pamēģināt vēl patīrīt, vēlams, tuvāk tai vietai, kur ūdens parādās no pazemes.

pirms 3 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Ivars Magone

+31797

 
Nezinu kāds tur strautiņš. Senāk izraka strauda gultnē padziļinājumu un iegremdēja, nostiprinot koka kubulu. No tā arī smēla. Tagad varētu cinkoto spaini, sliktākajā gadījumā plastmasas muciņu.

pirms 3 gadiem  

Edijs Bērziņš, pirms 3 gadiem :

paldies par idejām. žel, ka bildi nevar pievienot, tad aptuveni varētu saprast apstākļus. jautājums, vai no tā spaiņa smeļot var dzert to ūdeni, vai ejot visiem dabīgajiem ieziem cauri, ūdens tiek attīrīts?

JanKa, pirms 3 gadiem :

Bildi var pievienot jebkur citur un ielikt saiti, piemēram http://imgur.com
Ģeoloģiju no kura slāņa nāk ūdens vēl grūtāk pateikt neko neredzot.
Avotiem parasti piesārņojums nāk no virsūdeņiem, tas ir ar sniegu, lietu tiek sanests uz zemes esošais bioloģiskas un ķīmiskas piesārņojums. Jāskatās vai tuvumā nav aktīvs vai kādu laiku pamests industriāls objekts, aktīva lopkopība un lauksaimniecība.
Drošāk ir vismaz reizi gadā nodot ūdens analīzes.

Ivars Magone, pirms 3 gadiem :

Ūdens analize nemaksā dārgi. Aizved, atstāj savu e-pastu un saņemsi atbildi. Latvijā pazemes ūdeņi bez kaļķa un dzelzs nemēdz būt. Tikai kurā vietā, kas cik lielā koncentrācijā.

Edijs Bērziņš, pirms 3 gadiem :

bilde - http://i.imgur.com/LZSwdYX.jpg

labajā pusē strauts un kreisajā izbijusi kaste kur, laikam agrāk to strauta ūdeni ievāca

Edijs Bērziņš, pirms 3 gadiem :

šodien mēģināju atrast kur ir tā gultne, kur nāk arā, bet gudrāks nekļuvu, itkā atradu, bet tajā pašā laikā liekas, ka plūst no visām pusēm (lēnā ritmā). Pievienoju bildes, ir dubļi, jo tika rakts. Strauts no kreisās puses tek uz labo. Varbūt mēģināt iesēdinā kādu spaini iekšā un skatīties kā ir? varbūt kādu depo bļodu vai spaini vai ko citu?

1 bilde - http://i.imgur.com/qH5SmFf.jpg
2 bilde - http://i.imgur.com/SoTSxsM.jpg

JanKa, pirms 3 gadiem :

Vēl atkarīgs kādām vajadzībām un cik daudz ūdeni vajadzēs. Ja ieliksi bļodu/spaini, tad gandrīz ar krūzīti būs jāsmeļ. Retai tējas uzvārīšanai vai roku mazgāšanai tas derēs, bet ne vairāk.
Bijušais variants ar dēļu grodiņu un vāku izskatās tīri labi, varbūt atjaunot tādā stilā?

JanKa, pirms 3 gadiem :

Dārza apliešanai derēs arī ar kādu dubli, kamēr sadzīviskai lietošanai gribēsies dzidru. Tā kā padomā arī par to, jo lielāks tilpums, kur ūdenim nostāties, jo mazākaiespēja ar pirmo smēlienu visu saduļkot.

Edijs Bērziņš, pirms 3 gadiem :

doma ir tāda, ka ūdens varētu noderēt, kā pudeļu uzpildei pirms došanas uz Rīgu, tīri tā, kas no dabas nācis. Tad Tu iesaki, liela izmēru bļodu ? biju veikalā skatīties, neko īsti nevarēju atrast kas būtu attiecīgs šai lietai. Jo iešaujas doma galvā, ka plastmasa lielā bļoda neder, jo tur ar laiku rodas sēnīte utt ? Ko ieteiktu lielam/mazam tilpumam?

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.