Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66853 jautājumi, 283319 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

Cilvēks

+72

 
 • 4

  Atbildes

 • 2 balsis
 • 605 skatījumi

Vai ir kādi līdzekļi apkures katla izdedžu "atmiekšķēšanai" no tā virsmas, lai varētu vieglāk notīrīt?

Māja un dārzs » Cits

Kurināts tiek ar dažāda veida un sausuma malku, un ir manāma sodrēju kārta grūti piekļūstamās vietās, ko nevar notrīt ar parasto drāšu birsti. Varbūt kāds zina kādu līdzekli, ko pievienot 'degšanas laikā, lai tas nelabums sairtu?

Paldies.

Pirms 3 gadiem

 

Atbildes (4)

 
Labākā atbilde
 • 1

  balsis

Ardis Zviedris

+4819

 
Sodrēji un darva veidosies vienmēr, lai cik sausa malka arī nebūtu. Es Jums ieteiktu leišu līdzekli, ko pievienot katru reizi pirms kurināšanas. Nav arī dārgs
http://www.hansaflame.lv/index.php?page=darvas-tiritajs http://220.lv/lv/majai-un-remontam/apkure/kaminu-un-krasnu-aksesuari/hansa-darvas-tiritajs-1kg?id=115257

pirms 3 gadiem  

Egils Dālmanis, pirms 3 gadiem :

Abi piedāvājam vienu un to pašu līdzekli :)

Ardis Zviedris, pirms 3 gadiem :

Jā, tā dulli sanāca, jo telefonā visu saraksti neievēroju, piedodiet

Ardis Zviedris, pirms 3 gadiem :

Kamēr vakariņoju un domāju, vai neieteikt līdz galam nepārbaudītu veidu - nopirkt 25 kilo maisu ar magnija oksīdu (talku) un apbārstīt pagales, kas sanāktu vēl lētāk, laiks pagāja, bet saraksti neatjaunoju. MgO eļlas emulsija taču ir galvenā rūpnieciskā PentoMag sastāvdaļa.

Cilvēks, pirms 3 gadiem :

Paldies, pagaidām vienīgais līdzeklis, ko tagad zināšu. Būs jāpameklē vietējos veikalos vai jāpasūta internetā provei.

Egils Dālmanis, pirms 3 gadiem :

Ardi, sarunās par ķīmiju nebūšu kompanjons , jo tā nav mana stiprā puse :) Vienīgā praktiskā saskare bijusi jaucot foto attīstītājus un fiksāžas pēc receptēm un gluži tāpat sastāvus dāzādu metālu apstrādei, bet viss vadoties no grāmatās izlasītā.Saprašana par procesiem minimāla :D

Māris Rudzītis, pirms 3 gadiem :

lai veicas, bet talks ir Mg3Si4O10(OH)2 un termiski visai stabils.

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Māris Rudzītis

+36699

 
Par kālija efektu nebiju dzirdējis, un biju iedomājies, ka ciete ir tas labais elements. Lētākais kālijs ir KCl, silvīns, oranžā piedeva, ko ziemā sētnieki piejauc pretslīdes smiltīm.

pirms 3 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

JanKa

+79709

 
Kārtīgu skrāpi, melnu muti un visu var dabūt nost. Vēl no tautas līdzekļiem der kartupeļu mizas. Vēl ir viens variants, kurš īstenojams TIKAI pēc skursteņa iztīrīšanas, kārtīgi uzsildīt sistēmu un katlu, lai visa darva nodeg nost. Bet to tikai pie tīra skursteņa, citādi var beigties ar degošu skursteni un ne tikai to!
Turpmāk kurināt ar sausu malku, būs gan siltuma vairāk gan nebūs problēmu ar katlu un skursteni, kā arī, iespējams, jāsakārto apkures sistēma -jāuzliek akumulators, mazais loks utml. vai ja tādi ir regulējums nepareizs vai citas problēmas.

pirms 3 gadiem  

Egils Dālmanis, pirms 3 gadiem :

Nelaime jau tā ,ka tas piķis mēdz būt sīksts un nebūt nedrūp,Visi skrāpji slīd pāri kā pa ledu. Ja ir pārliecība ,ka skurstenis ir vesels un bez plaisām - esmu mēģinājis kontrolēti izdedzināt un tad gan tas piķis pārvēršas šlagā, ko var nokasīt un savākt skursteņa pamatnē caur durtiņām/ ja tādas ir /.

