Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66836 jautājumi, 283263 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

Ivars Miķelsons

+2048

 
 • 2

  Atbildes

 • 1 balss
 • 887 skatījumi

Grīdas dēļi?

Māja un dārzs » Remonts

Ja es aizvedu uz gateri savu materiālu,runa par ozolu stāv nostāvējušies dēļi kādā biezumā labāk taisīt priekš grīdas ar spundi?

Pirms 6 gadiem

 

Atbildes (2)

 
Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Egils Dālmanis

+79290

 
Ozola dēļu grīda - mans sapnis :)
Es laikam labāk eļļotu.Tagad ir speciālas eļļas koka grīdām.
Telpa būs klusāka, jo ir neticami liela atšķirība starp lakotu un eļļotu/ vai vaskotu / grīdu.Lakojums ,pēc mana uzskata, padara koku lētu.
Vai zini ,ka ozols / osi nē / satur vielas kuras apstrādājot ar ožamo spirtu, iegūst brūnu toni ,kas nebalo, jo veido ķīmisku savienojumu iesūcoties koka virskārtā?Tikai jābūt pārliecinātam ,ka tie dēļi visi ir ozola.Parketu padomju laikā miksēja ozols un osis.Reiz šādi apstrādājām kādā jaunbūvē parketu un ieguvām "tautiskus rakstus".Osis, apstrādāts ar amonjaku, toni nemaina.

pirms 6 gadiem  

Ivars Miķelsons, pirms 6 gadiem :

Tagat zinu.un kādā biezumā ieteiksi taisīt tos dēļus lai mazāki atgriezumi.dēļu biezumi no kuriem jātaisa būtu ir 5cm 7cm 7,5cm ar visām tām ēvelēšanām nāk nost.par to eļļošanu pamēģināšu uz kādu atsevišķa dēļa atgriezuma izklausās interesanti............

Egils Dālmanis, pirms 6 gadiem :

Var jau būt ,ka pareizāk būtu rīkoties kā iesaka Ivars, jo izejmateriālu biezumi tādi ,ka nekāds prātīgs grīdas dēlis nesanāk , ja negrib pusi pārvērst atgriezumos :)
Uztaisīt pamatu no cita materiāla dēļiem un pa virsu likt/ Varbūt līmēt .Līdzīgi kā kādreiz parketu līmēja ar piķi ,lai negrab/ samērā plānus 20 - 25mm dēlus ar spundi un laikam ne pārāk platus, lai nesāk mesties.Neesmu nekāds speciālists šajā jomā.Vados tikai no dzīves pieredzes.

Egils Dālmanis, pirms 6 gadiem :

Man māsiņa, arhitekte būdama, mūsu vecāku mājā notīrīja vairākās iztabās grīdas no krāsas un ieeļļoja.Koks izskatās dzīvs un ļoti patīkams uz tausti.Eļļas var būt arī viegli tonētas.Tā kā priedes un egles dēļiem ir zari kā arī dzeltenīgs tonis, tad viņs izvēlējās pienainu eļļu, kas nedaudz samazināja tumšo zaru kontrastu un grīda kļuva viendabīgāka.

Egils Dālmanis, pirms 6 gadiem :

Kā jau minēju iepriekš, eļļota grīda krietni labāk absorbē skaņu un ieteiktu tam pievērst uzmanību, jo pat nelielā 20kvm telpā bez iepriekšēja norādījuma tas bija manāms uzreiz.Biju ciemos kad grīda bija lakota un nākamajā reizē noslīpēta un vaskota - uzreiz pamanīju ,ka telpā pazudusi šalkoņa.

Egils Dālmanis, pirms 6 gadiem :

Vēl viena lieta ,kas ir svarīga ,lai dēļa virsma būtu iespējami gluda - pirms pēdējās slīpēšanas to vēlams viegli samitrināt , lai paceltos slīpēšanas laikā piegludinātās škiedriņas.Kad koks nožuvis, vēlreiz noslīpēt ar smalku smilšpapīru un tad apstrādāt ar eļļu.
Eļļotās grīdas kopjas viegli.Precīzāku un izsmeļosāku atbildi, ja interesē, var uzzināt pie manas māsas.

500

Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Ivars Magone

+31777

 
Grēka darbs zāģēt un iegūt standarta biezuma grīdas dēļus no ozola. Es veidotu pamatu un dēļus no ozola klātu virsū parketa biezumā.

pirms 6 gadiem  

Ivars Miķelsons, pirms 6 gadiem :

viņi jau būs virsū bez atstarpēm un smuki uz spundi,atliek nogruntēt un nolakot kā kurš vēlās.

uldis ozoliņš, pirms 6 gadiem :

piekrītu Egilam- nekādas lakas, tikai eļļu- eļļa nedilst, kad izdils laka, nāksies visu pārslipēt. Pēdējo reizi nevis ar smalku smilšpapīru, bet ar filcveidīgu materiālu uzpulē. biezumu ap 2-2.5cm. lai zāģētājs izvēlās optimālo,apskatot visus izejmateriālus

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.