Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66850 jautājumi, 283313 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

Dace Rozefelde

+2076

 
 • 3

  Atbildes

 • 0 balsis
 • 712 skatījumi

Cik zobratu ir pulksteņu mehānismā?

Sadzīves tehnika un elektronika » Cits

Vai to skaits ir visos pulksteņos vienāds?

Pirms 5 gadiem

 

Atbildes (3)

 
Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Āris

+4725

 
Ir patīkami sastapt radniecīgu dvēseli,šeit es domāju interesanto mehānisko pulksteņu remontētājus ,speciālistus.Bet tagad Egil pa jokam uz iegāšanu,kas ir briga un kādas pulksteņa gaitas sistēmas Tu zini bez enkurgaitas?????

pirms 5 gadiem  

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Āris

+4725

 
Jo sarežģītāks pulkstenis jo vairāk būs zobratu.Tātad tas atkarīgs no funkcijām.Pulkstenim kura funkcija ir rādīt tikai laiku būs uz pusi mazāk zobratu nekā tādam kurš spēlē muziku vai tiek izdarīti sitieni pa stīgām/Gongs/.Man pašam ir mehanisms vēl ar koka platēm un tur ir milzīgs daudzums zobratu jo tam ir funkcija rādīt arī mēnesi un datumu.Tas ļoti īsi par šo interesanto
lietu.

pirms 5 gadiem  

Egils Dālmanis, pirms 5 gadiem :

Āri, arī man ši tēma ir interesanta , jo kādreiz savācu un saremontēju kādus 6 sienas un vienu grīdas pulksteni.Grīdas pulkstenis tiek darbināts visu laiku , bet pārējos sen neesmu uzvilcis, jo tad 12 būtu pārāk liels troksnis ;)Armījas laikā dienēju kopā ar vienu latviešu pulksteņmeistaru, kurš aiz gara laika apmācīja mani, jo pašam bija apnicis remontēt virsnieku pulksteņus :)
Tagad jau aizmirsies cik to zobratu tur bija , bet skaits pamatā bija vienāds gandrīz visiem rokas pulksteņiem.

Egils Dālmanis, pirms 5 gadiem :

Bija zobrati ,ka nepieciešami mehānisma uzvilkšanai, tad tie ,kas pārvada spēku uz rādītājiem un atšķirās ar vai bez sekunžu rādītāja/ centrālais vai atseviškais / Tāpat - ar vai bez kalendāra. Tad vēl visādi pašuzvelkošies utt.

500

Labākā atbilde
 • 0

  balsis

Tur var būt dažāds skaits, jo mūsu laikos ir elektroniskie pulksteņi, kuros ir maz zobratu, bet agrāk bija uzvelkamie vai ar svārstu, kuros ir daudz vairāk zobratu!

pirms 5 gadiem  

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.