Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 66850 jautājumi, 283313 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       

Sintija

+511

 
 • 2

  Atbildes

 • 1 balss
 • 478 skatījumi

Nomirgo lukturi.

Auto un transports » Opel

Pamaniju, ka braucot manam auto/ Opel Omega/, nomirkšķinās gaismas ... Tas normāli, jeb jāmeklē vaine?

Pirms 4 gadiem

 

Atbildes (2)

 
Labākā atbilde
 • 3

  balsis

Egils Dālmanis

+79390

 
Vajag ieslēgt gaismas un pasist ar plaukstu pa lukturi , lai radītu vibrācīju un saprastu vai vaina ir abos vai vienā lukturī.Mēdz gadīties ,ka spūldzītei kvēldiegs ir pušu , bet vēl skaras kopā un deg.Var būt slikts kontakts štekeriem ,kas nāk pie spuldzes vai kā Aigars minēja - masas vads. nezinu kā Opel ,bet lielākai daļai mašinu tie ir brūnā krāsā.
Ja nomirkškinās gaismas arī salonā panelī, tad vaina būs nopietnāks un jāpārbauda gan akumulātora savienojumi , gan vadi pie ģenerātora un arī startera, jo nedo Dievs , ja resnais vads ,kurš iet uz starteri kaut kur īsina.
Drošinātāji var būt pie vainas tikai tad ja ir slikti kontakti , bet tas mēdz būt reti un tie ir atseviški lampām, panelim ,salonam utt. Var gadīties ,ka kāds gudrinieks ir "labojis"drošinātāju uztinot vadiņu un tur ir slikts kontakts. Man tā tikko bija , jo nesen nopirku busiņu un salonā gaisma te deg -te nedeg.

pirms 4 gadiem  

Sintija, pirms 4 gadiem :

Panelis liekas, ka nemirgo, jāpavēro cītīgāk, tagad pagrūti to atklāt, jo sanāk braukšana dienas laikā .... Es pieļauju ideju, ka pa bedrēm kratoties, moš kāds kontaks palicis vaļīgāks...

Egils Dālmanis, pirms 4 gadiem :

Kura gada ir tā Omega? Varētu paskatīties katalogā kāda ir lukturu uzbūve.Varbūt kaut ko varēšu secināt. Piemēram man VWLT busam lukturos ir vāja vieta masas kontakts pie luktura reflektora.Tas ar gadiem oksidējas ,aprūsē un dēļ sliktā kontakta sāk karst. Ar laiku zūd kontakts un lukturis te deg ,te nedeg. Noņēmu lukturus,notīrīju un noalvoju kontaktu - tagad ir miers.
Tāpat var būt apoksidējušies kontakti štekerī kas savieno lukturi ar pārējo elektro sistēmu. Ar vārdu sakot jāpēta :)

Sintija, pirms 4 gadiem :

1996. gada Omega, bet lukturus ieliku no 1998.gada Omegas.

Egils Dālmanis, pirms 4 gadiem :

Jā, atceros šo jautājumu par lukturu maiņu :)

Egils Dālmanis, pirms 4 gadiem :

Apskatīju katalogā , bet neko vairāk neuzzināju :( Ieteiktu ieslēgt lukturus , atvērt kapotu un pakustināt vadus ,kas iet uz lampām un nāk no kopējā kabeļu saišķa.Attaisīt štekeri ar kuru lukturis pievienots mašinas elektro sistēmai un secināt vai tur viss ir tīrs un nav zaļā krāsā nooksidējies.Ja gadījumā kāds vadiņš būtu pārlūzis un kontakts brīžiem pārtraucas , tad šādi kustinot vadus tam vajadzētu parādīties.Acīm redzot būs jādodas uz kādu servisu, ja raustīšanās atkārtojas. Veiksmi.

500

Labākā atbilde
 • 2

  balsis

Vaina noteikti būtu jāmeklē. Viena no tām varētu būt ''masas'' pazušana auto kustības laikā--melnajam(parasti ) vadam nav stabils savienojums ar auto virsbūvi.Tas tik pieņēmums,jo var būt arī cits iemesls.

pirms 4 gadiem  

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.