Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66803 jautājumi, 283209 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

Inese Dišmane

+118

 
 • 3

  Atbildes

 • 2 balsis
 • 1273 skatījumi

Cīņa pret ķirmjiem

Māja un dārzs » Cits

Koka māju apstrādā ķirmji

Pirms 7 gadiem

 

Atbildes (3)

 
Labākā atbilde
 • 4

  balsis

Uldis

+933

 
Ja tā platība nav liela, dabīgais terpentīns būs labākā un arī ekoloģiski nekaitīgākā izeja sākotnējiem eksperimentiem ar ķirmju aizbaidīšanu. Aptiekās var nopirkt īpaši attīrītu dabīgo terpentīnu (0,5 litri maksā 2- 3 LVL). Un iegūsiet vēl papildus efektu - arī blusas aizbaida terpentīna kodīgā smaka.

Es ik pa laikam, mazgājot grīdas, piešauju korķīti dabīgā terpentīna uz spaini + mazgāšanas līdzekli grīdām, un tad ar striķu slotu izmazgāju. Lieliska mājokļa dezinfekcija!

Cits variants telpās, kur nav pēc tam uzreiz jāuzturās vai jānakšņo - uz litru ūdens piem., korķīti vai vairāk dabīgā, attīrītā terpentīna; un tad uz tām koka konstrukcijām ar pindzeli uzklāj, to visu ik pa laikam sašūmējot (jo terpentīns pats par sevi ūdenī nešķīdīs). Var, protams, pindzelēt arī tīru terpentīnu..

pirms 7 gadiem  

adolfs, pirms 7 gadiem :

terpentīns arīdzan ir teicams veco mēbeļu (piem. skapja) pēcapstrādē;
uzteikums Uldi, par grīdu mazgāšanu - ekselenta tīrības/svaiguma atmosfēra (ir gan cilvēki, kuriem šī smarža šķiet/ir nepatīkama)

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Ilze Zundāne

+9024

 
Liepājā luterāņu baznīcas ērģeles grauza ķirmji. Viņi firmai paslūdza ar kaut kādiem ķimikāliju degšanas dūmiem apstrādāt, kas gan esot ļoti dārgs prieks

pirms 7 gadiem  

Māris Rudzītis, pirms 7 gadiem :

prieks varētu būt indīgs vai, ja sēra dioksīds, rūsējošs

Ilze Zundāne, pirms 7 gadiem :

Ir indīgs.

500

Labākā atbilde
 • -1

  balsis

Uguni klāt... labi varbūt ne tik radikāli, bet uz to pusi, no ēkas konstrukcijām to dabūt ārā ir ļoti darbietilpīgi vai dārgi.

pirms 7 gadiem  

Inese Dišmane, pirms 7 gadiem :

Uguni klāt . . . baisi, šajā gadījumā tā ir divstāvu māja kur dzīvo trīs ģimenes . . .bojājumi manīti vienā trepju daļā . . .

nezināms (guglētājs), pirms 7 gadiem :

Trepī arā un uguni iekšā, labi nav jau brants, bet smērēšanu no ārpuses ir tikai niekošanās, vai tas terpentīns vai jebkas cits. Varat, protams, to darīt, bet tas ir bezjēdzīgi, jo ķirmis dzīvo iekšā kokā nevis rāpo pa dēli elpodams terpentīnu.
Aizstāt bojātus elementus ar jauniem un cerēt, ka nav ieperinājies jau blakus.
Ja kulturvēsturisks objekts, kā min Ilze, tad ir varianti, bet tie ir dārgi...

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.