Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66789 jautājumi, 283181 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       
 • 2

  Atbildes

 • 0 balsis
 • 648 skatījumi

Kas ir labāks - demokrātija Attēnās vai oligarhija Spartā?

Zinātne » Cits

Kas ir labāks - demokrātija Attēnās vai oligarhija Spartā?

Pirms 6 gadiem

 

Atbildes (2)

 
Labākā atbilde
 • 3

  balsis

Spartā jau nu visticamāk ka bija militāra diktatūra, tur pat uz kapa pieminekli drīkstēja uzlikt tikai zēna dzemdībās mirušai mātei vai kaujā kritušam karavīram, bet Atēnās gan uzdarbojās ne tikai oligarhi, viņi arī patstāvīgi plēsās ar vadošo reliģiju klaniem... "demokrātija" tur bija augstā līmenī, visvairāk to izbaudīja laupīšanas karos sagūstītie civiliedzīvotāji, kuriem "demokrātiski" tika piešķirts godpilnais verga statuss... starp citu tā "demokrātija" bija pilna: brīvais pilsonis jebkurā brīdī bez jebkāda iemesla varēja nogalināt jebkuru vergu, tik par sev nepiederošu vergu, tā saimniekam pēc tam vajadzēja atdot vietā savu vai samaksāt vidējo tirgus cenu...

pirms 6 gadiem  

Aivis Svirskis™, pirms 6 gadiem :

Vergu jautājums gan šajā gadījumā nav nekāds demokrātijas indikators un ir jāskata pilnīgi atsevišķi pēc tā laika sabiedrības uzbūves.

..................., pirms 6 gadiem :

demokrātija ir vairākuma vara pār mazākumu, bet kāda demokrātija var būt sabiedrībā, kur desmitiem tūkstošus vergu pārvalda kāds tūkstotis valsts pilsoņu, kā pārvaldes represīvo aparātu izmantojot algotus karavīrus, kam pie ļoti cītīgas kalpošanas un necerētas izdzīvošanas gadījumā līdz vecumdienām, tiek piesolīta pilsonība?

500

Labākā atbilde
 • 2

  balsis

Māris Rudzītis

+36659

 
kam labāk? Pilsoņiem, oligarhiem, vergiem, karavīriem, valstij?

pirms 6 gadiem  

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.