Cilvēks, pirms 3 gadiem :

Tieši tā- tas piķis vai kas nu tur ir ļoti ciets un nepadodas pierunāšanai.
Arī konkrēto skursteni iztīrīt reiz bija mēģinājums, kas vainagojās ar apaļu nulli un lielu pasākumu, proti, tas pats stāsts, ka redzams nosēdumu lērums, bet birste pilnīgi neko nespēj nodarīt. Liela birste, tāda, ka knapi, knapi tik atpakaļ dabūju... Bez ķīmijas nekādi.

JanKa, pirms 3 gadiem :

Skrāpi - dzelzs āķi :)
Ja viss ir tik slikti kā raksti, kaut kas nav pareizi, nav jāveidojas darvai ne degkamerā ne skurstenī.

Egils Dālmanis, pirms 3 gadiem :

Nekādi skrāpji to darvu neņem. Zinu no pieredzes.Šķiet ,ka Cilvēkam ir gāzģenerātora tipa krāsns, kurām sausa malka ir svarīgs nosacījums.Šīm krāsnīm skurstenī nonāk samērā auksti dūmi ,kas nespēj to izšāvēt , bet kondensāta radīšanai siltuma pietiek un ja vēl malka ir mitra, tad tvaiki tikai veicina darvas veidošanos. Iesaka likt skurstenī metāla cauruli, kurai ,manuprāt , apkārt vajadzētu būt siltuma izolācijai, lai caurule spētu sasilt un izžut.

Cilvēks, pirms 3 gadiem :

Nu, redz, dažreiz mēdz būt arī tā, ka skurstenis nav tikai nedēļu vecs un veidots no ņeržaveikas par kosmisku cenu metrā. :) Arī pats katls jau kādu desmitgadi ir nosvinējis bez nupat apspriestās ķīmikošanas, savā mūžā sagremojot dažāda veida koksnes produktus, pat ne vienmēr tikai ar 5% mitrumu...
Teorētiski, jā, sadegšanas produkti ir tikai gāzes, kas nekur ne kondensējas, ne veido aplikumus, bet praksē ir tā, ka pat ne vienmēr ir iespēja to degkameru uzkarsēt tik ļoti, lai neveidotos darviņa.

Cilvēks, pirms 3 gadiem :

Egilam: Hmmm... Tā kā īsti nezinu, kāda ir tieši gāzģeneratora tipa krāsns, tad pieņemu, ka manējā tāda nav. :D Ir vienkārši kurtuve ar ūdeni pildītām sienām, kur likt malku, virs kuras atrodas šādi tādi ūdens cirkulācijas labirinti siltumapmaiņas virsmas laukuma palielināšanai.

Jā, ir nācies grēkot arī ar ne pārāk sausu malku, kauns un negods. :P

JanKa, pirms 3 gadiem :

Tērauda vai čuguna katls? Apkures sistēma paštece vai ir cirkulācijas sūknis? Viens no variantiem nepareiza apsaiste, otrs variants, kas arī beigu beigās ved pie nepareizas apsaistes, katls liels, parasti tiek kurināts "taupīgā" režīmā, jo siltumu ziemā pelēkajā tik daudz nevajag un tas noved pie problēmām gan katlā gan tālāk skurstenī. Ķieģeļu skurstenim bez oderes milzīga masa, to vajag kārtīgi sildīt ar dūmgāzēm, nevar čabināties palēnām.

JanKa, pirms 3 gadiem :

Skaidrs, ka ne vienmēr ir iespēja ieguldīt apkures sistēmas uzlabošanā, tad nu, protams, var izlīdzēties citos veidos, tīrot darvu kur nevajadzētu būt :)

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Egils Dālmanis

+79410

 
Tautas līdzeklis ir apses malka, bet ir arī speciāli līdzekļi darvas attīrīšanai.
http://www.hansaflame.lv/index.php?page=darvas-tiritajs

pirms 3 gadiem  

Egils Dālmanis, pirms 3 gadiem :

Vēl pie tautas līdzekļiem tiek minētas kartupeļu mizas.
Lai neveidotos piķa kārta , jālieto sausa alkšņa malka. Bērzs dod labu karstumu , bet ir "vispiķainākais".Tāpat arī sveķains skujukoks.

Cilvēks, pirms 3 gadiem :

A man žēl kartupeļu miziņu- ruksis nesapratīs, ka dedzinu kopā. :D Dzirdējis tiku par tādu lietu, bet tur gan tika minēts kālijs, kas mizās dzīvojot un šādi tādi reaģējot ar visu šmuci.

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.