Uzdod jautājumus un saņem atbildes! Šobrīd 67097 jautājumi, 283674 atbildes!

Kāds ir tavs jautājums?

140

       
  • 1

    Atbilde

  • 0 balsis
  • 317 skatījumi

Vai darba devējs ir tiesīgs sadalīt ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu, atceļot atvaļinājumu uz dažām dienām bez darbinieka piekrišanas?

Māksla un kultura » Teātris

Vai darba devējs ir tiesīgs sadalīt ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu, atceļot atvaļinājumu uz dažām dienām bez darbinieka iepriekšējas piekrišanas?

Konkrētajā gadījumā teātrī apmēram nedēļu pēc atvaļinājujma sākuma ir parādījies īres pasākums, kura laikā darbiniekiem būtu jāmaksā papildu maksa par darbu brīvdienās. Darba devējs šajā gadījumā vienkārši nostāda fakta priekšā, ka uz tām 4 dienām atvaļinājums tiek atcelts, t.i. atvaļinājums tiek sadalīts 2 daļās.

Vai darbiniekam ir tiesības nepiekrist šādam darba devēja piedāvājumam? Darba likumā it kā teikts, ka šāds dalījums iespējams vien abpusēji vienojoties.

Pirms gada

 

Atbildes (1)

 
Labākā atbilde
  • 0

    balsis

Ivars Magone

+35227

 
Dalīt atvaļinājumu var divās daļās. Bez principiālas pieejas likumam ir vēl cilveciskās attiecības un nepieciešamība. Visām dzīves situācijām likumus uzrakstīt nevar. Parasti principiāla poza beidzas ar attiecību pasliktināšanos un jauna darba meklējumiem.

pirms gada  

500

Tava atbilde

1000

       

Nav nepieciešams reģistrēties!

Ienāc iekšā izmantojot:

       

Meklēt jautājumus

       

Palīdzi saviem klientiem saņemt vislabākās atbildes

Kļūstot par ekspertu pajauta.lv, Tu uzlabo savu klientu servisu un iegūsti papildus publicitāti. Tavas atbildes būs atrodamas 100 tūkstošiem pajauta.lv lietotāju, lieliski atradīs Google, kā arī varēsi izveidot savās web lapās vai draugiem.lv lapā īpašo pajauta.lv bloku.