Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66933 jautājumi, 283552 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

Lāsma Freimane

+389

 
 • 2

  Atbildes

 • 0 balsis
 • 1578 skatījumi

Mācību atvaļinājums

Politika un valdība » Likums

Vai var prasīt darba devējam mācību atvaļinājumu uz nedēļu, ja nav jāaizstāv bakalaura darbs, bet ir plenērprakse? Plenērs paredzēts nākamajā nedēļā pēc ikgadējā atvaļinājuma.

Pirms 10 gadiem

 

Atbildes (2)

 
Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Ieva Brante

+1309

 
Saskaņā ar Darba likuma 157.pantu
1) pirmo daļu - darbiniekam, kurš, nepārtraucot darbu, mācās jebkura veida izglītības iestādē, saskaņā ar darba koplīgumu vai darba līgumu piešķir mācību atvaļinājumu ar darba algas saglabāšanu vai bez tās. Ja darbiniekam noteikta akorda alga, mācību atvaļinājumu piešķir, izmaksājot vidējo izpeļņu vai neizmaksājot to.

2) otro dalu - darbiniekam valsts pārbaudījuma kārtošanai vai diplomdarba izstrādāšanai un aizstāvēšanai piešķir 20 darba dienas ilgu mācību atvaļinājumu ar darba algas saglabāšanu vai bez tās. Ja darbiniekam ir noteikta akorda alga, mācību atvaļinājumu piešķir, izmaksājot vidējo izpeļņu vai neizmaksājot to.


Novēlu veiksmi!

Ar cienu,
Ieva Brante
juriskonsults
---
Krizu un konsultaciju centrs "Skalbes"
Kungu iela 34, Riga, LV-1050
talr. 67222922, 27722292
www.skalbes.lv

pirms 10 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Aivis Svirskis™

+138715

 
Prasīt jau varat, taču ja atvaļinājuma datumi jums ir zināmi, tāpat kā plenērprakses laiks, tad vislabāk ir jau tagad informēt darba devēju un atrast piemērotu risinājumu. Viss ir atkarīgs no darba devēja un jūsu attiecībām ar darba devēju. Mācību atvaļinājums nav domāts tikai, lai aizstāvētu bakalaura darbu, to var ņemt arī tad, ja jums ir eksāmeni vai jāraksta bakalaura vai kāds cits aizstāvāms darbs.

pirms 10 gadiem  

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.