Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66799 jautājumi, 283204 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

Ramona

+41

 
 • 2

  Atbildes

 • 1 balss
 • 1349 skatījumi

am 1942. g. Enriko Fermi vadībā tika iedarbināts pirmais kodolreaktors Stagfīldā, Čikāgā, ASV. Tā radās iespēja izmantot kodolenerģiju daž

Zinātne » Ģeoloģija

1942. g. Enriko Fermi vadībā tika iedarbināts pirmais kodolreaktors Stagfīldā, Čikāgā, ASV. Tā radās iespēja izmantot kodolenerģiju dažādiem
nolūkiem.
Kāpēc radās nepieciešamība celt AES (atomelektrostacijas)? Kādi ir atomenerģētikas pozitīvos un negatīvos īpašības:) Paldies

Pirms 6 gadiem

 

Atbildes (2)

 
Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Māris Rudzītis

+36659

 
tajā 1942 vēl par enerģijas tīrību diezkā nedomāja, un tolaik bija tikai HESi un TECi. Paisuma, vēja, solārās u.c. enerģijas labi izmantot nemācēja. Viens AES labums ir, ka nevajag tuvumā ne upju aizsprostus, ne ogļu pievešanas dzelzceļu, reiz uzcelta un uzpildīta AES darbojas ilgi. (Tomēr reaktora korpuss ir varen smags un viengabala.) Vēlāk mazākus reaktorus uzstādīja arī kuģiem, zemūdenēm, institūtiem u.c. Latvijas PSR tādi bija 2.
Problēmas ir ar iedzīvotājiem, kam bail no radioaktivitātes, piesārņojumu - tas ir tikai pēc avārijām; joprojām nav labu ideju, kur grūst radioaktīvos izdedžus un AES pēc slēgšanas.

pirms 6 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Aivis Svirskis™

+138715

 
Kodolenerģija ir vistīrākais, drošākais un lētākais elektroenerģijas ieguves veids, lielākā daļa pasaules enerģiju iegūst tieši šādā veidā. Piemēram, Lielbritānijā vien elektroenerģiju ražo 16 kodolreaktori deviņās atomelektrostacijās.

pirms 6 gadiem  

Ego , pirms 6 gadiem :

Tas "drošākais" gan stipri diskutabls.
Ja Černobiļu vēl var norakstīt kā senu un PSRS notikumu, Fukušima bija relatīvi nesen

Aivis Svirskis™, pirms 6 gadiem :

Gluži pretēji, Fukušima pierādīja, ka mūsdienu kodolreaktori ir ļoti droši pat seismiski aktīvās zonās, PVO ir apstiprinājusi, ka evakuēto Fukusimas iedzīvotāju apstarojuma līmenis bija tik niecīgs, ka tas nav nosakāms un nekādus draudus veselībai nerada. Visi upuri bija saistīti ar zemestrīcēm un cunami.

Ego , pirms 6 gadiem :

Tāpat
http://www.apollo.lv/zinas/dara-zinamus-fukusimas-katastrofas-patiesos-iemeslus/521085
Japānas parlamenta komisija, kas pēta Fukušimas atomelektrostacijas avārijas iemeslus, nākusi klajā ar paziņojumu, ka avārijā nav vainojama zemestrīce vai cunami, bet gan cilvēki,

Aivis Svirskis™, pirms 6 gadiem :

Palasiet datus par bojāgājušajiem zemestrīcēs, cunami aizskalotajiem, utt... lidmašīnas arī reizēm mēdz nogāzties, vai tās tiek apzināti vai neapzināti nogāztas, bet pēc statistikas ir visdrošākais transporta veids pasaulē. Cilvēciskais faktors ir vainojams daudzās nelaimēs, mūsdienu kodolreaktori ir tik droši, lai tie neradītu nekādus draudus, ja tos var izmantot Japānā, kur katru gadu notiek zemestrīces un cunami, tad sesmiski neaktīvās vietās, tie nodrošina praktiski 100% drošību.

Ego , pirms 6 gadiem :

Interesanta teorija, tikai mani tā nekādi nepārliecina ka , piemēram, solārie elementi vai mazās HES ir daudz bīstamākas par kodolreaktoru

Aivis Svirskis™, pirms 6 gadiem :

Runa nav tikai par drošību, atomelektrostacijas netiek būvētas, lai pierādītu to drošumu, tās tiek būvētas, lai lēti saražotu elektroenerģiju, lai nebūtu nekādu izmešu atmosfērā, kas ir, piemēram, dedzinot ogles, un tās ir pilnīgi drošas, Černobiļas reaktors uzgāja gaisā padomju funkcionāru muļķības un bezatbildības dēļ, turklāt tāda tipa reaktorus vairs praktiski nekur neekspluatē,ASV vien darbojas vairāk nekā 100 kodolreaktoru, visā pasaulē civiliem mērķiem darbojas ap 500 kodolreaktoru.

Aivis Svirskis™, pirms 6 gadiem :

Solārajiem paneļiem ir dārgas uzstādīšanas izmaksas, un mūsu platuma grādos, tie ir ekonomiski neizdevīgi, jo tie nepaspēj atmaksāties, kad jau ir nolietojušies un ir jāmaina. Mazie HESi vispār ir valstu finansēti pasākumi, astronomisko izmaksu un nelielās kapacitātes dēļ, pateicoties mazajiem hesiem, elektrības izmaksas ir tik augstas, jo valsts piespiež elektroenerģijas ražotājus iegādāties zaļo enerģiju par dubultu cenu, starpību sedz mazie lietotāji.

Ego , pirms 6 gadiem :

Tu atkal par ko pavisam citu :D

Es joprojām par "Kodolenerģija ir .. drošākais .. elektroenerģijas ieguves veids"

Uldis Segliņš, pirms 6 gadiem :

Nav drošākais, bet pietiekoši daudz ir zināms, tai skaitā Fukušimas kļūdas, lai tas būtu pietiekoši drošs ieguves veids, un to izvēlētos vairumā gadījumu. Bad image ir kas traucē, bet nepaies ne desmit gadu, kad tas būs labots. Dogmatiski uzskati par ļauno tehnoloģiju izplēnēs.

Aivis Svirskis™, pirms 6 gadiem :

Drošība vispār ir relatīvs jēdziens, pilnīgu drošību pret visiem iespējamajiem draudiem, apstākļiem, cilvēcisko faktoru garantēt nevar pilnīgi nekur un nevienā nozarē.

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.