Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66886 jautājumi, 283391 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       
 • 2

  Atbildes

 • 0 balsis
 • 782 skatījumi

Kā Latvijā ievēl prezidentu?

Politika un valdība » Vēlēšanas

Pirms 4 gadiem

 

Atbildes (2)

 
Labākā atbilde
 • 3

  balsis

Māris Raugulis

+166435

 
http://www.president.lv/pk/content/?cat_id=2155
3. Kā notiek Valsts prezidenta ievēlēšana?

Valsts prezidentu ievēl Saeima, aizklāti balsojot ar ne mazāk kā 51 Saeimas locekļu balsu vairākumu. (LR Satversmes 36.p.)

Tuvākā Saeimas sēdē pēc ievēlēšanas Valsts prezidents, uzņemoties amata pienākumus, dod šādu svinīgu solījumu: "Es zvēru, ka viss mans darbs būs veltīts Latvijas tautas labumam. Es darīšu visu, kas stāvēs manos spēkos, lai sekmētu Latvijas valsts un tās iedzīvotāju labklājību. Es turēšu svētus un ievērošu Latvijas Satversmi un valsts likumus. Pret visiem es izturēšos taisni un savus pienākumus izpildīšu pēc labākās apziņas." (LR Satversmes 40.p.)

pirms 4 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 3

  balsis

Aivis Svirskis™

+138715

 
Latvijas prezidentu izvirza un ar balsu vairākumu ievēl LR pilsoņu ievēlētā Saeima. Latvija ir parlamentāra demokrātija, līdz ar to prezidenta loma ir ļoti nosacīta un pamatā tikai valsti reprezentējoša, valstīs, kur prezidentiem ir liela vara, prezidentu ievēl prezidenta vēlēšanās, piemēram, ASV, Krievijā, arī Lietuvā.

pirms 4 gadiem  

Aivis Svirskis™, pirms 4 gadiem :

respektīvi, šajās valstīs tauta balso par vienu no izvirzītajiem prezidenta kandidātiem, gluži tāpat kā ievēlot deputātus, balso par konkrētām partijām un deputātu kandidātiem.

Karalis Plauksta, pirms 4 gadiem :

Katra partija izvirza savu kandidātu?

Karalis Plauksta, pirms 4 gadiem :

Katra partija izvirza savu kandidātu?

Aivis Svirskis™, pirms 4 gadiem :

Parasti vienojas par kādu konkrētu kandidātu un piedāvā šo kandidātu, kam ir lielākas izredzes tikt ievēlētam, ja neievēl, tad partijas izvirza citu kandidātu.

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.